Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Paweł Kukiz o tym kim jest 'Pan Z.' i o potrzebie…
2023-09-18, 09:09 Autor: Radio Opole

Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych

Paweł Kukiz gościem "Porannej rozmowy Radia Opole"
Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Paweł Kukiz, odnosząc się do swojego sporu sądowego z posłem Witoldem Zembaczyńskim. Skrytykował także sędzinę Sądu Okręgowego za to, że w uzasadnieniu odrzucenia pozwu Kukiza przeciw Zembaczyńskiemu napisała, że Fundacja, której działanie było tematem sporu nie ma aktualnego adresu. Tymczasem gość Radia Opole przyniósł do studia dokument potwierdzający zmianę adresu w KRS dokonanego w Sądzie Rejonowym w Opolu.
- Przeraża mnie, że ludzie łykają bezkrytycznie jakieś kłamstwa nie zastanawiając się nad tym, że przecież można wszystko sprawdzić. Można sprawdzić, że Fundacja Potrafisz Polsko prowadzi rejestr wszystkich umów, dokumentujący wydatki. Żadna fundacja nie prowadzi takiego rejestru! - mówił Paweł Kukiz.

Poseł wskazał, że pieniądze pochodzące z dotacji celowej rządu w wysokości 4,3 mln złotych, przeznaczone na projekt promujący demokrację bezpośrednią, były jedynym sposobem pozyskania finansowania. Jego zdaniem, łatwiej pozyskać pieniądze z zewnętrznych pozarządowych źródeł, gdy jest się związanym z siłami opozycyjnymi, z pewnym określonym światopoglądem.

Rozmówca Radia Opole podkreślał, że jego celem politycznym jest przywrócenie realnej kontroli nad państwem obywatelom, a dokonać się to może przez zmianę sposobu głosowania, tak by to nie partie "filtrowały" kandydatów na parlamantarzystów oraz poprzez wdrożenie sprawnego i wydajnego systemu referendów. Wskazywał także na potrzebę edukacji wyborców. Wyraził też nadzieję, że uda się wprowadzić ten element do nauczania w szkołach średnich.

Zobacz także

2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej 2023-09-20, godz. 09:30 Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej -Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy… » więcej 2023-09-19, godz. 08:41 Ryszard Galla o kampanii wyborczej, kryzysie zbożowym i polityce imigracyjnej -Sondaże sondażami, ale nadal liczymy na przywrócenie tego stanu, który był kiedyś, czyli dwóch mandatów dla Mniejszości - mówił Ryszard Galla, poseł… » więcej 2023-09-18, godz. 09:09 Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »