Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wicewojewoda Piotr Pośpiech: 'Protest rządzi się…
2024-02-20, 09:01 Autor: Daniel Klimczak

Wicewojewoda Piotr Pośpiech: "Protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów"

Wicewojewoda Piotr Pośpiech: protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek był wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech, którego pytaliśmy głównie o wczorajsze rozmowy z rolnikami.

Efektem spotkania jest między innymi deklaracja wypracowania przez wojewodów z całego kraju apelu do premiera, by ten pochylił się nad postulatami rolników. Ponadto w naszym regionie zaplanowano szereg spotkań mających na celu weryfikację procedur zabezpieczających przed napływem żywności, która nie spełnia norm obowiązujących w naszym kraju.
- Wczoraj przed końcem dnia zostało skierowane zaproszenie do inspekcji tworzących administrację zespoloną w regionie, które mogą i odpowiadają za rzeczy związane z bezpieczeństwem żywnościowym - powiedział gość Radia Opole.

Piotr Pośpiech zapewniał jednak, że do tej pory administracja państwowa podejmowała działania mające zabezpieczać mieszkańców Opolszczyzny przed tym zagrożeniem.

- My, pracując każdego dnia, nie mamy stwierdzonych naruszeń i nieprawidłowości. Inspekcje pracują każdego dnia - dodawał.

Zapytany, dlaczego do tej pory nie wprowadzono systemu kaucyjnego, którego domagał się PSL, będąc jeszcze w opozycji, wicewojewoda odpowiadał, że sporą część winy ponosi w tej kwestii poprzedni rząd.

- Gdyby ten system kaucyjny poprzednia władza 2 lata temu zaczęła na poważnie wdrażać, być może dziś skala problemu byłaby mniejsza - argumentował.

Dopytywany, co obecna większość zrobiła w tym kierunku przed ponad 60 dni sprawowania władzy, Piotr Pośpiech wskazywał, że to wciąż powinien być jeden z priorytetów rządu.

- Ja dzisiaj tak samo oczekuję bardzo konkretnych decyzji ze strony rady ministrów w tym temacie - zapewniał.

Naszego gościa zapytaliśmy też o nadchodzące wybory samorządowe. Jak usłyszeliśmy, Piotr Pośpiech zdecydował się kandydować na urząd burmistrza Kluczborka. Swój program ma on ogłosić na początku marca.

Zobacz także

2024-03-22, godz. 08:53 Dariusz Brzęczek: konieczne są korekty w Zielonym Ładzie - Mówienie o wyrzuceniu do kosza Zielonego Ładu już chyba nie ma sensu, jest mało wykonalne. Myślę, że trzeba tutaj dążyć, takie jest stanowisko "Solidarności"… » więcej 2024-03-21, godz. 09:20 Pejter Długosz: "Ustawa o mniejszościach pokazuje bogactwo różnorodności w Polsce" - W polskim prawie jest ścieżka likwidacji stowarzyszenia, a nie ma tej odwołującej czy wstrzymującej likwidację. Zapytamy sąd, co z tym zrobić ? - powiedział… » więcej 2024-03-20, godz. 08:58 Prof. dr hab. Jacek Lipok: "Uniwersytet Opolski jest uczelnią europejską" Uczynienie uniwersytetu jeszcze bardziej międzynarodowym - to jeden z kierunków rozwoju, na które stawia prof. Jacek Lipok, kandydujący na stanowisko rektora… » więcej 2024-03-19, godz. 08:41 Dr Rafał Tkacz: 137 radnych ma pewny mandat już przed wyborami Pewny mandat mają co radni, którzy nie mają kontrkandydatów w wyborach samorządowych. Chodzi o jednomandatowe okręgi wyborcze w gminach do 20 tys. mieszkańców… » więcej 2024-03-18, godz. 08:42 Poseł Witold Zembaczyński: "bulwersujące, że prace komisji zamieniono w formę pyskówki" -Jestem zbulwersowany faktem, jak bardzo prace tej komisji są zamienione w formę pyskówki, prób destabilizacji emocjonalnej wszystkich członków komisji… » więcej 2024-03-15, godz. 09:18 Janusz Kowalski o nastrojach prawicy przed wyborami samorządowymi i wątpliwościach związanych z tworzeniem list - Wolałbym dziś, żeby posłem z Opolszczyzny był Marcin Oszańca z PSL, a nie Adam Gomoła z Trzeciej Drogi - mówił dziś (15.03) w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2024-03-14, godz. 09:18 Prof. Arkadiusz Nowak o wkładaniu kija w mrowisko - Nasza uczelnia jest zdecydowanie uczelnią miastotwórczą i regionotwórczą. Dlatego uważam, że sprawa wyboru rektora, wizji, misji i strategii rozwoju uczelni… » więcej 2024-03-13, godz. 08:59 Jerzy Przystajko: lewica w sprawie aborcji mówi jednym głosem - Lewica jest bardzo silna, jak jest zjednoczona, dlatego do wyborów idziemy zjednoczeni - zapewniał w Porannej Rozmowie Radia Opole Jerzy Przystajko, opolski członek… » więcej 2024-03-12, godz. 09:02 Dr Tomasz Pawłuszko o wstąpieniu do NATO: "Ówczesne polskie elity nie zawiodły" - Sojusz reaguje na zagrożenie, choć pojawiają się głosy, że za słabo - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole politolog dr Tomasz Pawłuszko z Uniwersytetu… » więcej 2024-03-11, godz. 09:02 Piotr Sitnik o relacjach z posłem Adamem Gomołą i kulisach swojego odejścia z Polski 2050 - Poseł Adam Gomoła zgromadził wokół siebie ludzi niedoświadczonych, działających na własną rękę, nie mogłem w takiej sytuacji kierować partią -… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »