Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Jarosław Kostyła o funkcjonowaniu systemu ratownictwa…
2023-06-02, 08:54 Autor: Ireneusz Prochera

Jarosław Kostyła o funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego i letnich wyzwaniach dla niego

Jarosław Kostyła o funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego i letnich wyzwaniach dla niego
- Zawsze będzie problem z ratownikami medycznymi, ponieważ są oni niedowartościowani, ale obecnie, ze względu na to jak się firma rozwija, dysponuję jako dyrektor określoną stałą liczbą ludzi. Ja ich mam, oni, mam nadzieje, są zadowoleni, więc na razie jest w porządku - zapewniał Jarosław Kostyła, dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Dodał zarazem, że ten zawód, jak prawie wszystkie zawody medyczne także zmaga się z problemem starzenia się kadry, ponieważ doszło do stworzenia luki pokoleniowej.
- Zarobki poszły w ostatnim czasie w górę, są adekwatne do wkładu pracy, więc miejmy nadzieję, że spowoduje to wzrost zainteresowania młodych ludzi tym zawodem - dodał dyrektor OCRM.

Jarosław Kostyła, jako czynny ratownik lotniczy, mówił także o pracy jaką wykonują załogi śmigłowca stacjonującego na co dzień w Polskiej Nowej Wsi. Podkreślał, że jest on wykorzystywany intensywnie, ale odrzucił zarzut, że być może jego wzywanie bywa także nadużywane. Intensywna eksploatacja sprzyja natomiast zużyciu sprzętu, więc prędzej czy później, trzeba będzie wymienić flotę śmigłowców LPR.

Przy okazji zaapelował do ludzi, którzy znajdują się w miejscu, w którym śmigłowiec ląduje, by zachowywali zasady bezpieczeństwa, gdyż nadmierne zbliżanie się do maszyny w czasie akcji to nie tylko zagrożenie dla zdrowia gapiów, ale i utrudnienie dla załogi maszyny.

Dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego ocenił także założenia programu "Karetka w każdej gminie". Jego zdaniem plan, by przy jednostkach straży pożarnej, zarówno zawodowej, jak i ochotniczej stacjonowały nowo zakupione karetki, jest niepotrzebnym dublowaniem zakupów i wysiłku organizacyjnego, skoro dobrze działa system ratownictwa medycznego.

Zobacz także

2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej 2023-09-20, godz. 09:30 Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej -Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy… » więcej 2023-09-19, godz. 08:41 Ryszard Galla o kampanii wyborczej, kryzysie zbożowym i polityce imigracyjnej -Sondaże sondażami, ale nadal liczymy na przywrócenie tego stanu, który był kiedyś, czyli dwóch mandatów dla Mniejszości - mówił Ryszard Galla, poseł… » więcej 2023-09-18, godz. 09:09 Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-09-15, godz. 08:32 Sławomir Kłosowski o złotej aldze w Kanale Gliwickim i laptopach dla uczniów - Nic nie zamiatamy pod dywan. Wszystkie informacje dotyczące sytuacji w Kanale Gliwickim są dostępne między innymi w moich mediach społecznościowych - powiedział… » więcej 2023-09-14, godz. 08:44 Poseł Witold Zembaczyński (KO) o sporze z P.Kukizem i sytuacji w Kanale Gliwickim - To wielkie zwycięstwo, wielka nadzieja dla wyborców opozycji. Wygrałem z Kukizem w sądzie. Sąd rozstrzygnął, że wniosek był nietrafny formalnie, ale… » więcej 2023-09-13, godz. 08:38 Wojciech Komarzyński o embargu i rekompensatach dla opolskich rolników - Uważam, że dość ucierpieliśmy za sprawą decyzji Komisji Europejskiej po wpuszczeniu na nasz rynek zbóż z Ukrainy. Polska nie miała tutaj możliwości… » więcej 2023-09-12, godz. 08:56 Marcin Oszańca o gospodarczych pomysłach Trzeciej Drogi - Oferta socjalna jest i musi być, ale chcemy premiować tych, o których ostatnio się zapomina - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole słowa lidera PSL tłumaczył… » więcej 2023-09-11, godz. 08:33 Dr Rafał Tkacz z KBW o rejestrowaniu list i przygotowaniach do wyborów -Na ten moment mamy siedem zarejestrowanych list, a ostatecznie możemy mieć nawet dziewięć do wyborów do sejmu, wszystko zależy od tego, jak potoczą się… » więcej 2023-09-08, godz. 08:51 Mirosław Patoła o zarejestrowaniu listy Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy - Ponad 350 tys. podpisów pod listami udało się zebrać w całym kraju, w woj. opolskim to ok. 9 tys. podpisów. Trzy tygodnie mieliśmy pracowite. Wyciągnęliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »