Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy…
2023-02-09, 08:54 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy, który ma największe preferencje

Florian Ciecior o wariantach przebiegu planowanej obwodnicy Lędzin
- Obwodnica Lędzin jest bardzo oczekiwana - powiedział Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice w której to gminie leżą Lędziny. - Pamiętam, kiedy wybudowano obwodnicę Chrząstowic w latach 70-tych, to już od tego momentu była wspominana obwodnica Lędzin - dodał gość Porannej Rozmowy Radia Opole.
GDDKiA przygotowuje się do budowy obwodnicy Lędzin. W środę odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Zaprezentowano 4 warianty przebiegu tej trasy. Dyskusja trwała ponad 3 godziny.

- To już jest taka zasada, że wszyscy chcą, tylko zaczyna się problem w którym miejscu, jakim korytarzem ta obwodnica ma być wybudowana - przyznał wójt Ciecior. - Wytworzyła się dosyć żywa dyskusja, każdy z mieszkańców, który się wypowiadał patrzył na sprawę "ze swojego podwórka", ze swojej perspektywy. Nie możemy się temu dziwić, każdy by chciał, żeby jego to bezpośrednio nie dotykało - powiedział gość Radia Opole.

- Z moich informacji jest wariant, który ma największe preferencje. To wariant akceptowany, tak mi się wydaje, przez większość mieszkańców Lędzin, jest na południu miejscowości, ale bardziej oddalony od zabudowań.

Na spotkaniu jeden z mieszkańców zaproponował piąty pomysł na poprowadzenie obwodnicy.

- To nie był od końca wariant obwodnicy. To był zupełnie nowy wytyczony szlak przebiegu drogi krajowej 46. Jestem raczej realistą i jeżeli obwodnica pojawiła się w programie rządowym budowy stu obwodnic i jest określona perspektywa, jak długa ma być ta droga i jakie ma zadanie, więc nie widzę dużych szans, aby ta piąta propozycja miała szansę zrealizowania - uważa wójt Chrząstowic.

Zaznaczył on także, że jeden z północnych wariantów obwodnicy przecina tereny inwestycyjne, a nie są zaplanowane tam zjazdy z obwodnicy.

- Nigdy nie było brane pod uwagę, że tam będzie obwodnica. Grunty są prywatne i może być problem z ich właścicielami, którzy planowali tam zainwestować, a tu okazuje się, że ktoś im będzie drogę budować.

Zobacz także

2024-07-15, godz. 09:28 "Wreszcie ktoś chce słuchać praktyków". Zuzanna Donath-Kasiura o założeniach reformy służby zdrowia - W tej reformie chodzi o jak najlepsze wykorzystanie potencjału szpitali, ich zasobów sprzętowych i personelu - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole Zuzanna… » więcej 2024-07-12, godz. 08:37 Marcin Wycisło o "złotej" nagrodzie Odnowy Wsi dla Jemielnicy - To dla nas bardzo miłe zaskoczenie. To efekt pracy wielu ludzi: decyzji podejmowanych przez samorządowców, ale przede wszystkim społecznego zaangażowania… » więcej 2024-07-11, godz. 08:20 "Życie potrafi zaskakiwać, szczególnie polityka" - Antonii Konopka, nowy członek zarządu województwa opolskiego -Przed wyborami nie zakładałem swojej dalszej misji, jako członek zarządu województwa opolskiego. To, że zdobyłem jedyny mandat w Sejmiku dla PSL spowodowało… » więcej 2024-07-10, godz. 09:26 "Jest bezpiecznie, więcej drobnych przestępstw". Insp. Magdalena Nguyen-Fudala o przestępczości i pracy policji w … Województwo Opolskie jest bezpieczne - zapewniała w Porannej Rozmowie Radia Opole komendant wojewódzka policji insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Wskazała też… » więcej 2024-07-09, godz. 08:56 "Bez tej struktury świat wyglądałby inaczej". Bartosz Maziarz o szczycie i rocznicy NATO - Powstanie i istnienie NATO przez 75 lat niewątpliwie przyczyniło się do pokoju na świecie. Bez tej struktury świat mógłby dziś wyglądać zupełnie inaczej… » więcej 2024-07-08, godz. 09:19 "Sprawdzamy i weryfikujemy". Podkom.Dariusz Świądczak o działaniach policji w sprawie fentanylu i innych wakacyjnych… - Na Opolszczyźnie jeszcze nie dostaliśmy takiego zgłoszenia, że ktoś na przykład w szpitalu jest pod wpływem tego narkotyku, ale sprawdzamy i weryfikujemy… » więcej 2024-07-05, godz. 09:24 "Paszporty wydawane na bieżąco, nie trzeba długo czekać". Wicewojewoda Piotr Pośpiech o paszportach i przepisach dla… - Nie ma na razie żadnych rozmów o tym, by w województwie miały powstać dodatkowe punkty składania wniosków i wydawania paszportów. - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-04, godz. 08:35 "Mamy do czynienia ze zbiegiem kilku przestępstw". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Szanse na przesłuchanie Zbigniewa Ziobry są uzależnione od jego stanu zdrowia - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Koalicji Obywatelskiej Witold… » więcej 2024-07-03, godz. 09:27 "Nie porzucamy projektu CPK, ale wiemy, jak napięty mamy budżet". Robert Węgrzyn w Radiu Opole o rozbudowie kolei - Do 2040 roku, według zapowiedzi poprzedniego rządu, miała powstać tzw. szprycha kolejowa nr 8 w ramach CPK łącząca Kłodzko - Nysę - Opole, ale nie zapewniono… » więcej 2024-07-02, godz. 08:40 "Najważniejsza sprawa to kwestia przejęcia europejskiego cargo". Tobiasz Gużda o CPK - Centralny Port Komunikacyjny - jako największy w tej części świata mógłby zagwarantować przejęcie przez Polskę europejskiego cargo - mówił w Porannej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »