Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marcin Ociepa: ubolewam,że niektórzy dostają małpiego…
2024-03-01, 08:48 Autor: Ireneusz Prochera

Marcin Ociepa: ubolewam,że niektórzy dostają małpiego rozumu i wpisują się w zderzenie dwóch dużych partii

"Nie kieruje się budową swojej marki, tylko interesem danej gminy" -Marcin Ociepa w Radiu Opole
-Nasi kandydaci będą startować w 10 powiatach i do sejmiku województwa opolskiego, pod różnymi szyldami. Tu mamy rozwiązania elastyczne, jak elastyczny jest samorząd. - poinformował poseł Marcin Ociepa, lider stworzyszenia OdNowa, który zarejestrował do wyborów samorządowych KWW Marcina Ociepy Silny Region.
Jego kandydaci wystartują do sejmiku z listy Prawa i Sprawiedliwości, otrzymają na nich dwie "dwójki".
Odnosząc się do sytuacji politycznej na prawej stronie sceny politycznej, gość Porannej Rozmowy Radia Opole wyraził opinię, że naturalną rzeczą jest, że po wyborach dochodzi do pewnych przetasowań. Zapewnił jednak, że projekt Zjednoiczonej Prawicy żyje i ma się dobrze.
-Próbujemy odnowić Zjednoczoną Prawicę i każdy próbuje pokazać, w którą stronę powinna pójść. My jesteśmy tym komponentem, który mówi, że Zjednoczona Prawica, żeby wygrywać, musi być bardziej inkluzywna, bardziej otwarta: na przedsiębiorców, na samorządowców, na ludzi młodych, na tematy, które były dotąd utożsamiane być może z lewicą, np. ochrona środowiska. - stwierdził Marcin Ociepa, dodając, że jego ugrupowanie jest nabardziej proeuropejską częścią Zjednoczonej Prawicy.
Pytany o to, co powinna zrobić prawica, by móc wygrywać wybory, zaprzeczył, by to wymiana lidera była najlepszym rozwiązaniem.
-Ja uważam, że (obecny) lider Zjednoczonej Prawicy, jest olbrzymim atutem tej formacji - stwierdził uzupełniając, że jego zdaniem jednym z wniosków na przyszłość powinno być wyciągnięcie odpowiednich wniosków z popełnionych błędów.
Z Marcinem Ociepą rozmawia Ireneusz Prochera (1.03.2024)

Zobacz także

2024-04-18, godz. 08:49 Zygmunt Budziński o przyszłości szkół zawodowych i warsztatach orientacji zawodowej w Opolu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Zygmunt Budziński - koordynator warsztatów orientacji zawodowej organizowanych przez Wojewódzki Zakład… » więcej 2024-04-17, godz. 09:05 Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii… » więcej 2024-04-16, godz. 08:58 Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 16 kwietnia był rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o ostatnie… » więcej 2024-04-15, godz. 09:13 Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych… » więcej 2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej 2024-04-08, godz. 08:37 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o zmianach na stanowiskach włodarzy, drugiej turze i oczekiwaniu na wyniki do sejmiku - Jestem zaskoczona tym, jak szybko Opole uporało w tych wyborach samorządowych się z liczeniem głosów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, Joanna… » więcej 2024-04-05, godz. 09:11 "To była dynamiczna, pozytywna i jedna ze spokojniejszych kampanii". Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Zdaniem Zbigniewa Kubalańcy, kończąca się kampania wyborcza była dynamiczna z powodu sporej aktywności działaczy Koalicji Obywatelskiej, ale też spokojna… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »