Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa…
2022-09-19, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji

Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji
Gościem Radia Opole o poranku był Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, opolski poseł solidarnej Polski. Rozmawialiśmy o:
- nominacji na wiceministra, nowych zadaniach i zarzutach krytyków o brak kompetencji
- rozpoczęciu naborów dla rolników w ramach KPO
- spotkaniu liderów opozycji
- ordynacji wyborczej
- Walczę o polską ziemię dla rolników indywidualnych, m.in. w powiecie głubczyckim i to zadanie mam zamiar nadal realizować. Ponieważ to obiecaliśmy w wyborach w 2015 i 2019 roku, że wszystkie te dzierżawy, które się kończą, chodzi oczywiście o koncerny zagraniczne, które za bezcen dzierżawią od kilkudziesięciu lat polską ziemię, że ta ziemia wróci do polskich rolników i to zadanie mam zamiar realizować - tak wiceminister odpowiedział na pytanie o to, co zamierza zrobić dla opolskich rolników.

Nominację skrytykowali m.in. opolscy działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Rolnicy i obszary wiejskie są tą grupą, która w mojej ocenie najbardziej skorzystała na wejściu do Unii Europejskiej. Teraz obecność Janusza Kowalskiego w ministerstwie rolnictwa jest niczym wpuszczenie lisa do kurnika - mówi Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego. Jak tę opinię skomentował nasz gość?

- Chcę przypomnieć że to PSL, postkomuniści i Platforma Obywatelska są autorami 40 rezolucji w Parlamencie Europejskim, które wstrzymują miliardy złotych dla polski w tym również dla polskich rolników - podkreślił Kowalski. - To PSL wzięło odpowiedzialność za wstrzymywanie i szantażowanie przez eurokratów - dodał.

- Zasmuciła mnie ta informacja. Mam takie samo zdanie jak premier Morawiecki, który jasno zapowiedział, że Polska będzie przeciwstawiać się tej decyzji - mówił Kowalski, komentując sprawę zawieszenia pieniędzy dla Węgier przez Komisję Europejską, a tę decyzję poparł także komisarz Janusz Wojciechowski.

- A niech sobie rozmawiają ci postkomuniści, PSL i upadła Platforma Obywatelska... W latach 2007-2015 realizowali polityką prorosyjską, zwijali polską wieś, umarzali 1 mld złotych Gazpromowi. Czy Polacy chcą powrotu Donalda Tuska? - mówił Janusz Kowalski, komentując zapowiadane na jutro spotkanie liderów opozycji. Spotkanie zainicjowali byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

Zobacz także

2022-11-17, godz. 09:01 Mirela Ulrich o nagrodzie "Solidarni z Ukrainą" - Do nagrody "Solidarni z Ukrainą" przyjmujemy zgłoszenia do 18-tego listopada - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Mirela Ulrich z Centrum Dialogu… » więcej 2022-11-16, godz. 09:16 Dr Tomasz Pawłuszko: Prośba o uruchomienie art. 4 traktatu o NATO nadal jest zasadna - Wydaje mi się, że prośba o uruchomienie art. 4 traktatu o NATO nadal jest zasadna - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Tomasz Pawłuszko, analityk… » więcej 2022-11-15, godz. 08:53 Wojciech Komarzyński (ARiMR) o pieniądzach dla rolników - Strumień pieniądza w tych trudnych czasach jest bardzo potrzeby, także rolnikom - mówi dyrektor opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji… » więcej 2022-11-14, godz. 09:29 Dr Stanisław Niewiński o Tygodniu Służby Zagranicznej i szczycie G20 Rusza Tydzień Służby Zagranicznej w województwie opolskim. W środę (16.11) obchodzony jest w Polsce Dzień Służby zagranicznej. - W Regionalnych Ośrodkach… » więcej 2022-11-13, godz. 09:00 Michał Wojczyszyn o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości - Myślę, że nie jest trudno zostać przedsiębiorcą, natomiast znacznie trudniejsze jest później poruszanie się w gąszczu przepisów, w obecnej sytuacji… » więcej 2022-11-12, godz. 09:05 Dawid Rusak (PIP) o przestrzeganiu prawa pracy - Kodeks pracy wspiera zarówno pracowników jak i pracodawców. Pamiętajmy, że to zarówno prawa obu stron, jak i obowiązki - mówi nadinspektor pracy Dawid… » więcej 2022-11-11, godz. 09:00 Por. Michał Gełej o tym jak zostać żołnierzem -Ustawa o obronie ojczyzny wprowadziła szereg zmian w procesie rekrutacji. W miejsce 16 wojewódzkich sztabów Wojskowych, powołano Centralne Wojskowe Centrum… » więcej 2022-11-10, godz. 08:51 Jakub Dubik o tegorocznym Banku Talentów - W ramach programu staramy się niwelować te braki, których sami jako młodzi muzycy doświadczyliśmy w czasie nauki w szkole muzycznej czy na studiach. I… » więcej 2022-11-09, godz. 09:13 Wicewojewoda Tomasz Witkowski o węglu, lotnisku i obchodach Święta Niepodległości - Wszystkie opolskie gminy zgłosiły się do rządowego programu dystrybucji węgla. Przy tym 66 gmin będzie to robiło we własnym zakresie, a 5 gmin poprzez… » więcej 2022-11-08, godz. 08:55 Marcin Bronkiewicz o zakończonej budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, przygotowaniach do budowy trasy S11 i obwodnicy… - Inwestycja została ukończona w terminie. Wczoraj, czyli 7 listopada udostępniliśmy nowy odcinek drogi krajowej nr 40 pierwszym użytkownikom - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »