Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu…
2022-12-09, 10:30 Autor: Ireneusz Prochera

Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu, szansach wyborczych opozycji i programie Odnowa Wsi

Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu, szansach wyborczych opozycji i programie Odnowa Wsi
- Moja nieobecność jest usprawiedliwiona chorobą żony - tak poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński odpowiada na pytanie o powody nieobecności podczas głosowaniu ws. senackiego weta do noweli prawa oświatowego ministra Przemysława Czarnka.

Opozycja głosowanie przegrała, bo zabrakło jej kilku głosów. Poseł PO szacuje, że w wyborach jego ugrupowanie może w regionie zdobyć od 4 do 5 mandatów, o jeden więcej niż obecnie.
Mówiąc o planach wyborczych opozycji, poseł Wilczyński uznał, że jej zjednoczenie w walce o wygraną jest zgodne z oczekiwaniami wyborców.
- Nie ma bardziej pozytywnego programu niż odsunięcie PiS od władzy - uznał gość "Porannej rozmowy".

Wyraził także wątpliwości czy planowana komisja do zbadania rosyjskich wpływów na polską energetykę może dać realne ustalenia. Jej skład, czyli 5 osób z obozu rządzącego i 4 z opozycji, nie daje - zdaniem posła- gwarancji bezstronności.

Ryszard Wilczyński chwalił mający już 25 lat program Odnowy Wsi, którego był jednym z twórców. Podkreślał, że przyczynił się on do zwiększenia aktywności społecznej mieszkańców opolskich wsi. Szczególną popularność uzyskał jeden z jego elementów, czyli Fundusz Sołecki. Poseł podkreślił, że ustawowego wzmocnienia wymaga jednak sama instytucja sołtysów i danie im nowych możliwości (także finansowego), działania.

Zobacz także

2023-01-30, godz. 09:02 Burmistrz Kolbiarz: W Hajdukach Nyskich domy powstają jak grzyby po deszczu. Powstanie obwodnicy ten proces przerwie - Skoro jest taki wybór, że albo budujemy tą nitkę, która odcina Hajduki od Nysy, albo wcale, no to wolimy, żeby ta obwodnica była, bo jest potrzebna -… » więcej 2023-01-29, godz. 09:00 Ks. Drechsler: Linia frontu na Ukrainie biegnie przez ludzkie serca - Zgodnie z przewidywaniami, zapał do pomagania Ukraińcom osłabł. To naturalne. Na placu boju pozostała prawdziwa arystokracja ducha - mówi dyrektor Caritas Diecezji… » więcej 2023-01-28, godz. 09:00 Poseł W.Zembaczyński (.N) : Zobaczyliśmy jak wygląda ruski mir Opolski parlamentarzysta odwiedził ukraińskie tereny, gdzie toczy się wojna z rosyjskim agresorem. Jak mówi, trudno nam sobie nawet wyobrazić skalę brutalności… » więcej 2023-01-27, godz. 09:20 Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną legitymację. Najstarszy z m-legitymacją ma 98 lat! - Dbamy o wizerunek zakładu, dbamy o komfort klientów - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Mariusz Jedynak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzisiaj… » więcej 2023-01-26, godz. 09:30 Barbara Pawlos o Krainie Zdrowia Dzieci, wydarzeniu opolskiego NFZ pod patronatem Radia Opole - Chcemy odwrócić negatywny trend w zdrowiu dzieci i młodzieży po pandemii - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole rzecznik opolskiego oddziału NFZ… » więcej 2023-01-25, godz. 09:12 Starosta Gęsiarz: Szpital huczy, że kierownik chirurgii chce zamknąć oddział, bo jedzie na narty - Nie ma podstaw, żeby oddział chirurgii był zamknięty - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski. Kierownik oddziału… » więcej 2023-01-24, godz. 10:00 Sławomir Kłosowski o 3 godzinach języka mniejszości, węglu i pytaniach do Tuska - Padła taka deklaracja, że jest dobra wola ze strony ministerstwa, żeby wrócić do 3 godzin nauki języka ojczystego niemieckiego w szkole - powiedział w… » więcej 2023-01-23, godz. 08:46 Zbigniew Kubalańca: Kultura województwa nigdy nie była tak dofinansowana jak jest teraz. Mówiliśmy, że podwyżki… - Przy dzisiejszej inflacji, rosnących kosztach, przy tym co rząd PiS robi z naszymi portfelami mam świadomość tego, że każdy chciałby zarabiać więcej… » więcej 2023-01-22, godz. 08:45 Piotr Mielec: 25 mln zł z bonu turystycznego trafiło do regionu, a zrealizowano w województwie płatności na ponad… - Otrzymaliśmy dane z ministerstwa i z POT dotyczące bonu turystycznego, z których wynika, że 231 obiektów jest w województwie opolskim, w których można… » więcej 2023-01-21, godz. 09:00 Violetta Porowska o balu charytatywnym na rzecz Fundacji Dom - Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, która tyle dekad już funkcjonuje na terenie Opola zasługuje na to, żeby jej pomóc -… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »