Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa…
2022-09-19, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji

Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji
Gościem Radia Opole o poranku był Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, opolski poseł solidarnej Polski. Rozmawialiśmy o:
- nominacji na wiceministra, nowych zadaniach i zarzutach krytyków o brak kompetencji
- rozpoczęciu naborów dla rolników w ramach KPO
- spotkaniu liderów opozycji
- ordynacji wyborczej
- Walczę o polską ziemię dla rolników indywidualnych, m.in. w powiecie głubczyckim i to zadanie mam zamiar nadal realizować. Ponieważ to obiecaliśmy w wyborach w 2015 i 2019 roku, że wszystkie te dzierżawy, które się kończą, chodzi oczywiście o koncerny zagraniczne, które za bezcen dzierżawią od kilkudziesięciu lat polską ziemię, że ta ziemia wróci do polskich rolników i to zadanie mam zamiar realizować - tak wiceminister odpowiedział na pytanie o to, co zamierza zrobić dla opolskich rolników.

Nominację skrytykowali m.in. opolscy działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Rolnicy i obszary wiejskie są tą grupą, która w mojej ocenie najbardziej skorzystała na wejściu do Unii Europejskiej. Teraz obecność Janusza Kowalskiego w ministerstwie rolnictwa jest niczym wpuszczenie lisa do kurnika - mówi Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego. Jak tę opinię skomentował nasz gość?

- Chcę przypomnieć że to PSL, postkomuniści i Platforma Obywatelska są autorami 40 rezolucji w Parlamencie Europejskim, które wstrzymują miliardy złotych dla polski w tym również dla polskich rolników - podkreślił Kowalski. - To PSL wzięło odpowiedzialność za wstrzymywanie i szantażowanie przez eurokratów - dodał.

- Zasmuciła mnie ta informacja. Mam takie samo zdanie jak premier Morawiecki, który jasno zapowiedział, że Polska będzie przeciwstawiać się tej decyzji - mówił Kowalski, komentując sprawę zawieszenia pieniędzy dla Węgier przez Komisję Europejską, a tę decyzję poparł także komisarz Janusz Wojciechowski.

- A niech sobie rozmawiają ci postkomuniści, PSL i upadła Platforma Obywatelska... W latach 2007-2015 realizowali polityką prorosyjską, zwijali polską wieś, umarzali 1 mld złotych Gazpromowi. Czy Polacy chcą powrotu Donalda Tuska? - mówił Janusz Kowalski, komentując zapowiadane na jutro spotkanie liderów opozycji. Spotkanie zainicjowali byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

Zobacz także

2023-01-27, godz. 09:20 Wiceprezes ZUS: 130 tys. emerytów ma już elektroniczną legitymację. Najstarszy z m-legitymacją ma 98 lat! - Dbamy o wizerunek zakładu, dbamy o komfort klientów - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Mariusz Jedynak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dzisiaj… » więcej 2023-01-26, godz. 09:30 Barbara Pawlos o Krainie Zdrowia Dzieci, wydarzeniu opolskiego NFZ pod patronatem Radia Opole - Chcemy odwrócić negatywny trend w zdrowiu dzieci i młodzieży po pandemii - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole rzecznik opolskiego oddziału NFZ… » więcej 2023-01-25, godz. 09:12 Starosta Gęsiarz: Szpital huczy, że kierownik chirurgii chce zamknąć oddział, bo jedzie na narty - Nie ma podstaw, żeby oddział chirurgii był zamknięty - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski. Kierownik oddziału… » więcej 2023-01-24, godz. 10:00 Sławomir Kłosowski o 3 godzinach języka mniejszości, węglu i pytaniach do Tuska - Padła taka deklaracja, że jest dobra wola ze strony ministerstwa, żeby wrócić do 3 godzin nauki języka ojczystego niemieckiego w szkole - powiedział w… » więcej 2023-01-23, godz. 08:46 Zbigniew Kubalańca: Kultura województwa nigdy nie była tak dofinansowana jak jest teraz. Mówiliśmy, że podwyżki… - Przy dzisiejszej inflacji, rosnących kosztach, przy tym co rząd PiS robi z naszymi portfelami mam świadomość tego, że każdy chciałby zarabiać więcej… » więcej 2023-01-22, godz. 08:45 Piotr Mielec: 25 mln zł z bonu turystycznego trafiło do regionu, a zrealizowano w województwie płatności na ponad… - Otrzymaliśmy dane z ministerstwa i z POT dotyczące bonu turystycznego, z których wynika, że 231 obiektów jest w województwie opolskim, w których można… » więcej 2023-01-21, godz. 09:00 Violetta Porowska o balu charytatywnym na rzecz Fundacji Dom - Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, która tyle dekad już funkcjonuje na terenie Opola zasługuje na to, żeby jej pomóc -… » więcej 2023-01-20, godz. 08:35 Zuzanna Donath-Kasiura o stypendiach dla studentów medycyny i pomocy psychologicznej po pandemii - W tym naborze przyznaliśmy stypendia 27 osobom. Cieszę się, że będą po zakończeniu studiów pracowały w naszym regionie bo potrzeby są bardzo duże… » więcej 2023-01-19, godz. 10:08 Ogłaza: Budujemy obwodnicę Nysy dla mieszkańców. Mam jednak wrażenie, że urząd miasta jej nie chce - Chyba jedynym oponentem był pan wiceburmistrz Nysy - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego. Tak… » więcej 2023-01-18, godz. 08:46 Sławomir Kłosowski o dotacjach na zabytki, Agrounii i polityce społecznej - Zachęcam samorządy do sięgania po rządowe pieniądze na renowację zabytków. Do dyspozycji w całym kraju są 3 miliardy złotych - powiedział w Porannej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »