Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
2023-02-15, 08:51 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić

Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić
- Mamy zatwierdzonych 280 form wypoczynku dla prawie 10 tys. uczestników. To sporo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Siek opolski kurator oświaty.
W województwie opolskim trwają ferie zimowe, kuratorium oświaty kontroluje w jakich warunkach i czy zgodnie z wymogami wypoczywają dzieci i młodzież.
Jak powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole, w poprzednich tygodniach, kiedy ferie miały inne województwa, na terenie Opolszczyzny było zaledwie kilka zgłoszonych pobytów wypoczynkowych uczniów.
- W tym roku było ich wyjątkowo mało, ale teraz mamy znacznie więcej zgłoszeń wypoczynku na terenie województwa, niż poza nim. Mamy co kontrolować.

Wynika że uczniowie z pozostałych regionów kraju na Opolszczyznę na ferie nie przyjechali, za to mieszkający tutaj, ferie spędzają na terenie województwa.

- Podczas kontroli sprawdzamy liczbę wychowawców i ich kwalifikacje, czy jest dziennik zajęć i warunki w jakich przebywają dzieci.
Pierwsze kontrole wykazały niewielkie uchybienia. - Na przykład brak książki wypadków czy książki kontroli.

Kurator oświaty przypominał także, że każda zorganizowana forma wypoczynku dzieci i młodzieży musi być do kuratorium zgłoszona. Nawet ta, która nie jest organizowana przez szkołę. Obowiązek ten mają także biura podróży, parafie, fundacje i stowarzyszenia.

W Porannej Rozmowie Radia Opole mówiliśmy także o tegorocznym egzaminie maturalnym.

- Mamy w tym roku nową formułę matury dla licealistów - przypomina opolski kurator oświaty. - Wymagania egzaminacyjne ze względu na COVID zostały trochę zmniejszone, zrezygnowano z niektórych lektur, w przypadku matematyki będzie mniej zadań, w przypadku języka angielskiego zakres materiału także jest mniejszy. Wraca egzamin ustny, natomiast jeśli chodzi o przedmiot dodatkowy, który miał być z progiem zdawalności, to tego progu na razie nie ma, trzeba do tego egzaminu przystąpić.

W internetowej części rozmowy kurator Siek podsumował konferencję naukową, która odbyła się w zeszłym tygodniu, a dotyczyła nauki włączającej dzieci ze spektrum autyzmu. Problem tych zaburzeń dotyczy coraz większej liczby dzieci.

Posłuchaj i zobacz całą rozmowę.

Zobacz także

2023-09-29, godz. 08:58 Włodzimierz Skalik o ustaleniach NIK, konwencji konfederacji i Grzegorzu Braunie Gościem porannej rozmowy Radia Opole w piątek był Włodzimierz Skalik z Konfederacji, którego zapytaliśmy o niedawną konwencję organizowaną przez ugrupowanie… » więcej 2023-09-28, godz. 08:59 Violetta Porowska o kontrolach granicznych, sporze z Ukrainą i spadających cenach paliw - To, co się w tej chwili pojawia w przestrzeni publicznej; ta informacja, komunikat o tym, ze będą elastyczne kontrole, to wszystko zgodnie z kodeksem wizowym… » więcej 2023-09-27, godz. 08:47 Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu Miliona Serc - Ja się cieszę, że są pieniądze na wojsko, na obronę narodową. One są potrzebne! Ważne, żeby te pieniądze wydawać racjonalnie. Tego nie ma! Czy pieniądze… » więcej 2023-09-26, godz. 10:27 Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym - W sprawie 800+ jest prawie pełna zgoda. W Sejmie jako koalicja Trzecia Droga zagłosowaliśmy przeciw temu rozwiązaniu, które daje te pieniądze wszystkim… » więcej 2023-09-25, godz. 08:39 Poseł Janusz Kowalski o mniejszości niemieckiej i sytuacji w rolnictwie - Jak rozmawiam z przedstawicielami mniejszości niemieckiej, to mam przekonanie, że tam większość zagłosuje na prawicę, dlatego, że widzą, że Towarzystwo… » więcej 2023-09-22, godz. 08:44 Posłanka Marcelina Zawisza o programie lewicy -Wsparcie naszego sąsiada walczącego z agresorem jest kluczowe, także ze względu na bezpieczeństwo Polski - oceniła w Porannej Rozmowie RO posłanka Nowej… » więcej 2023-09-21, godz. 08:42 Poseł Katarzyna Czochara o wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - W kuluarach rozmawialiśmy nie tylko o polityce, bo czasem dobrze jest porozmawiać o trochę innych rzeczach. Można powiedzieć, że po tym spotkaniu mamy… » więcej 2023-09-20, godz. 09:30 Socjolog Marcin Palade o roli sondaży w kampanii wyborczej -Będzie duża brutalność tej kampanii, przede wszystkim ze strony dwóch wiodących ugrupowań. To jest gra o najwyższą stawkę. Wygrana PiS oznacza rządy… » więcej 2023-09-19, godz. 08:41 Ryszard Galla o kampanii wyborczej, kryzysie zbożowym i polityce imigracyjnej -Sondaże sondażami, ale nadal liczymy na przywrócenie tego stanu, który był kiedyś, czyli dwóch mandatów dla Mniejszości - mówił Ryszard Galla, poseł… » więcej 2023-09-18, godz. 09:09 Paweł Kukiz o tym kim jest "Pan Z." i o potrzebie głębokich zmian ustrojowych Pan Z.- Z, bo nie będę go lansował - sobie zrobił lans na Kukizie i ośmiu gwiazdkach. To jest jego cały pomysł na Polskę. - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »