Tadeusz Jarmuziewicz z PO twierdził, że jako poseł widział 18 budżetów państwa i nie wierzy, że rząd Zjednoczonej Prawicy wyda po 10 mld zł przez 10 lat (czyli 3 proc. budżetu) na wymianę instalacji i termomodernizację. Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski przypomniała o tym, że 60 mld pójdzie na dotacje, reszta na pożyczki a realizacja programu zostanie poprzedzona szkoleniami we wszystkich gminach. Stwierdziła też, że plan rządu Mateusza Morawieckiego, w odróżnieniu od uchwały antysmogowej sejmiku, oparty jest na wsparciu a nie zakazach. Także Piotr Pancześnik z Porozumienia stwierdził, że bez zachęt finansowych nie uda się skłonić Polaków do zmiany ogrzewania na ekologiczne.
Uchwały sejmikowej bronił Antoni Konopka z PSL, dodając, że cały rządowy program sfinansują kierowcy, płacąc tzw. opłatę emisyjną. Uchwalę tę skrytykował za to Robert Tistek z Kukiz ’15, który stwierdził, że i uchwała, i fachowe opracowania zlecone przez samorząd nie mówią nic o kluczowej kwestii: źródeł finansowania wymiany pieców.
Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej pochwalił program Czyste Powietrze za wszechstronność, powątpiewał jednak w możliwość jego realizacji, dodając, że kluczowa jest dziś energetyka oparta na węglu, z której nie pozwoli rządowi zrezygnować lobby górnicze. Z kolei Szymon Godyla z Nowoczesnej apelował do urzędów, by dały przykład, zmieniając ogrzewanie w instytucjach publicznych.
Gośćmi Marka Świercza byli: Tadeusz Jarmuziewicz (PO), Antoni Konopka (PSL), Szymon Godyla (Nowoczesna), Małgorzata Wilkos (SP), Robert Tistek (Kukiz ’15), Piotr Pancześnik (Porozumienie) i Roman Kolek (MN).