Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-09-27, 16:21 Autor: Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska rozpoczyna 70. sezon artystyczny! Co proponuje w jubileuszowym roku?

Filharmonia Opolska rozpoczyna 70. sezon artystyczny! Co proponuje w jubileuszowym roku? [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
Filharmonia Opolska rozpoczyna 70. sezon artystyczny! Co proponuje w jubileuszowym roku? [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
W Międzynarodowy Dzień Muzyki (01.10) Filharmonia Opolska zainauguruje jubileuszowy, bo już 70. sezon artystyczny! Będzie on w całości sezonem gwiazd, a rozpocznie go koncert z udziałem kanadyjskiego pianisty, laureata II nagrody XVII Konkursu Chopinowskiego-Charlesa Richarda-Hamelina. Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Przemysława Neumanna. Usłyszymy uwerturę do opery „Echo w lesie” Józefa Elsnera, II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina oraz III Symfonia F-dur op. 90 Johannesa Brahmsa. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Przejdź na stronę, gdzie można zakupić bilet na koncert inaugurujący 70. sezon artystyczny FO


W kolejnych miesiącach 2021 i 2022 roku na opolskiej scenie pojawią się artyści tacy jak: Kristjan Järvi, Konstanty Andrzej Kulka, Antoni Wit, Pablo Ferrandez, Anastasia Kobekina, Mariam Batsashvili, Baiba Skride, Michał Klauza, Bar Avni, Alexandra Conunova, Krzysztof Książek, Jakub Jakowicz, Janusz Wawrowski, Karol Mossakowski czy Łukasz Kuropaczewski.

W sezonie jubileuszowym nie zabraknie wyjątkowych spektakli operowych i koncertów z muzyką wokalno-instrumentalną. W grudniu filharmoniczna przestrzeń zamieni się w operową estradę, aby mogły wypełnić ją dźwięki "Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki. Podczas styczniowych Wiedeńskich Gal Noworocznych zaprezentowana zostanie operetkę wszech czasów – „Zemsta nietoperza”. Melomanom, którzy o symfonice wiedzą już (prawie) wszystko, filharmonia proponuje nasycony różnorodnością cykl koncertów kameralnych. W tym sezonie połączy on muzykę z innymi gałęziami sztuki. Gotowym na muzyczne poszukiwania polecana jest bogata oferta koncertów klubowych i impresaryjnych.

Nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych. Kontynuowana będzie przygoda ze znanymi już zajęciami Power of Melody. Szykuje się też nowa odsłona Koncertów rodzinnych - najbliższy już 17 października.

Na wszystkie wydarzenia jubileuszowego sezonu przy Krakowskiej 24 czekają korzystne abonamenty. O bilety można pytać w kasie, można też nabywać je przez stronę internetową.

Patronaty - polecamy

2021-10-19, godz. 20:20 Legendarny dyrygent, piosenki Osieckiej i zajęcia dla dzieci - zobacz, co w tym tygodniu proponuje Filharmonia Opolska Sporo wydarzeń szykuje jeszcze w tym tygodniu Filharmonia Opolska: w najbliższy piątek (22.10) zaprasza na koncert, podczas którego opolską orkiestrę poprowadzi… » więcej 2021-10-18, godz. 17:13 UKS Start Opole zaprasza na Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szermierce Klub sportowy UKS Start Opole zaprasza na Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szermierce, które odbędą się w najbliższą środę (20.10) w Opolu przy ul… » więcej 2021-10-18, godz. 14:45 "Od pomówienia do spalenia" - premierowy pokaz filmu już w sobotę w Nyskim Domu Kultury 'Od pomówienia do spalenia' to opowieść o historii kobiet i dziewcząt z XVI-XVIII w., mieszkających w okolicach Nysy, Prudnika, Jesenika, Sumperka, oskarżonych… » więcej 2021-10-18, godz. 13:28 III Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej pt. "Bajeczne Melodie" Zaśpiewają piosenkę z ulubionej bajki lub filmu dla dzieci - to zadanie stojące przed uczestnikami III Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej pt. 'Bajeczne… » więcej 2021-10-18, godz. 11:12 Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” 2021 Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” to nowe wydarzenie muzyczne skierowane do twórców i wykonawców utworów premierowych. Jego pomysłodawcą… » więcej 2021-10-18, godz. 09:44 Konferencja naukowo-metodyczna “Świat bez FAS” odbędzie się on-line już we wtorek Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia zaprasza w najbliższy wtorek (19.10) na konferencję naukowo-metodyczną 'Świat bez FAS”. Spotkanie rozpocznie się o godz… » więcej 2021-10-15, godz. 18:43 Rusza kampania „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wparcie i edukacja” Różowe Opole to kampania edukacyjna, skierowana do kobiet i ich bliskich, której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Opola i Opolszczyzny na temat ich… » więcej 2021-10-14, godz. 16:17 "Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" 'Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było' - to cykl koncertów poświęcony twórczości dwóch gigantów muzyki barokowej: Johannowi Sebastianowi… » więcej 2021-10-14, godz. 14:44 Przed nami Wojewódzki Dzień Szefa Kuchni – zapowiada się kolorowo i pysznie! Nauczyciele przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej województwa opolskiego zapraszają na kulinarny tydzień z okazji przypadającego 20 października… » więcej 2021-10-13, godz. 21:06 V Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie V Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie już w najbliższy poniedziałek (18.10) w Filharmonii Opolskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »