Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy…
2023-02-09, 08:54 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy, który ma największe preferencje

Florian Ciecior o wariantach przebiegu planowanej obwodnicy Lędzin
- Obwodnica Lędzin jest bardzo oczekiwana - powiedział Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice w której to gminie leżą Lędziny. - Pamiętam, kiedy wybudowano obwodnicę Chrząstowic w latach 70-tych, to już od tego momentu była wspominana obwodnica Lędzin - dodał gość Porannej Rozmowy Radia Opole.
GDDKiA przygotowuje się do budowy obwodnicy Lędzin. W środę odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Zaprezentowano 4 warianty przebiegu tej trasy. Dyskusja trwała ponad 3 godziny.

- To już jest taka zasada, że wszyscy chcą, tylko zaczyna się problem w którym miejscu, jakim korytarzem ta obwodnica ma być wybudowana - przyznał wójt Ciecior. - Wytworzyła się dosyć żywa dyskusja, każdy z mieszkańców, który się wypowiadał patrzył na sprawę "ze swojego podwórka", ze swojej perspektywy. Nie możemy się temu dziwić, każdy by chciał, żeby jego to bezpośrednio nie dotykało - powiedział gość Radia Opole.

- Z moich informacji jest wariant, który ma największe preferencje. To wariant akceptowany, tak mi się wydaje, przez większość mieszkańców Lędzin, jest na południu miejscowości, ale bardziej oddalony od zabudowań.

Na spotkaniu jeden z mieszkańców zaproponował piąty pomysł na poprowadzenie obwodnicy.

- To nie był od końca wariant obwodnicy. To był zupełnie nowy wytyczony szlak przebiegu drogi krajowej 46. Jestem raczej realistą i jeżeli obwodnica pojawiła się w programie rządowym budowy stu obwodnic i jest określona perspektywa, jak długa ma być ta droga i jakie ma zadanie, więc nie widzę dużych szans, aby ta piąta propozycja miała szansę zrealizowania - uważa wójt Chrząstowic.

Zaznaczył on także, że jeden z północnych wariantów obwodnicy przecina tereny inwestycyjne, a nie są zaplanowane tam zjazdy z obwodnicy.

- Nigdy nie było brane pod uwagę, że tam będzie obwodnica. Grunty są prywatne i może być problem z ich właścicielami, którzy planowali tam zainwestować, a tu okazuje się, że ktoś im będzie drogę budować.

Zobacz także

2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej 2023-03-13, godz. 09:25 Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej - To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym -… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »