Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » O samorządowych ambicjach Konfederacji i przyszłości…
2024-02-29, 09:53 Autor: Daniel Klimczak

O samorządowych ambicjach Konfederacji i przyszłości wojny na Ukrainie - Włodzimierz Skalik w Radiu Opole

Włodzimierz Skalik gościem Porannej Rozmowy Radia Opole
Ambicje Konfederacji związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi były głównym tematem Porannej Rozmowy Radia Opole z posłem tego ugrupowania Włodzimierzem Skalikiem. Parlamentarzystę zapytaliśmy między innymi o kandydatów do sejmiku województwa, a także na włodarzy miast.
W Opolu o fotel prezydenta miasta powalczy Ryszard Skawiński. Naszego porannego gościa zapytaliśmy, dlaczego wybór Konfederacji padł na osobę nieznaną dotychczas szerokiej grupie mieszkańców.

- Może nie jest eto eksponowany działacz polityczny, ale jest to bardzo sprawnie działający przedsiębiorca, prowadzący wiele ważnych procesów inwestycyjnych, świetny organizator. No cóż, środowisko wolnościowe jest skazane na pewien niebyt medialny, stąd można powiedzieć, że między innymi pan Ryszard Skawiński nie jest częstym gościem mediów. Mam nadzieję, że to się zmieni - usłyszeliśmy.

Polityk przekonywał, że ich kandydat byłby świetnym prezydentem miasta. Jednocześnie wskazywał on, że dzisiaj istnieje także grupa osób niezadowolonych z polityki realizowanej przez prezydenta Wiśniewskiego. To między innymi rodziny niepełnosprawnych dzieci, które muszą uczyć się w warunkach dalekich od ideału.

Parlamentarzystę zapytaliśmy też o powody współpracy z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

- W ich gronie mamy bardzo wielu przyjaciół, znajomych, z którymi współpracujemy od lat. Uznaliśmy, że powinniśmy podjąć wspólną inicjatywę polityczną - usłyszeliśmy.

Nie wszyscy działacze Bezpartyjnych Samorządowców są jednak zadowoleni z tego sojuszu. Włodzimierz Skalik zauważał, że to - podobnie jak Konfederacja - niejednorodne środowisko. Jak jednak przekonywał, jego ugrupowanie ubolewa nad tym, że nie wszyscy podzielają entuzjazm związany ze współpraca z Konfederacją.

- Bardzo mi było przykro słuchając opolskiego przedstawiciela jakiejś tam części Bezpartyjnych Samorządowców, który oskarżał nas o kradzież szyldu - powiedział.

Naszego gościa zapytaliśmy też o słowa Pawła Kukiza, który miesiąc temu zapowiadał w Radiu Opole, że związani z nim działacze być może wystartują w tych wyborach we współpracy z Konfederacją. Włodzimierz Skalik wykluczył taką możliwość, podkreślając jednocześnie, że takie rozmowy nie były prowadzone.

- Ja, będąc członkiem Rady Liderów Konfederacji, czyli mam dostęp z pierwszej ręki do podejmowanych decyzji. Nigdy nie rozważaliśmy współpracy w wyborach samorządowych. Niestety, [Kukiz`15 - przyp. red.] to jest przystawka PiS-u i my nie chcemy być identyfikowani ze złą polityką, szkodliwą. W związku z tym nigdy nawet nie braliśmy pod uwagę sojuszu z tym środowiskiem. Być może niektórzy działacze tego środowiska, zniechęceni tym, co się wydarzyło w tej części struktur politycznych, być może oni podejmują indywidualnie próby współpracy w poszczególnych miejscach.

Naszego gościa zapytaliśmy też o wsparcie dla walczącej Ukrainy, a także postulaty Konfederacji związane z nauką niepełnosprawnej młodzieży z Opola.

Zobacz także

2024-04-19, godz. 08:54 Rafał Tkacz o wyborczej dogrywce w 23 gminach Opolszczyzny - Karty są już w urzędach gmin. Albo dziś albo jutro będą przewożone do poszczególnych lokali obwodowych komisji wyborczych. Wybory w 384 obwodach, więc… » więcej 2024-04-18, godz. 08:49 Zygmunt Budziński o przyszłości szkół zawodowych i warsztatach orientacji zawodowej w Opolu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Zygmunt Budziński - koordynator warsztatów orientacji zawodowej organizowanych przez Wojewódzki Zakład… » więcej 2024-04-17, godz. 09:05 Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii… » więcej 2024-04-16, godz. 08:58 Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 16 kwietnia był rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o ostatnie… » więcej 2024-04-15, godz. 09:13 Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych… » więcej 2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej 2024-04-08, godz. 08:37 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o zmianach na stanowiskach włodarzy, drugiej turze i oczekiwaniu na wyniki do sejmiku - Jestem zaskoczona tym, jak szybko Opole uporało w tych wyborach samorządowych się z liczeniem głosów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, Joanna… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »