Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-09-07, 18:13 Autor: Paula Hołubowicz

Monika Kuszyńska gwiazdą tegorocznych "XX Ogólnopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych"

XIX Ogólnopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych [fot. Katarzyna Doros]
XIX Ogólnopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych [fot. Katarzyna Doros]
Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem zaprasza na coroczną imprezę skierowaną do osób niepełnosprawnych, która rozpocznie się w czwartek (09.09) przed biblioteką na Placu Wolności w Opolu i potrwa do piątku (10.09). Na te dni zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Impreza ta ma zmobilizować osoby z niepełnosprawnościami do wyjścia z przysłowiowych czterech ścian, zachęcić do wspólnej integracji, spotkania i zabawy.

Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 10:00, a zainauguruje je msza święta w Opolskiej Katedrze. Po mszy marszałek województwa opolskiego i prezydent Miasta Opola wręczą klucz do miasta osobom niepełnosprawnym. Tym samym przez dwa dni miasto będzie należeć do nich.

Podczas XX Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych odbędzie się wystawa prac plastycznych osób niepełnosprawnych, występy zespołów wokalnych i instrumentalnych czy prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, w tym wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym.

Uczestnicy zabawy będą mogli wykonać bezpłatnie pomiary cukru i ciśnienia krwi. Działać będą także Punkty Informacji Publicznej dotyczące niepełnosprawnych, a także zaplanowano Forum Medyczne pt. "Rehabilitacja Pocovidowa".

Nie zabraknie też koncertów - w czwartek wystąpi wcześniej wspomniana Monika Kuszyńska z zespołem oraz Piotr Herdzina. W drugi dzień na scenie pojawi się Jolanta Kremer, operetka gliwicka.

Organizatorami XX Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych jest Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Opolu, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Urząd Miasta Opola. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
XX Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

Patronaty - polecamy

2021-10-21, godz. 15:37 „Memento Vitae 2021 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 19:00 na antenie Radia Opole! 1 listopada zapraszamy do posłuchania transmisji koncertu „Memento Vitae”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem na cmentarzu Rakowickim… » więcej 2021-10-21, godz. 12:06 "Pielgrzym" - WBP w Opolu zaprasza na wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na wieczór poświęcony pamięci opolskiego poety, działacza kultury i pracownika urzędu marszałkowskiego… » więcej 2021-10-21, godz. 11:03 Klub Jeździecki "Ostroga" zaprasza na "Halowe Zawody Towarzyskie i Regionalne w skokach przez przeszkody" W najbliższy weekend (23-24.10) na terenie Ludowego Klubu Jeździeckiego 'Ostroga' przy ul. Wrocławskiej 172, odbędą się halowe zawody w skokach przez przeszkody… » więcej 2021-10-21, godz. 09:18 „Barok po opolsku” – zespół Silver Brass zaprasza na trzeci koncert w ramach wyjątkowej trasy koncertowej Przed nami kolejny miesiąc wypełniony muzyką barokową zagraną w nowatorski sposób. W sierpniu ruszył „Barok po opolsku”, czyli autorska trasa koncertowa… » więcej 2021-10-20, godz. 12:17 Klub karate RONIN Głuchołazy zaprasza na otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym Zawody odbędą się w sobotę (23.10) w hali GOSiR w Głuchołazach, przy ul Skłodowskiej 32. Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 10:00, a swój udział zapowiedziało… » więcej 2021-10-19, godz. 20:20 Legendarny dyrygent, piosenki Osieckiej i zajęcia dla dzieci - zobacz, co w tym tygodniu proponuje Filharmonia Opolska Sporo wydarzeń szykuje jeszcze w tym tygodniu Filharmonia Opolska: w najbliższy piątek (22.10) zaprasza na koncert, podczas którego opolską orkiestrę poprowadzi… » więcej 2021-10-18, godz. 17:13 UKS Start Opole zaprasza na Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szermierce Klub sportowy UKS Start Opole zaprasza na Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szermierce, które odbędą się w najbliższą środę (20.10) w Opolu przy ul… » więcej 2021-10-18, godz. 14:45 "Od pomówienia do spalenia" - premierowy pokaz filmu już w sobotę w Nyskim Domu Kultury 'Od pomówienia do spalenia' to opowieść o historii kobiet i dziewcząt z XVI-XVIII w., mieszkających w okolicach Nysy, Prudnika, Jesenika, Sumperka, oskarżonych… » więcej 2021-10-18, godz. 13:28 III Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej pt. "Bajeczne Melodie" Zaśpiewają piosenkę z ulubionej bajki lub filmu dla dzieci - to zadanie stojące przed uczestnikami III Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej pt. 'Bajeczne… » więcej 2021-10-18, godz. 11:12 Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” 2021 Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” to nowe wydarzenie muzyczne skierowane do twórców i wykonawców utworów premierowych. Jego pomysłodawcą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »