Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry…
2023-05-25, 09:06 Autor: Ireneusz Prochera

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry, KFPP, Budżecie Obywatelskim i ambicjach politycznych

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski m.in. o przygotowaniach do 60 KFPP
- Stadion kosztuje 160 mln zł. 200 mln zł to cena brutto. I na razie te koszty nie rosną, choć czas nie sprzyja, bo inflacja jest faktycznie wysoka - mówił w Porannej Rozmowy Radia Opole, Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, pytany o to czy stadion przy ul. Północnej będzie w ostatecznym rozrachunku droższy.
Prezydent podkreślał, że koszt budowy stadionu jest porównywalny z kosztem budowy dworca wschodniego i centrum przesiadkowego czy z trzema kilometrami obwodnicy.
Arkadiusz Wiśniewski odniósł się także to wspólnego apelu prezydentów Opola, Katowic i Sosnowca o rządowe wsparcie dla budowy obiektów sportowych.
- Chcemy być traktowani sprawiedliwie. Okazało się, że taką dotację dostaje Chorzów. Opole też ma piękne sportowe tradycje - dodał prezydent Wiśniewski.
Poinformował także, że trwają przygotowania do modernizacji stadionu Kolejarza. Są pieniądze na sporządzenie dokumentacji budowy.

Pytany o zbliżający się 60. KFPP prezydent Opola, o układ i zawartość koncertów odpowiedział:
- Ja nigdy nie jestem zadowolony. Każdy ma swoją własną listę, trzeba trafić. To jest jednak 60. festiwal i musi być dużo wspominkowych rzeczy, ale telewizja jest znana z tego, że takie koncerty potrafi dobrze zrealizować. - mówił prezydent. Podkreślał przy tym, że, że historia i teraźniejszość jest silnie związana z festiwalem, o czym przypomina mnóstwo miejsc, aleja gwiazd, murale itp.

Arkadiusz Wiśniewski mówił także o poczatku przyjmowania wniosków do 10.Budżetu Obywatelskiego oraz swoich ambicjach politycznych.

Zobacz także

2023-06-07, godz. 09:11 Tomasz Garbowski o kształceniu narybku i zamieszaniu z sędzia Marciniakiem - Piłka nożna ma to do siebie, że coś się kończy i coś się zaczyna. Wciąż jest komu kibicować. A w sobotę Finał Ligii Mistrzów, najważniejszy mecz… » więcej 2023-06-06, godz. 09:31 Rafał Bartek o ponownym wyborze na przewodniczącego TSKN i planach Mniejszości Niemieckiej na wybory - Ta rzeczywistość jest tak szybka, tak zmienia się, że jeszcze się nawet nad tym nie zastanawiam - mówi Rafał Bartek, lider Mniejszości Niemieckiej na… » więcej 2023-06-05, godz. 09:16 Zbigniew Kubalańca o niedzielnym marszu opozycji, trudnościach we wprowadzeniu e-biletu do instytucji kultury i święcie… - Bez względu na to, czy było milion, pół miliona, czy trzysta tysięcy był to największy marsz po 1989 roku - ocenił w Porannej Rozmowie Radia Opole wiceprzewodniczący… » więcej 2023-06-02, godz. 08:54 Jarosław Kostyła o funkcjonowaniu systemu ratownictwa medycznego i letnich wyzwaniach dla niego - Zawsze będzie problem z ratownikami medycznymi, ponieważ są oni niedowartościowani, ale obecnie, ze względu na to jak się firma rozwija, dysponuję jako… » więcej 2023-06-01, godz. 09:15 Paweł Nakonieczny o raporcie o stanie gminy Nysa, pomocy przedsiębiorcom i nadchodzącej sesji absolutoryjnej - Jedynym instrumentem, którym w tej sytuacji dysponuje gmina to jest pomoc w zakresie podatku od nieruchomości - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole… » więcej 2023-05-31, godz. 10:17 Wojewoda Kłosowski o zapobieganiu zakwitom złotej algi i ustawie o zbadaniu wpływów rosyjskich - Na efekty tego eksperymentu przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie do dwóch tygodni, a raport będzie upubliczniony - powiedział w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-05-30, godz. 09:10 Kurator Michał Siek o rekrutacji do szkół średnich - Miejsca są, na tyle, by znaleźli dla siebie miejsce, ale są one nierównomiernie rozłożone. W tych szkołach bardzo popularnych zawsze jest duża rywalizacja… » więcej 2023-05-29, godz. 09:15 Krystyna Słodczyk o osobowści prawnej dla Odry Nasze propozycje ekologiczne są właśnie takie, jakie zastosowano ostatnio w innych krajach: w Kanadzie, Nowej Zelandii, w Portugalii. I polegają one na tym… » więcej 2023-05-26, godz. 08:42 Teresa Hrynkiewicz o targach Turystyki "W stronę słońca" -W tym roku mamy ofertę Kraju Środkowoczeskiego, Kraju Morawsko- Śląskiego, Burgundii, Nadrenii - Palatynatu, czyli bardziej europejsko, a nie egzotycznie… » więcej 2023-05-25, godz. 09:06 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o stadionie Odry, KFPP, Budżecie Obywatelskim i ambicjach politycznych - Stadion kosztuje 160 mln zł. 200 mln zł to cena brutto. I na razie te koszty nie rosną, choć czas nie sprzyja, bo inflacja jest faktycznie wysoka - mówił… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »