Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Kostuś o realizacji przedwyborczych zapowiedzi…
2023-11-20, 08:56 Autor: Daniel Klimczak

Tomasz Kostuś o realizacji przedwyborczych zapowiedzi oraz pierwszym posiedzeniu sejmu

Tomasz Kostuś o pierwszym posiedzeniu sejmu i o tym jak ma się program "100 konkretów na 100 dni"
- Przypominam, że premierem jest pan Mateusz Morawiecki i to on podejmuje decyzje. Przypominam, że zgodnie z wolą prezydenta Andrzeja Dudy, to właśnie on ma misję powołania rządu [...] Wszystkie 100 konkretów, o których mówił pan premier Donald Tusk, o których mówili nasi kandydaci, chcielibyśmy zrealizować - mówił dzisiejszy poranny gość Radia Opole, poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś.
Parlamentarzysta zaznaczał jednak, że przyszły rząd będzie musiał zwracać uwagę na stan finansów państwa.

- Sytuacja gospodarcza Polski jest bardzo trudna. Jest to efekt wieloletnich zaniedbań i zadłużania państwa przez PiS [...] i ta rzeczywistość, z którą będzie się musiał zmierzyć pan premier Donald Tusk wraz z rządem - dodawał.

Polityka zapytaliśmy też o atmosferę, która panowała w sejmie podczas pierwszego powyborczego posiedzenia.

- Nie spodziewałem się, biorąc pod uwagę 8 lat tego, jak pani marszałek Witek, a wcześniej jej poprzednik prowadzili obrady sejmu [...] że na pierwszym posiedzeniu będzie nowa jakość, że nagle wszyscy zaczną uprawiać politykę miłości - zdradzał.

Parlamentarzystę pytaliśmy także o zapowiedzi postawienia części politycznych oponentów nowej większości przed Trybunałem Stanu.

Zobacz także

2023-12-05, godz. 09:51 Kordian Kolbiarz o efekcie zmian w rozkładzie jazdy na kolei oraz przyszłości lokalnej koalicji z Prawem i Sprawied… Wraz z nowym rozkładem jazdy na kolei, znikną bezpośrednie połączenia z Nysy do Wrocławia. We wtorek na ten temat będą obradować nyscy radni. W porannej… » więcej 2023-12-04, godz. 09:01 Włodzimierz Skalik o działaniach rządu w czasie pandemii, komisjach śledczych i alternatywach dla in vitro - Jeśli policzymy liczbę ofiar śmiertelnych w okresie tak zwanej pandemii wskutek błędnej polityki rządu Mateusza Morawieckiego, no to należy się do tego… » więcej 2023-12-01, godz. 08:45 Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych i pierwszych inicjatywach ustawowych - Edukacja musi pozostać apolityczna i wolna od indoktrynacji i liczę, że ta kadencja będzie renesansem zawodu nauczyciela - mówił w Porannej Rozmowie senator… » więcej 2023-11-30, godz. 09:55 Wojewoda Sławomir Kłosowski o nielegalnych składach odpadów - Samorząd powinien podjąć energiczne starania o to, aby to usunąć , a za koszty usunięcia później obciążyć albo właściciela odpadów, albo terenu… » więcej 2023-11-29, godz. 09:05 Agata Ślusarek o sztucznej inteligencji i bezpieczeństwie w sieci W środowy poranek rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci, a także o zagrożeniach, które niesie rozwój sztucznej inteligencji. W ostatnim czasie w internecie… » więcej 2023-11-28, godz. 09:00 Jerzy Czerwiński o nowym rządzie i swojej politycznej przyszłości - Przypominam, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowało prawie 8 mln ludzi i ten rząd jest wyjściem w kierunku tych osób, ale nie tylko, z ofertą dobrego… » więcej 2023-11-27, godz. 08:36 Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID -Rośnie liczba chorych na COVID i grypę, ale od 6 grudnia będą dostępne najnowsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-11-24, godz. 09:00 Tomasz Siemoniak o przymiarkach do rządu Donalda Tuska i o zapowiadanych komisjach śledczych Gościem Porannej Rozmowy był opolski poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, którego zapytaliśmy o przymiarki do rządu Donalda Tuska, o to jakie szanse… » więcej 2023-11-23, godz. 10:18 Paweł Kawecki o ostatnich wydarzeniach w WiK Opole Gościem porannej rozmowy był członek zarządu opolskiego WiK-u Paweł Kawecki, którego zapytaliśmy o zasadność odwołania z funkcji Ireneusza Jakiego. Z… » więcej 2023-11-22, godz. 09:04 Ireneusz Jaki o kulisach odwołania z funkcji prezesa WiK-u - Jest to próba trzeciego odwołania, natomiast jeżeli mówimy o zawieszeniu, to tych prób było więcej. Ten cały spektakl trwa od kwietnia, maja roku 2022… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »