Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wicewojewoda Piotr Pośpiech: 'Protest rządzi się…
2024-02-20, 09:01 Autor: Daniel Klimczak

Wicewojewoda Piotr Pośpiech: "Protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów"

Wicewojewoda Piotr Pośpiech: protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów
Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek był wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech, którego pytaliśmy głównie o wczorajsze rozmowy z rolnikami.

Efektem spotkania jest między innymi deklaracja wypracowania przez wojewodów z całego kraju apelu do premiera, by ten pochylił się nad postulatami rolników. Ponadto w naszym regionie zaplanowano szereg spotkań mających na celu weryfikację procedur zabezpieczających przed napływem żywności, która nie spełnia norm obowiązujących w naszym kraju.
- Wczoraj przed końcem dnia zostało skierowane zaproszenie do inspekcji tworzących administrację zespoloną w regionie, które mogą i odpowiadają za rzeczy związane z bezpieczeństwem żywnościowym - powiedział gość Radia Opole.

Piotr Pośpiech zapewniał jednak, że do tej pory administracja państwowa podejmowała działania mające zabezpieczać mieszkańców Opolszczyzny przed tym zagrożeniem.

- My, pracując każdego dnia, nie mamy stwierdzonych naruszeń i nieprawidłowości. Inspekcje pracują każdego dnia - dodawał.

Zapytany, dlaczego do tej pory nie wprowadzono systemu kaucyjnego, którego domagał się PSL, będąc jeszcze w opozycji, wicewojewoda odpowiadał, że sporą część winy ponosi w tej kwestii poprzedni rząd.

- Gdyby ten system kaucyjny poprzednia władza 2 lata temu zaczęła na poważnie wdrażać, być może dziś skala problemu byłaby mniejsza - argumentował.

Dopytywany, co obecna większość zrobiła w tym kierunku przed ponad 60 dni sprawowania władzy, Piotr Pośpiech wskazywał, że to wciąż powinien być jeden z priorytetów rządu.

- Ja dzisiaj tak samo oczekuję bardzo konkretnych decyzji ze strony rady ministrów w tym temacie - zapewniał.

Naszego gościa zapytaliśmy też o nadchodzące wybory samorządowe. Jak usłyszeliśmy, Piotr Pośpiech zdecydował się kandydować na urząd burmistrza Kluczborka. Swój program ma on ogłosić na początku marca.

Zobacz także

2024-04-19, godz. 08:54 Rafał Tkacz o wyborczej dogrywce w 23 gminach Opolszczyzny - Karty są już w urzędach gmin. Albo dziś albo jutro będą przewożone do poszczególnych lokali obwodowych komisji wyborczych. Wybory w 384 obwodach, więc… » więcej 2024-04-18, godz. 08:49 Zygmunt Budziński o przyszłości szkół zawodowych i warsztatach orientacji zawodowej w Opolu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Zygmunt Budziński - koordynator warsztatów orientacji zawodowej organizowanych przez Wojewódzki Zakład… » więcej 2024-04-17, godz. 09:05 Mirosław Patoła dobrze ocenia start Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych Po wyborach parlamentarnych, Bezpartyjni Samorządowcy wskazywali, że prawie 2-procentowe poparcie w głosowaniu do sejmu to dobry wstęp do kolejnej kampanii… » więcej 2024-04-16, godz. 08:58 Prof. Marek Masnyk o ostatnich miesiącach swojej kadencji jako rektora UO Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 16 kwietnia był rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk. Naszego rozmówcę zapytaliśmy o ostatnie… » więcej 2024-04-15, godz. 09:13 Jerzy Przystajko: Wynik wyborów, który mamy, pokazuje, że kurs "brzydszej siostry" PO nie działa Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w poniedziałek był Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy, którego pytaliśmy o reakcji ugrupowania na wynik wyborów samorządowych… » więcej 2024-04-12, godz. 09:34 "Jeden równa się jeden" - Antoni Konopka o budowaniu koalicji w sejmiku oraz relacjach z Polską 2050 Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był członek zarządu województwa opolskiego, a zarazem jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej… » więcej 2024-04-11, godz. 08:58 "Radny sejmiku - to brzmi dumnie". Sławomir Kłosowski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w czwartek był Sławomir Kłosowski, który w niedzielnych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku regionu… » więcej 2024-04-10, godz. 09:04 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa i wyborach do europarlamentu Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę 10 kwietnia był członek zarządu regionu Szymon Ogłaza, którego zapytaliśmy o nastroje w Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-04-09, godz. 08:31 Arkadiusz Wiśniewski o wrażeniach związanych z wyborczym wynikiem i planach na najbliższą kadencję Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek 9 kwietnia był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, którego zapytaliśmy o wrażenia związane z wyborczym… » więcej 2024-04-08, godz. 08:37 Joanna Maksymowicz-Szczepańska o zmianach na stanowiskach włodarzy, drugiej turze i oczekiwaniu na wyniki do sejmiku - Jestem zaskoczona tym, jak szybko Opole uporało w tych wyborach samorządowych się z liczeniem głosów - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole, Joanna… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »