Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Beniamin Godyla o komisjach śledczych, formowaniu…
2023-12-06, 08:37 Autor: Daniel Klimczak

Beniamin Godyla o komisjach śledczych, formowaniu nowego rządu i powrocie do handlu w niedzielę

Beniamin Godyla o jego pracy w tej kadencji senatu, pegasusie i szansach na ministra z opolszczyzny
- Ta praca na pewno nie poszła na marne - tak o działalności senackiej komisji, która w poprzedniej kadencji badała wątek wykorzystywania systemu Pegasus powiedział dzisiejszy poranny gość Radia Opole, Beniamin Godyla z Koalicji Obywatelskiej.
- Dużo materiałów mamy już przygotowanych. Chcieliśmy, żeby w sejmie też taka powstała. Wiadomo, z jakich przyczyn nie powstała, mieliśmy mniejszość, teraz mamy większość. Uważam, że to jest bardzo ważna komisja - dodał, pytany o kontynuację tych prac przez zapowiadaną sejmową komisję śledczą.

Naszego rozmówcę zapytaliśmy także o polityczną przyszłość Donalda Tuska. Przypomnijmy, że komisja mająca zbadać rosyjskie wpływy w Polsce wydała wstępny raport, z którego wynika, że były premier nie powinien pełnić kluczowych funkcji w państwie.

- Nie mają podstaw do tego, żeby nie piastował Tusk funkcji premiera [...] Jeżeli mieli coś do Donalda Tuska to mieli 8 lat i mogli go przesłuchać w sprawie, którą mu zarzucają. Uważam, że to jest chybione. Na pewno do ostatniego dnia będzie się nam utrudniało przejecie rządów i wynajdywało coś, żeby tylko nam się to nie udało - wskazywał.

Z parlamentarzystą rozmawialiśmy też o jego dotychczasowej walce o połączenia kolejowe w regionie, a także apelu o utworzenie muzeum poświęconego tematyce kresowej, powrocie do handlu w niedzielę oraz szansach na to, że Opolszczyzna będzie miała przedstawicieli w nowym rządzie.

Zobacz także

2024-02-26, godz. 09:31 Irena Pordzik o sytuacji uchodźców i wpływie wojny na relacje polsko-ukraińskie W sobotę minęły 2 lata od wybuchu pełnoskalowej wojny na Ukrainie. W porannej rozmowie pytaliśmy konsul honorową Ukrainy w Opolu Irenę Pordzik o jej wpływ… » więcej 2024-02-23, godz. 08:58 "Powinien być wstrzymany". Marcin Oszańca o Zielonym Ładzie i wywołanych przez niego protestach rolników - Rolnicy słusznie protestują, bo sytuacja odnośnie zapisów Zielonego Ładu po pandemii oraz rosyjskiej napaści na Ukrainę znacznie się zmieniła, co więcej… » więcej 2024-02-22, godz. 09:01 "To jest taki konkurs piękności. Każdy powinien przedstawić swoją ofertę" Jerzy Wrębiak o wyborach burmistrza B… Zdaniem Jerzego Wrębiaka, który w wyborach ma pięciu kontrkandydatów, demokracja w Brzegu ma się dobrze. Wzywał też do sporu na argumenty, a nie do rozbudzania… » więcej 2024-02-21, godz. 09:04 Monika Ożóg o kontrowersjach związanych z wyborem na nowe stanowisko i możliwościach konserwatora zabytków - Uważam, że konserwator zabytków jest przedstawicielem tych obiektów, które już nie mogą mówić - tak o swojej nowej funkcji mówiła w Radiu Opole Monika… » więcej 2024-02-20, godz. 09:01 Wicewojewoda Piotr Pośpiech: "Protest rządzi się swoimi prawami, oczekiwaliśmy twardych postulatów" Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole we wtorek był wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech, którego pytaliśmy głównie o wczorajsze rozmowy z rolnikami. Efektem… » więcej 2024-02-19, godz. 09:00 Marszałek Andrzej Buła: "Rolnictwo wymaga specjalnego traktowania. W tej działalności sytuacja zmienia się dynami… - Rolnictwo trzeba uwzględnić w zapisach Zielonego Ładu, ale należy to robić rozważnie, z uwzględnieniem trudnej do przewidzenia dynamicznej sytuacji w… » więcej 2024-02-16, godz. 08:47 Arkadiusz Wiśniewski: "Festiwal będzie!". Prezydent Opola o starcie w wyborach, politycznych układankach i KFPP -Prowadzę rozmowy z formacjami, które tworzyły szeroką koalicję 15 października - przyznał w Porannej Rozmowie RO prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski… » więcej 2024-02-15, godz. 08:38 Łukasz Jastrzembski: Musimy skończyć z dzieleniem osób mieszkających w województwie -Jak wczoraj (14.02) sprawdzałem naszą bazę danych to było 453 kandydatów, ale wiem, że kolejne zgłoszenia będą jeszcze dopisywane. Liczę, że magiczną… » więcej 2024-02-14, godz. 10:18 Co dalej z przedszkolem w Niemodlinie i kiedy ruszy przebudowa tamtejszego rynku? Dorota Koncewicz w Radiu Opole (14.0… 19 lutego zacznie działać tymczasowe przedszkole w Niemodlinie. Placówka powstanie w zaadaptowanym na ten cel budynku po byłej szkole podstawowej nr 2 i przejmie… » więcej 2024-02-13, godz. 08:37 "Pogłoski o końcu radia okazały się przesadzone" - dr hab. Adam Drosik o przyszłości dziennikarstwa - Zmienia się poczywiście to gdzie i jak słuchamy radia. Radio dostosowuje się też do zmieniających okoliczności. Okazało się, że dźwięk, że moc słowa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »