Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby…
2023-02-07, 08:49 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby RIO skontrolowało Zakład Komunalny w Opolu

Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby RIO skontrolowało Zakład Komunalny w Opolu
- Oficjalnie mówi się o kwocie 250 tys. zł rocznie, a sądzę, że są dużo wyższe - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Batko, radny Opola z klubu PiS. Mowa o wydawanym przez Zakład Komunalny należącym do miasta Opole "Czas na Opole".
Radny poinformował wczoraj (6.02) na konferencji prasowej, że chce, aby urząd miasta i spółka miejska ZK, zostały skontrolowane pod tym kątem przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
Radny Batko powiedział, że są zapytania i interpelacje i odpowiedzi przysyłane przez przedstawicieli Zakładu Komunalnego w kwestii finansowania "Czas na Opole", ale ma wrażenie, że odpowiedzi są bardzo ogólne, pomijają kwestie zakupu sprzętu, wyposażenia, użytkowania samochodu, zatrudnienia.

- Zadałem takie pytania w listopadzie ubiegłego roku odnośnie zakupu sprzętu i odpowiedzi do tej pory nie otrzymałem, mam ją otrzymać pod koniec lutego, więc to bardzo długi czas na to, żeby to zweryfikować - powiedział gość Radia Opole.

Radny Sławomir Batko zaznaczył, że ma wątpliwości, czy "Czas na Opole" można nazwać redakcją, dlatego nazywa to biuletynem.

- Żeby nie umniejszać profesjonalnym redakcjom, których zadaniem jest patrzeć na ręce władzy, każdej władzy, w sposób obiektywny. Tu mamy do czynienia z sytuacją o tyle kuriozalną, że jest to gazetka wydawana przez spółkę podległą prezydentowi miasta Opola. Z czego część "redakcji" znajduje się w ratuszu, a osoby, które współtworzą "Czas na Opole" są bardzo często widywane w gabinecie Pana prezydenta. Nie możemy tutaj mówić o redakcji niezależnej obiektywnej, tylko redakcji, która przedstawia w sposób jednoznaczny jedną stronę rządzącą w Opolu, a gani opozycję za różnego rodzaju inicjatywy, które są podejmowane - wyjaśniał gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

- W moim przekonaniu to kompletnie nie mieści się w kanonie zapewnienia mieszkańcom dostępu do informacji o tym, co się dzieje w gminie, a bardzo często wkracza w politykę, publicystykę w sposób jednoznaczny przedstawiając Pana prezydenta i w sposób jednoznaczny przedstawiając opozycję.

- Finansowanie tych "mediów", tak to nazwijmy, pochodzi z kieszeni wszystkich mieszkańców, także tych, którzy mają inne poglądy, niż Pan prezydent. W moim przekonaniu dochodzi do naruszenia gospodarności. Ciągle słyszymy, że pieniędzy w budżecie brakuje, że trzeba podnosić opłaty i podatki. To pokazuje, że pieniądze są, tylko prezydent wydaje je w taki, a nie inny sposób - stwierdził radny z klubu PiS.

Gość Radia Opole odniósł się także do wypowiedzi redaktor naczelnej "Czasu na Opole", która odpowiadając na jego wczorajszą konferencję prasową powiedziała, że widać, że radny przeszedł w tryb wyborczy i dodała "To zemsta Zjednoczonej Prawicy za to, że ujawniliśmy i opisujemy „aferę Jakiego”. Obecnym rządzącym marzą się jedynie ich słuszne media, zresztą w te media sami pompują miliardy złotych zamiast finansować służbę zdrowia."

- Nie neguję w żaden sposób możliwości wydawania przez instytucje samorządowe różnego rodzaju biuletynów informacyjnych o tym, co się dzieje w gminie. Mam wątpliwości, czy ta informacja jest przedstawiana w sposób obiektywny, rzetelny. Mam wrażenie, że "Czas na Opole" stał się taką, często prymitywną, tubą propagandową Pana Wiśniewskiego i on używa tego medium jako maczugę na opozycję.

Radny Batko powiedział także, że w Opolu mamy pełen przekrój mediów, które relacjonują życie publiczne, polityczne. - Natomiast nie godzę się na to, żeby tego rodzaju medium było finansowane ze środków mieszkańców.

Zobacz także

2023-03-27, godz. 09:02 Hetman, PSL: Niech wszyscy polscy rolnicy zobaczą, jak PiS broni największego szkodnika, wicepremiera Kowalczyka Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL w Radiu Opole o: - wspólnym starcie w wyborach PSL i Polski 2050 - dwóch listach opozycji - dymisji ministra rolnictwa -… » więcej 2023-03-26, godz. 09:00 Stanisław A. Niewiński o rekrutacji do Collegium Nobilium Opoliense - Dzięki unikalnemu programowi Collegium od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej 2023-03-24, godz. 09:20 Tomasz Ognisty o trudnej sytuacji na rynku zbóż i rozwiązaniach dla rolników na najbliższy czas -Mamy na razie obietnicę, więc będziemy się przyglądali czy zostanie zrealizowana - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Ognisty, przewodniczący… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Marek Cholewa o wyroku TSUE w sprawie polskich lasów - Konflikt z tzw. ekologami ma naturę ideologiczną a nie ekologiczną. Jeśli ktoś ma odrobinę zdrowego rozsądku to przyzna, że w Polsce od wojny lasów… » więcej 2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »