Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby…
2023-02-07, 08:49 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby RIO skontrolowało Zakład Komunalny w Opolu

Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby RIO skontrolowało Zakład Komunalny w Opolu
- Oficjalnie mówi się o kwocie 250 tys. zł rocznie, a sądzę, że są dużo wyższe - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Batko, radny Opola z klubu PiS. Mowa o wydawanym przez Zakład Komunalny należącym do miasta Opole "Czas na Opole".
Radny poinformował wczoraj (6.02) na konferencji prasowej, że chce, aby urząd miasta i spółka miejska ZK, zostały skontrolowane pod tym kątem przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
Radny Batko powiedział, że są zapytania i interpelacje i odpowiedzi przysyłane przez przedstawicieli Zakładu Komunalnego w kwestii finansowania "Czas na Opole", ale ma wrażenie, że odpowiedzi są bardzo ogólne, pomijają kwestie zakupu sprzętu, wyposażenia, użytkowania samochodu, zatrudnienia.

- Zadałem takie pytania w listopadzie ubiegłego roku odnośnie zakupu sprzętu i odpowiedzi do tej pory nie otrzymałem, mam ją otrzymać pod koniec lutego, więc to bardzo długi czas na to, żeby to zweryfikować - powiedział gość Radia Opole.

Radny Sławomir Batko zaznaczył, że ma wątpliwości, czy "Czas na Opole" można nazwać redakcją, dlatego nazywa to biuletynem.

- Żeby nie umniejszać profesjonalnym redakcjom, których zadaniem jest patrzeć na ręce władzy, każdej władzy, w sposób obiektywny. Tu mamy do czynienia z sytuacją o tyle kuriozalną, że jest to gazetka wydawana przez spółkę podległą prezydentowi miasta Opola. Z czego część "redakcji" znajduje się w ratuszu, a osoby, które współtworzą "Czas na Opole" są bardzo często widywane w gabinecie Pana prezydenta. Nie możemy tutaj mówić o redakcji niezależnej obiektywnej, tylko redakcji, która przedstawia w sposób jednoznaczny jedną stronę rządzącą w Opolu, a gani opozycję za różnego rodzaju inicjatywy, które są podejmowane - wyjaśniał gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

- W moim przekonaniu to kompletnie nie mieści się w kanonie zapewnienia mieszkańcom dostępu do informacji o tym, co się dzieje w gminie, a bardzo często wkracza w politykę, publicystykę w sposób jednoznaczny przedstawiając Pana prezydenta i w sposób jednoznaczny przedstawiając opozycję.

- Finansowanie tych "mediów", tak to nazwijmy, pochodzi z kieszeni wszystkich mieszkańców, także tych, którzy mają inne poglądy, niż Pan prezydent. W moim przekonaniu dochodzi do naruszenia gospodarności. Ciągle słyszymy, że pieniędzy w budżecie brakuje, że trzeba podnosić opłaty i podatki. To pokazuje, że pieniądze są, tylko prezydent wydaje je w taki, a nie inny sposób - stwierdził radny z klubu PiS.

Gość Radia Opole odniósł się także do wypowiedzi redaktor naczelnej "Czasu na Opole", która odpowiadając na jego wczorajszą konferencję prasową powiedziała, że widać, że radny przeszedł w tryb wyborczy i dodała "To zemsta Zjednoczonej Prawicy za to, że ujawniliśmy i opisujemy „aferę Jakiego”. Obecnym rządzącym marzą się jedynie ich słuszne media, zresztą w te media sami pompują miliardy złotych zamiast finansować służbę zdrowia."

- Nie neguję w żaden sposób możliwości wydawania przez instytucje samorządowe różnego rodzaju biuletynów informacyjnych o tym, co się dzieje w gminie. Mam wątpliwości, czy ta informacja jest przedstawiana w sposób obiektywny, rzetelny. Mam wrażenie, że "Czas na Opole" stał się taką, często prymitywną, tubą propagandową Pana Wiśniewskiego i on używa tego medium jako maczugę na opozycję.

Radny Batko powiedział także, że w Opolu mamy pełen przekrój mediów, które relacjonują życie publiczne, polityczne. - Natomiast nie godzę się na to, żeby tego rodzaju medium było finansowane ze środków mieszkańców.

Zobacz także

2024-07-19, godz. 08:45 Arkadiusz Wiśniewski: SIM Opolskie to "Miś" naszych czasów -Od razu byłem pełen wątpliwości. Od razu mi to wyglądało na kalkę TBS-ów. Wąpliwości dotyczyły też sposobu zarządzania, bo udziałowcy niewiele mają… » więcej 2024-07-18, godz. 09:21 "Lepiej stworzyć jeden mocny szpital, niż rozdrabniać oddziały" Ireneusz Szafraniec o możliwych zmianach w ochronie… Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był I wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych Ireneusz Szafraniec, którego pytaliśmy o prace nad zmianami… » więcej 2024-07-17, godz. 08:59 "To były inne czasy, taka była wizja KZN-u" - Bogdan Wyczałkowski o kontrowersyjnych wydatkach SIM Opolskie oraz o przyszłości… - Początkowe plany są nie do końca aktualne, bo tych mieszkań będzie więcej - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes SIM Opolskie Bogdan Wyczałkowski… » więcej 2024-07-16, godz. 10:19 "Donald Trump jest w bardzo dobrej sytuacji, ale nic nie jest jeszcze przesądzone" - dr Marek Kawa o sytuacji politycznej… - Donald Trump ma bardzo dobrą sytuację w tych wyborach, ale uważam, że nic nie jest jeszcze przesądzone - tak o szansach byłego prezydenta w listopadowych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:28 "Wreszcie ktoś chce słuchać praktyków". Zuzanna Donath-Kasiura o założeniach reformy służby zdrowia - W tej reformie chodzi o jak najlepsze wykorzystanie potencjału szpitali, ich zasobów sprzętowych i personelu - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole Zuzanna… » więcej 2024-07-12, godz. 08:37 Marcin Wycisło o "złotej" nagrodzie Odnowy Wsi dla Jemielnicy - To dla nas bardzo miłe zaskoczenie. To efekt pracy wielu ludzi: decyzji podejmowanych przez samorządowców, ale przede wszystkim społecznego zaangażowania… » więcej 2024-07-11, godz. 08:20 "Życie potrafi zaskakiwać, szczególnie polityka" - Antonii Konopka, nowy członek zarządu województwa opolskiego -Przed wyborami nie zakładałem swojej dalszej misji, jako członek zarządu województwa opolskiego. To, że zdobyłem jedyny mandat w Sejmiku dla PSL spowodowało… » więcej 2024-07-10, godz. 09:26 "Jest bezpiecznie, więcej drobnych przestępstw". Insp. Magdalena Nguyen-Fudala o przestępczości i pracy policji w … Województwo Opolskie jest bezpieczne - zapewniała w Porannej Rozmowie Radia Opole komendant wojewódzka policji insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Wskazała też… » więcej 2024-07-09, godz. 08:56 "Bez tej struktury świat wyglądałby inaczej". Bartosz Maziarz o szczycie i rocznicy NATO - Powstanie i istnienie NATO przez 75 lat niewątpliwie przyczyniło się do pokoju na świecie. Bez tej struktury świat mógłby dziś wyglądać zupełnie inaczej… » więcej 2024-07-08, godz. 09:19 "Sprawdzamy i weryfikujemy". Podkom.Dariusz Świądczak o działaniach policji w sprawie fentanylu i innych wakacyjnych… - Na Opolszczyźnie jeszcze nie dostaliśmy takiego zgłoszenia, że ktoś na przykład w szpitalu jest pod wpływem tego narkotyku, ale sprawdzamy i weryfikujemy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »