Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Rafał Bartek: Mniejszość sceptyczna po rozmowach…
2023-02-03, 09:25 Autor: Ireneusz Prochera

Rafał Bartek: Mniejszość sceptyczna po rozmowach z min. Czarnkiem, ale trzyma za słowo

Rafał Bartek: Mniejszość sceptyczna po rozmowach z min. Czarnkiem, ale trzyma za słowo
- Mijają dwa tygodnie i nie słyszymy, by coś się działo w tej sprawie po stronie ministerialnej - mówi Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców i przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego, komentując spotkanie z ministrem edukacji w sprawie nauczania języka niemieckiego jako języka ojczystego.
Zdaniem szefa TSKN, padły deklaracje o przywróceniu dodatkowych 2 godzin i rozpoczęciu prac nad optymalizacją systemu, a tymczasem w sprawie nic się nie dzieje.

- To nas niepokoi - dodaje Rafał Bartek. Zapowiada także wysłanie pisma do ministra edukacji z prośbą o wyjaśnienia, z prośbą aby deklaracje, które padły na spotkaniu w Opolu 22 stycznia zostały wcielone w życie.

Przewodniczący Sejmiku WO wyraził także zdziwienie petycją w sprawie jego odwołania z funkcji za określanie sytuacji związanej z nauczaniem niemieckiego mianem "dyskryminacji". Sprawa ma też związek z odmową udziału przedstawicieli TSKN w spotkaniu noworocznym u prezydenta RP.

Zobacz także

2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej 2023-03-15, godz. 09:22 Paweł Kukiz: Żyjemy w ustroju gdzie samorządowcy chcieliby, żeby to było dziedziczone - To jest kolejny krok ku demokratyzacji państwa - tak w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł ziemi opolskiej Paweł Kukiz skomentował zmiany dotyczące referendum… » więcej 2023-03-14, godz. 08:38 Tomasz Hanzel o pierwszych naborach dla firm z regionu - Województwo opolskie zawsze było w czołówce różnego rodzaju rankingów wykorzystania środków europejskich. Widać mamy bardzo dobrze przygotowane kadry… » więcej 2023-03-13, godz. 09:25 Prof. Marek Gierlotka o konferencji kardiologów w Opolu i krajowej sieci kardiologicznej - To duże i bardzo ważne wydarzenie. Do Opola przyjadą lekarze z całej Polsce i będziemy rozmawiać o najnowszych wytycznych w leczeniu kardiologicznym -… » więcej 2023-03-12, godz. 09:01 Leonard Pietruszka o tym, po co samorządom klastry - Łączenie się w klastry i spółdzielnie energetyczne to nie tylko moda, ale absolutna konieczność - mówi wójt gminy Komprachcice Leonard Pietruszka. Jego… » więcej 2023-03-11, godz. 09:00 Teresa Tiszbierek o spotkaniu strażaczek-ochotniczek W weekend w Turawie spotykają się strażaczki-ochotniczki nie tylko z naszego regionu, ale i z Ukrainy. Wiemy, że nasze OSP starają się pomóc w budowie w… » więcej 2023-03-10, godz. 09:00 Adam Drosik o święcie Uniwersytetu Opolskiego i wyróżnieniu dla prof. Antoszewskiego Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce było głównym punktem… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »