Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Niedzielna Loża Radiowa o wsparciu dla III sektora…
2023-02-05, 13:56 Autor: Ireneusz Prochera

Niedzielna Loża Radiowa o wsparciu dla III sektora i ustawie wiatrakowej

Niedzielna Loża Radiowa o wsparciu dla III sektora i ustawie wiatrakowej
Sposób w jaki Ministerstwo Edukacji i Nauki rozdało 40 milionów w konkursie dla organizacji społecznych podzielił uczestników Niedzielnej Loży Radiowej
- Wszystkie tłuste koty ze wszystkich środowisk politycznych, które były doceniane do 2015 roku mają takie siedziby, mają takie możliwości techniczne. Minister Czarnek nie kryje swojego przywiązania do wartości konserwatywnych, w związku z czym postępuje ze swoim sumieniem - mówił wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o kontrowersjach wokół dotacji dla organizacji pozarządowych.

To jest pogwałcenie konstytucji, gdy min. Czarnek wychodzi i mówi, że dla lewackich organizacji pieniędzy nie ma. To przejaw PiSancjum! - uważa z kolei Marcin Oszańca z PSL.

- Jeśli mamy nie dawać pieniędzy na organizacje komunistyczne to żadna organizacja współpracująca z Unią Europejską ich nie powinna dostać, bo Unia według mnie jest tworem komunistycznym - powiedział Robert Tistek z Kukiz'15.

- Przez lata wolnej Polski było tworzone przejrzyste prawo i zrozumiałe dla obywateli. Tak żeby nie było, że komisja konkursowa może ocenić sobie, a zdecyduje i tak sympatia ministra. Teraz chodzi o to, by po przegranych wyborach było gdzie przechować własnych ludzi - uznał Szymon Godyla z Nowoczesnej.

- To są nasze podatki! To są nasze pieniądze, wypracowane ciężko przez wszystkich obywateli! Powinniśmy rozliczać rząd z każdej złotówki. Mamy przez ostatnie siedem lat marnowanie pieniędzy w sposób skandaliczny - uznała senator Danuta Jazłowiecka z Platformy Obywatelskiej.

- Spór nie toczy się wokół tego czy należy wspierać organizacje społeczne, III sektor ale o to, że pewna część sceny politycznej jest niezadowolona z tego kto otrzymał te środki. Są to obszary, które nie otrzymywały za poprzednich rządów wsparcia - ocenia Wojciech Komarzyński (PiS)

Uczestnicy programu omówili również projekt tzw. ustawy wiatrakowej, który trafił do Sejmu.
Udział w programie wzięli: wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, senator Danuta Jazłowiecka (PO), Marcin Oszańca (PSL), Robert Tistek (Kukiz'15), Szymon Godyla (.N) i Wojciech Komarzyński (PiS)

Zobacz także

2023-03-19, godz. 13:00 Niedzielna Loża Radiowa (19.03.2023) o inflacji i stanie gospodarki Inflacja i stan gospodarki będą głównymi tematami kampanii wyborczej dla ponad 47% badanych - tak wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. Mamy też rekordową… » więcej 2023-03-12, godz. 12:21 Niedzielna Loża Radiowa [12.03.2023] Nie milkną echa reportażu Marcina Gutowskiego, który ujawnił że Karol Wojtyła o pedofilii w kościele wiedział i ukrywał ją, kiedy był jeszcze arcybiskupem… » więcej 2023-03-05, godz. 12:13 Niedzielna Loża Radiowa [05.03.2023] Borsuki, K2, K9, Abrams, Krab, Himars,F-35 - przechodzimy w ostatnich miesiącach przyspieszony kurs znajomości nowoczesnego sprzętu wojskowego. Ale ten sprzęt… » więcej 2023-02-26, godz. 12:10 Niedzielna Loża Radiowa o wizycie prezydenta USA i pozycji Polski na arenie międzynarodowej Mijający tydzień upłynął pod znakiem wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce i rocznicy napaści Rosji na Ukrainę. Joe Biden gościł w Warszawie… » więcej 2023-02-19, godz. 12:37 Niedzielna Loża Radiowa o prawie unijnym wobec polskiej konstytucji i zielonej rewolucji na drogach Rząd mówi wprawdzie, że się tego spodziewał, jednak skierowanie do TSUE kwestii związanych z nadrzędnością bądź podległością prawa unijnego wobec… » więcej 2023-02-12, godz. 13:26 Niedzielna Loża Radiowa m.in. o podsumowaniu działań Polski i Zachodu we wspieraniu Ukrainy W Niedzielnej Loży Radiowej politycy dyskutowali o wojnie, która trwa już blisko rok, a także o doniesieniach mówiących o tym, że Radosław Sikorski otrzymywał… » więcej 2023-02-05, godz. 13:56 Niedzielna Loża Radiowa o wsparciu dla III sektora i ustawie wiatrakowej Sposób w jaki Ministerstwo Edukacji i Nauki rozdało 40 milionów w konkursie dla organizacji społecznych podzielił uczestników Niedzielnej Loży Radiowej » więcej 2023-01-29, godz. 12:52 Niedzielna Loża Radiowa o zmianach w kodeksie wyborczym i wypowiedzi Radosława Sikorskiego (29.01.2023) W Niedzielnej Loży Radiowej politycy dyskutowali o przyjętych przez sejm zmianach w kodeksie wyborczym i wypowiedzi Radosława Sikorskiego wykorzystanej przez… » więcej 2023-01-22, godz. 12:42 Niedzielna Loża Radiowa (22.01.2023) Czy spór o politykę finansową państwa, w tym o drogie programy społeczne, podnoszoną znacząco płacę minimalną, wiek emerytalny będzie osią kampanii… » więcej 2023-01-15, godz. 14:07 Niedzielna Loża Radiowa o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym (15.01.2023) Ustawa o Sądzie Najwyższym została przyjęta przez Sejm. Ma ona odblokować pieniądze z Unii w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Większość posłów partii… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »