Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'Powinien być wstrzymany'. Marcin Oszańca o Zielonym…
2024-02-23, 08:58 Autor: Ireneusz Prochera

"Powinien być wstrzymany". Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie i wywołanych przez niego protestach rolników

Lider PSL w regionie Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie, protestach i wyborach samorządowych
- Rolnicy słusznie protestują, bo sytuacja odnośnie zapisów Zielonego Ładu po pandemii oraz rosyjskiej napaści na Ukrainę znacznie się zmieniła, co więcej, same warunki Zielonego Ładu nie zostały odpowiednio przedyskutowane. - mówił gość Porannej Rozmowy Radia Opole, za przyjęte dla polskich rolników rozwiązania obciążając rząd PiS oraz rekomendowanego przez poprzednie władze komisarza Janusza Wojciechowskiego.

Marcin Oszańca mówił też, że przyszłościowego rozwiązania wymaga także kwestia napływu do Polski towarów rolnych z Ukrainy. Jego zdaniem powienien to być system licencji i kwot, które chroniłyby polskiego rolnika, zapewniając mu opłacalność produkcji.
- Gdy się skończy wojna ten problem nie zniknie. - dodał rozmówca RO.

Stwierdził także, że nie ma gwarancji, że po zamknięciu granicy z Ukrainą tamtejsze produkty rolne nie dotrą na polski rynek inną drogą. A na zamknięciu granicy ucierpieliby polscy eksporterzy, sprzedający Ukraińcom np. wyroby mleczne.

Lider PSL w regionie przekazał także, że jego formacja w ramach Trzeciej Drogi kończy układać listy wyborcze oraz że zostaną zaprezentowane niebawem.

Zobacz także

2024-04-18, godz. 08:49 Zygmunt Budziński o przyszłości szkół zawodowych i warsztatach orientacji zawodowej w Opolu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Zygmunt Budziński - koordynator warsztatów orientacji zawodowej organizowanych przez Wojewódzki Zakład… » więcej 2024-04-17, godz. 09:05 Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii… » więcej 2024-04-16, godz. 08:58 Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 16 kwietnia był rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o ostatnie… » więcej 2024-04-15, godz. 09:13 Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych… » więcej 2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej 2024-04-08, godz. 08:37 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o zmianach na stanowiskach włodarzy, drugiej turze i oczekiwaniu na wyniki do sejmiku - Jestem zaskoczona tym, jak szybko Opole uporało w tych wyborach samorządowych się z liczeniem głosów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, Joanna… » więcej 2024-04-05, godz. 09:11 "To była dynamiczna, pozytywna i jedna ze spokojniejszych kampanii". Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Zdaniem Zbigniewa Kubalańcy, kończąca się kampania wyborcza była dynamiczna z powodu sporej aktywności działaczy Koalicji Obywatelskiej, ale też spokojna… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »