Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Rafał Pydych: Ogłaszamy trzeci przetarg na rozbudowę…
2023-02-02, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rafał Pydych: Ogłaszamy trzeci przetarg na rozbudowę DK40 w Głuchołazach

Rafał Pydych [fot. Radio Opole]
Rafał Pydych [fot. Radio Opole]
- Utrudnienia niewątpliwie będą występować - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Rafał Pydych dyr. opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W Głuchołazach będzie rozbudowywany odcinek DK 40 przebiegający przez centrum miasta.
- To zadanie niezwykle istotne, złożone i dość trudne. Przewidziana jest wymiana większości infrastruktury technicznej: wodociągi, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieć gazowa, sieć energetyczna - wymieniał dyrektor Pydych.

Utrudnienia w ruchu w Głuchołazach będą występować przez dwa lata.

- Będzie też rozbiórka mostu na rzece Biała Głuchołaska i budowa nowego. Na czas rozbiórki i budowy nowego, powstanie most tymczasowy - zapowiedział gość Radia Opole.
Opolski oddział GDDKiA ogłosił właśnie trzeci przetarg na to zadanie. Pierwszy nie został rozstrzygnięty, bo wszystkie oferty były za drogie. Po drugim przetargu wybrany wykonawca nie zdecydował się podpisać umowy, ponieważ od momentu złożenia oferty do momentu zaproszenia na podpisanie umowy upłynęło sporo czasu, koszty budowy dróg poszły w górę.

GDDKiA w Opolu przygotowuje się także do budowy obwodnicy Lędzin. Spotkanie informacyjne dotyczące proponowanych wariantów przebiegu trasy odbędzie się 8 lutego.
- Na chwilę obecną warianty są 4: dwa północne, dwa południowe. Są opublikowane na stronie www.obwodnicaledzin-dk46.pl. Na tej stronie jest też druk wniosku ze spotkania informacyjnego na którym będziemy pozyskiwali informacje od mieszkańców co do wariantów, które są akceptowalne, a które nie - powiedział dyrektor GDDKiA w Opolu.
- Jeżeli są uwarunkowania, o których my nie wiemy, których nie możemy pozyskać z ogólnodostępnych źródeł informacji, to to spotkanie ma na celu pozyskanie tych informacji.

Wszyscy zainteresowani, nie tylko mieszkańcy Lędzin, mogą wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym.
Jeśli chodzi o planowaną obwodnicę Zawady. GDDKiA planuje w tym roku ogłosić przetarg na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe.
- Będzie ono analizowało kilka wariantów i w jego ramach zostanie wybrany wariant rekomendowany - wyjaśnił Rafał Pydych.

Zobacz także

2024-06-19, godz. 08:39 Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów a ja coś o tym wiem -Myślę, że do 10 lipca ta sprawa powienna się wyjaśnić. Troszkę niezrozumiałe jest to, że przez ponad miesiąc było czterech członków zarządu, a teraz… » więcej 2024-06-18, godz. 08:30 Tomasz Kostuś: koniec pracy komisji ds. wyborów kopertowych najwcześniej pod koniec lipca - Nic się nie zmieniło! Komisje śledcze mają swoją rolę, swoje funkcje. Chcemy dociec prawdy i rozliczyć tych, którzy odpowiadają za niegospodarność… » więcej 2024-06-17, godz. 09:16 "Przestrzegam przed łatwym studiowaniem 100% online" - minister nauki Dariusz Wieczorek w Radiu Opole -Planujemy zmianę ustawy o szkolnictwie wyższym. Dzisiaj jednoznacznie zmieniamy naszą politykę i to nie będzie tak, że minister sobie wymyśli jakieś zapisy… » więcej 2024-06-14, godz. 09:00 "Nie chciałbym, żeby województwem zarządzali ludzie bez ambicji". Szymon Ogłaza w Radiu Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w piątek 14 czerwca był nowy marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza. Naszego rozmówcę pytaliśmy o kierunek… » więcej 2024-06-13, godz. 09:27 "Chciałbym, żeby nikt nie podniósł ręki i nie zrobił zamachu na te pieniądze" - Andrzej Buła o swojej misji w Parlamencie… - Na pewno chciałbym przede wszystkim pracować w takiej komisji merytorycznej, która jest najbardziej powiązana z samorządem terytorialnym. Widzę, że będę… » więcej 2024-06-12, godz. 08:57 Bartosz Ryszka: nienajlepsze nastroje opolskich przedsiębiorców Wzrost kosztów działalności doskwiera opolskim firmom - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes Opolskiej Izby Gospodarczej Bartosz Ryszka. Szczególne… » więcej 2024-06-11, godz. 08:33 Bartosz Maziarz: trwa wojna hybrydowa - spodziewajmy się jej nasilenia - Celem wojny hybrydowej jest wprowadzenie niepokoju wśród społeczeństw Unii Europejskiej, skłócenie wewnętrzne jej państw, bo im słabsza Unia tym silniejsza… » więcej 2024-06-10, godz. 09:43 Czy europoseł z Opolszczyzny pomoże w rozwoju regionu? Prof. Adam Drosik w Radiu Opole Mandat europosła dla polityka z Opolszczyzny to duża szansa dla regionu - tak uważa gość Porannej Rozmowy Radia Opole, politolog, prof. UO Adam Drosik, którego… » więcej 2024-06-07, godz. 08:38 Rafał Tkacz: dwa mandaty więcej w tych wyborach do Parlamentu Europejskiego dla Polski - Wybory do Parlamentu Europejskiego są specyficzne, bo liczba mandatów przypadająca na dany okręg jest ruchoma. Polacy mają w tym roku do obsadzenia 53… » więcej 2024-06-06, godz. 08:45 Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii jest najważniejsze - Pandemia i wojna w Ukrainie pokazały, że bezpieczeństwo, także to indywidualne mieszkańców Unii jest najważniejsze. Uważam, że powinno być w centrum… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »