Radio Opole » Patronaty - polecamy
2022-04-20, 13:31 Autor: Agnieszka Lubczańska

Rajd rowerowy śladami Szozdy i Surmińskiego już w sobotę wystartuje w Prudniku

Już w najbliższą sobotę (23.04) z Prudnika wyruszy VII Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa” [fot. https://pixabay.com/pl/photos/rower-jazda-na-rowerze-sport-cykl-384566/]
Już w najbliższą sobotę (23.04) z Prudnika wyruszy VII Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa” [fot. https://pixabay.com/pl/photos/rower-jazda-na-rowerze-sport-cykl-384566/]
Uczestnicy prudnickiego rajdu na starcie w miejscowym parku miejskim [zdj. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy prudnickiego rajdu na starcie w miejscowym parku miejskim [zdj. Jan Poniatyszyn]
Już w najbliższą sobotę (23.04) z Prudnika wyruszy VII Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”. Start w Parku Miejskim w Prudniku. Meta usytuowana będzie na błoniach klasztornych przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Zbiórka o godz. 10:00.
Rajd ma charakter otwarty i dedykowany jest wszystkim entuzjastom turystyki rowerowej. Udział w nim jest bezpłatny. Trasa będzie liczyła około 24, 5 km i będzie wiodła z Prudnika do Moszczanki, Jindrichova po czeskiej stronie do Dębowca i mety przy Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku-Lesie. Niektóre odcinki trasy będą wiodły drogami gruntowymi i leśnymi, w związku z tym organizatorzy proponują na rajd zabrać rower trekkingowy lub górski.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie organizatora tu: VII Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”.

Wydarzenie dedykowane jest pamięci zmarłego tragicznie w wypadku samochodowym w październiku zeszłego roku Franciszka Surmińskiego, legendy polskiego kolarstwa. Miał 86 lat. Wpisał się na karty historii kolarstwa jako trener i wychowawca Stanisława Szozdy. Przez wiele lat pracował w LZS-ie Prudnik, tam też zaczął swoją przygodę z kolarstwem. Rajd ma popularyzować turystykę rowerową, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz walory przyrodnicze i kulturowe Ziemi Prudnickiej i Gór Opawskich.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Sportu i Promocji w Prudniku. Partnerzy rajdu: Gmina Prudnik i PTTK Prudnik - Oddział Sudetów Wschodnich. Radio Opole VII Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa” objęlo patronatem medialnym.

Plakat rajduPatronaty - polecamy

2022-07-01, godz. 15:22 "Nasze najlepsze" - od 4 do 7 lipca ruszają w Nysie międzynarodowe spotkania eksperckie dotyczące edukacji nieforma… Każda forma edukacji nieformalnej ma bardzo duży pozytywny wpływ na uczestników, w szczególności tych, którzy na co dzień nie mają środków, możliwości… » więcej 2022-07-01, godz. 10:59 Konkurs cukierniczy „Słodki dywan kwietny” - zgłoszenia przyjmowane są do 30 września To propozycja dla cukierników, florystów cukierniczych, w tym dla firm, osób prowadzących działalność gospodarczą, osób prywatnych i Kół Gospodyń Wiejskich… » więcej 2022-06-29, godz. 14:26 Zespół Pieśni i Tańca Opole w tym roku kończy 70 lat! To najstarszy i największy zespół taneczny Opolszczyzny. W tym roku obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji już w najbliższy piątek (01.07) w Amfiteatrze… » więcej 2022-06-29, godz. 13:34 Drwale z całej Europy zmierzą się w ten weekend w Bobrowie Najlepsi drwale w Europie powalczą w ten weekend (2-3.07) o tytuł mistrza. Do Bobrowy w gminie Rudniki przyjadą zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec… » więcej 2022-06-28, godz. 15:00 Festyn rodzinny "Powitanie wakacji z PPO" już w niedzielę w Strzelcach Opolskich Na rodzinny piknik „Powitanie wakacji z PPO” zaprasza w najbliższą niedzielę (03.07) PPO Przedsiębiorstwo Państwowe. Wydarzenie rozpocznie się o godz… » więcej 2022-06-28, godz. 14:10 XII Fire Truck Show od piątku do niedzieli w Główczycach XII Fire Truck Show, czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych od piątku (01.07) do niedzieli (03.07) szykuje się w Główczycach - małej wiosce koło… » więcej 2022-06-28, godz. 13:06 Największy piknik militarny w regionie już w weekend w Baborowie Piknik militarny ''Południowa Opolszczyzna'' szykowany jest w najbliższy weekend (2-3.07) w Baborowie. Ma być największym tego typu wydarzeniem w regionie… » więcej 2022-06-25, godz. 15:21 "Onkorejs granicami Polski" z hasłem ,,Rak to nie wyrok" rusza w trasę. We wtorek okazja na spotkanie w Nysie W niedzielę (26.06) rozpoczyna się VII Onkorejs granicami Polski. To ogólnopolska akcja, której celem jest aktywizacja osób dotkniętych chorobą nowotworową… » więcej 2022-06-24, godz. 12:48 II Bieg po kwiat paproci - na sportowo w Borach Niemodlińskich Duża dawka ruchu na świeżym powietrzu. W sobotę 25 czerwca odbędzie się II Bieg po kwiat paproci. Organizatorzy - Gospodarstwo Rybackie Niemodlin oraz Dobre… » więcej 2022-06-24, godz. 11:15 Gwiazdy skoku wzwyż znów zmierzą się w Opolu Przed nami 16. Opolski Festiwal Skoków. Na listach startowych najbardziej znanego mityngu skoku wzwyż w Polsce nie zabraknie gwiazd z kraju i zagranicy: wśród… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »