Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Niedzielna Loża Radiowa o wsparciu dla III sektora…
2023-02-05, 13:56 Autor: Ireneusz Prochera

Niedzielna Loża Radiowa o wsparciu dla III sektora i ustawie wiatrakowej

Niedzielna Loża Radiowa o wsparciu dla III sektora i ustawie wiatrakowej
Sposób w jaki Ministerstwo Edukacji i Nauki rozdało 40 milionów w konkursie dla organizacji społecznych podzielił uczestników Niedzielnej Loży Radiowej
- Wszystkie tłuste koty ze wszystkich środowisk politycznych, które były doceniane do 2015 roku mają takie siedziby, mają takie możliwości techniczne. Minister Czarnek nie kryje swojego przywiązania do wartości konserwatywnych, w związku z czym postępuje ze swoim sumieniem - mówił wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o kontrowersjach wokół dotacji dla organizacji pozarządowych.

To jest pogwałcenie konstytucji, gdy min. Czarnek wychodzi i mówi, że dla lewackich organizacji pieniędzy nie ma. To przejaw PiSancjum! - uważa z kolei Marcin Oszańca z PSL.

- Jeśli mamy nie dawać pieniędzy na organizacje komunistyczne to żadna organizacja współpracująca z Unią Europejską ich nie powinna dostać, bo Unia według mnie jest tworem komunistycznym - powiedział Robert Tistek z Kukiz'15.

- Przez lata wolnej Polski było tworzone przejrzyste prawo i zrozumiałe dla obywateli. Tak żeby nie było, że komisja konkursowa może ocenić sobie, a zdecyduje i tak sympatia ministra. Teraz chodzi o to, by po przegranych wyborach było gdzie przechować własnych ludzi - uznał Szymon Godyla z Nowoczesnej.

- To są nasze podatki! To są nasze pieniądze, wypracowane ciężko przez wszystkich obywateli! Powinniśmy rozliczać rząd z każdej złotówki. Mamy przez ostatnie siedem lat marnowanie pieniędzy w sposób skandaliczny - uznała senator Danuta Jazłowiecka z Platformy Obywatelskiej.

- Spór nie toczy się wokół tego czy należy wspierać organizacje społeczne, III sektor ale o to, że pewna część sceny politycznej jest niezadowolona z tego kto otrzymał te środki. Są to obszary, które nie otrzymywały za poprzednich rządów wsparcia - ocenia Wojciech Komarzyński (PiS)

Uczestnicy programu omówili również projekt tzw. ustawy wiatrakowej, który trafił do Sejmu.
Udział w programie wzięli: wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, senator Danuta Jazłowiecka (PO), Marcin Oszańca (PSL), Robert Tistek (Kukiz'15), Szymon Godyla (.N) i Wojciech Komarzyński (PiS)

Zobacz także

2023-05-14, godz. 11:57 Niedzielna Loża Radiowa o rakiecie, która spadła pod Bydgoszczą Politycy dyskutowali o sprawie znalezionej w lesie pod Bydgoszczą rosyjskiej rakiety, która wywołała polityczną burzę w związku z oświadczeniem ministra… » więcej 2023-05-07, godz. 12:26 Niedzielna Loża Radiowa o projekcie "Chrońmy dzieci" i tzw. ruchach antywojennych Zwiększenie uprawnień rodziców do kontroli nad treściami, które są prezentowane ich dzieciom w szkołach podstawowych i przedszkolach – przewiduje obywatelski… » więcej 2023-04-30, godz. 12:27 Niedzielna Loża Radiowa o dostępie do broni i oszczędzaniu na mieszkanie z pomocą państwa Prezydent podpisał ustawę deregulacyjną w której znalazły się zmiany przepisów o dostępie do broni. Kiedy ustawa wejdzie w życie funkcjonariusze policji… » więcej 2023-04-23, godz. 13:07 Niedzielna Loża Radiowa o Fit for 55 i "kryzysie zbożowym" W Niedzielnej Loży Radiowej politycy spierali się o pakiet klimatyczny Fit for 55 i rozwiązanie sytuacji ze zbożem z Ukrainy w Polsce. » więcej 2023-04-16, godz. 12:45 Niedzielna Loża Radiowa o kryzysie zbożowym i polityce zagranicznej W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych. Rozporządzenie zakłada, że do 30 czerwca tego roku obowiązuje… » więcej 2023-04-07, godz. 16:27 Świąteczny program z Wielkanocnym Jajem! » więcej 2023-04-02, godz. 13:08 Niedzielna Loża Radiowa o przyszłości motoryzacji w UE i o napływie zboża z Ukrainy We wtorek Rada UE wydała rozporządzenie w sprawie ochrony klimatu, głównie chodzi tu o przyszłość motoryzacji. Zgodnie z nim, po 2035 roku nie będzie możliwa… » więcej 2023-03-26, godz. 12:32 Niedzielna Loża Radiowa o protestach rolników i zawieszonym proteście opiekunów osób niepełnosprawnych Przez Polskę przetoczyły się protesty rolników. Powodem są ceny zbóż i rzepaku w skupie. Zdaniem protestujących, niekontrolowany napływ ukraińskiego… » więcej 2023-03-19, godz. 13:00 Niedzielna Loża Radiowa (19.03.2023) o inflacji i stanie gospodarki Inflacja i stan gospodarki będą głównymi tematami kampanii wyborczej dla ponad 47% badanych - tak wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. Mamy też rekordową… » więcej 2023-03-12, godz. 12:21 Niedzielna Loża Radiowa [12.03.2023] Nie milkną echa reportażu Marcina Gutowskiego, który ujawnił że Karol Wojtyła o pedofilii w kościele wiedział i ukrywał ją, kiedy był jeszcze arcybiskupem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »