Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Rafał Pydych: Ogłaszamy trzeci przetarg na rozbudowę…
2023-02-02, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rafał Pydych: Ogłaszamy trzeci przetarg na rozbudowę DK40 w Głuchołazach

Rafał Pydych [fot. Radio Opole]
Rafał Pydych [fot. Radio Opole]
- Utrudnienia niewątpliwie będą występować - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Rafał Pydych dyr. opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W Głuchołazach będzie rozbudowywany odcinek DK 40 przebiegający przez centrum miasta.
- To zadanie niezwykle istotne, złożone i dość trudne. Przewidziana jest wymiana większości infrastruktury technicznej: wodociągi, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieć gazowa, sieć energetyczna - wymieniał dyrektor Pydych.

Utrudnienia w ruchu w Głuchołazach będą występować przez dwa lata.

- Będzie też rozbiórka mostu na rzece Biała Głuchołaska i budowa nowego. Na czas rozbiórki i budowy nowego, powstanie most tymczasowy - zapowiedział gość Radia Opole.
Opolski oddział GDDKiA ogłosił właśnie trzeci przetarg na to zadanie. Pierwszy nie został rozstrzygnięty, bo wszystkie oferty były za drogie. Po drugim przetargu wybrany wykonawca nie zdecydował się podpisać umowy, ponieważ od momentu złożenia oferty do momentu zaproszenia na podpisanie umowy upłynęło sporo czasu, koszty budowy dróg poszły w górę.

GDDKiA w Opolu przygotowuje się także do budowy obwodnicy Lędzin. Spotkanie informacyjne dotyczące proponowanych wariantów przebiegu trasy odbędzie się 8 lutego.
- Na chwilę obecną warianty są 4: dwa północne, dwa południowe. Są opublikowane na stronie www.obwodnicaledzin-dk46.pl. Na tej stronie jest też druk wniosku ze spotkania informacyjnego na którym będziemy pozyskiwali informacje od mieszkańców co do wariantów, które są akceptowalne, a które nie - powiedział dyrektor GDDKiA w Opolu.
- Jeżeli są uwarunkowania, o których my nie wiemy, których nie możemy pozyskać z ogólnodostępnych źródeł informacji, to to spotkanie ma na celu pozyskanie tych informacji.

Wszyscy zainteresowani, nie tylko mieszkańcy Lędzin, mogą wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym.
Jeśli chodzi o planowaną obwodnicę Zawady. GDDKiA planuje w tym roku ogłosić przetarg na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe.
- Będzie ono analizowało kilka wariantów i w jego ramach zostanie wybrany wariant rekomendowany - wyjaśnił Rafał Pydych.

Zobacz także

2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej 2023-03-24, godz. 09:20 Tomasz Ognisty o trudnej sytuacji na rynku zbóż i rozwiązaniach dla rolników na najbliższy czas -Mamy na razie obietnicę, więc będziemy się przyglądali czy zostanie zrealizowana - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Tomasz Ognisty, przewodniczący… » więcej 2023-03-23, godz. 09:00 Marek Cholewa o wyroku TSUE w sprawie polskich lasów - Konflikt z tzw. ekologami ma naturę ideologiczną a nie ekologiczną. Jeśli ktoś ma odrobinę zdrowego rozsądku to przyzna, że w Polsce od wojny lasów… » więcej 2023-03-22, godz. 08:36 Anna Łysy z ITD o kontrolach taksówek i przewoźników - Są to nieprawidłowości w dokumentacji, w wymaganiach, które przedsiębiorcy taksówkowi muszą spełnić, żeby takie usługi świadczyć. Główną taką… » więcej 2023-03-21, godz. 09:13 Piotr Sitnik o przygotowaniach Polski 2050 do wyborów - Na razie z PSL mamy listy wspólnych spraw, ale nie wspólne listy wyborcze. Rozmowy trwają o tym, co chcielibyśmy w pierwszej kolejności po zdobyciu władzy… » więcej 2023-03-20, godz. 08:42 Hubert Ibrom o życiu i inwestowaniu w gminie Ujazd - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, które mają dodatni przyrost ludności, a to świadczy o tym, że ludzie doceniają jakość życia u nas - mówi Hubert Ibrom… » więcej 2023-03-19, godz. 09:00 Maciej Kalski o pieniądzach na rozwój osobisty, kobietach na rynku pracy i roku działalności CIC - Będziemy ogłaszać nabory na wnioski i projekty w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - zapowiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Maciej Kalski… » więcej 2023-03-18, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska: "W planach pobytowych uchodźców wojennych widać dużą zmianę" Ekonomistka dr Sabina Kubiciel-Lodzińska, wraz z prof. Brygidą Solgą, przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego badania… » więcej 2023-03-17, godz. 08:52 Rafał Tkacz o zmianach w kodeksie wyborczym - Uważamy, że Centralny Rejestr Wyborców powinien być przetestowany przed wyborami parlamentarnymi na wyborach lokalnych - mówi Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej… » więcej 2023-03-16, godz. 10:05 Wojciech Komarzyński o dopłatach bezpośrednich dla rolników - Przyjmowanie elektroniczne wniosków to nie jest już nowość, w poprzednich latach to było już praktykowane. Nie brak nowości, ale staraliśmy się, aby… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »