Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Beniamin Godyla o komisjach śledczych, formowaniu…
2023-12-06, 08:37 Autor: Daniel Klimczak

Beniamin Godyla o komisjach śledczych, formowaniu nowego rządu i powrocie do handlu w niedzielę

Beniamin Godyla o jego pracy w tej kadencji senatu, pegasusie i szansach na ministra z opolszczyzny
- Ta praca na pewno nie poszła na marne - tak o działalności senackiej komisji, która w poprzedniej kadencji badała wątek wykorzystywania systemu Pegasus powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, Beniamin Godyla z Koalicji Obywatelskiej.
- Dużo materiałów mamy już przygotowanych. Chcieliśmy, żeby w sejmie też taka powstała. Wiadomo, z jakich przyczyn nie powstała, mieliśmy mniejszość, teraz mamy większość. Uważam, że to jest bardzo ważna komisja - dodał, pytany o kontynuację tych prac przez zapowiadaną sejmową komisję śledczą.

Naszego rozmówcę zapytaliśmy także o polityczną przyszłość Donalda Tuska. Przypomnijmy, że komisja mająca zbadać rosyjskie wpływy w Polsce wydała wstępny raport, z którego wynika, że były premier nie powinien pełnić kluczowych funkcji w państwie.

- Nie mają podstaw do tego, żeby nie piastował Tusk funkcji premiera [...] Jeżeli mieli coś do Donalda Tuska to mieli 8 lat i mogli go przesłuchać w sprawie, którą mu zarzucają. Uważam, że to jest chybione. Na pewno do ostatniego dnia będzie się nam utrudniało przejecie rządów i wynajdywało coś, żeby tylko nam się to nie udało - wskazywał.

Z parlamentarzystą rozmawialiśmy też o jego dotychczasowej walce o połączenia kolejowe w regionie, a także apelu o utworzenie muzeum poświęconego tematyce kresowej, powrocie do handlu w niedzielę oraz szansach na to, że Opolszczyzna będzie miała przedstawicieli w nowym rządzie.

Zobacz także

2024-03-01, godz. 08:48 Marcin Ociepa: ubolewam,że niektórzy dostają małpiego rozumu i wpisują się w zderzenie dwóch dużych partii -Nasi kandydaci będą startować w 10 powiatach i do sejmiku województwa opolskiego, pod różnymi szyldami. Tu mamy rozwiązania elastyczne, jak elastyczny… » więcej 2024-02-29, godz. 09:53 O samorządowych ambicjach Konfederacji i przyszłości wojny na Ukrainie - Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Ambicje Konfederacji związane z kwietniowymi wyborami samorządowymi były głównym tematem Porannej Rozmowy Radia Opole z posłem tego ugrupowania Włodzimierzem… » więcej 2024-02-28, godz. 11:19 Chcę pracować na rzecz Prudnika - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach samorządowych Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę była poseł Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, która w nadchodzących wyborach samorządowych powalczy… » więcej 2024-02-27, godz. 09:00 Szymon Ogłaza o planach Koalicji Obywatelskiej na wybory samorządowe i przyszłości regionalnej kolei Koalicja Obywatelska nie wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Opola. Związani z nią działacze będą wspierać Arkadiusza Wiśniewskiego, który… » więcej 2024-02-26, godz. 09:31 Irena Pordzik o sytuacji uchodźców i wpływie wojny na relacje polsko-ukraińskie W sobotę minęły 2 lata od wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie. W porannej rozmowie pytaliśmy konsul honorową Ukrainy w Opolu Irenę Pordzik o jej wpływ… » więcej 2024-02-23, godz. 08:58 "Powinien być wstrzymany". Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie i wywołanych przez niego protestach rolników - Rolnicy słusznie protestują, bo sytuacja odnośnie zapisów Zielonego Ładu po pandemii oraz rosyjskiej napaści na Ukrainę znacznie się zmieniła, co więcej… » więcej 2024-02-22, godz. 09:01 "To jest taki konkurs piękności. Każdy powinien przedstawić swoją ofertę" Jerzy Wrębiak o wyborach burmistrza B… Zdaniem Jerzego Wrębiaka, który w wyborach ma pięciu kontrkandydatów, demokracja w Brzegu ma się dobrze. Wzywał też do sporu na argumenty, a nie do rozbudzania… » więcej 2024-02-21, godz. 09:04 Monika Ożóg o kontrowersjach związanych z wyborem na nowe stanowisko i możliwościach konserwatora zabytków - Uważam, że konserwator zabytków jest przedstawicielem tych obiektów, które już nie mogą mówić - tak o swojej nowej funkcji mówiła w Radiu Opole Monika… » więcej 2024-02-20, godz. 09:01 Wicewojewoda Piotr Pośpiech: "Protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów" Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek był wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech, którego pytaliśmy głównie o wczorajsze rozmowy z rolnikami. Efektem… » więcej 2024-02-19, godz. 09:00 Marszałek Andrzej Buła: "Rolnictwo wymaga specjalnego traktowania. W tej działalności sytuacja zmienia się dynami… - Rolnictwo trzeba uwzględnić w zapisach Zielonego Ładu, ale należy to robić rozważnie, z uwzględnieniem trudnej do przewidzenia dynamicznej sytuacji w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »