Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa…
2022-09-19, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji

Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji
Gościem Radia Opole o poranku był Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, opolski poseł solidarnej Polski. Rozmawialiśmy o:
- nominacji na wiceministra, nowych zadaniach i zarzutach krytyków o brak kompetencji
- rozpoczęciu naborów dla rolników w ramach KPO
- spotkaniu liderów opozycji
- ordynacji wyborczej
- Walczę o polską ziemię dla rolników indywidualnych, m.in. w powiecie głubczyckim i to zadanie mam zamiar nadal realizować. Ponieważ to obiecaliśmy w wyborach w 2015 i 2019 roku, że wszystkie te dzierżawy, które się kończą, chodzi oczywiście o koncerny zagraniczne, które za bezcen dzierżawią od kilkudziesięciu lat polską ziemię, że ta ziemia wróci do polskich rolników i to zadanie mam zamiar realizować - tak wiceminister odpowiedział na pytanie o to, co zamierza zrobić dla opolskich rolników.

Nominację skrytykowali m.in. opolscy działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Rolnicy i obszary wiejskie są tą grupą, która w mojej ocenie najbardziej skorzystała na wejściu do Unii Europejskiej. Teraz obecność Janusza Kowalskiego w ministerstwie rolnictwa jest niczym wpuszczenie lisa do kurnika - mówi Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego. Jak tę opinię skomentował nasz gość?

- Chcę przypomnieć że to PSL, postkomuniści i Platforma Obywatelska są autorami 40 rezolucji w Parlamencie Europejskim, które wstrzymują miliardy złotych dla polski w tym również dla polskich rolników - podkreślił Kowalski. - To PSL wzięło odpowiedzialność za wstrzymywanie i szantażowanie przez eurokratów - dodał.

- Zasmuciła mnie ta informacja. Mam takie samo zdanie jak premier Morawiecki, który jasno zapowiedział, że Polska będzie przeciwstawiać się tej decyzji - mówił Kowalski, komentując sprawę zawieszenia pieniędzy dla Węgier przez Komisję Europejską, a tę decyzję poparł także komisarz Janusz Wojciechowski.

- A niech sobie rozmawiają ci postkomuniści, PSL i upadła Platforma Obywatelska... W latach 2007-2015 realizowali polityką prorosyjską, zwijali polską wieś, umarzali 1 mld złotych Gazpromowi. Czy Polacy chcą powrotu Donalda Tuska? - mówił Janusz Kowalski, komentując zapowiadane na jutro spotkanie liderów opozycji. Spotkanie zainicjowali byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

Zobacz także

2022-11-30, godz. 08:49 Sławomir Kłosowski: Do opolskich szpitali przyjadą osoby, które mają rany wojenne Sławomir Kłosowski wojewoda opolski o: - pacjentach z Ukrainy, którzy trafią do opolskich szpitali, - przygotowaniach do przyjęcia kolejnej fali uchodźców, -… » więcej 2022-11-29, godz. 08:40 Rafał Bartek o sesji Sejmiku i prawach mniejszości narodowych - Zmiany w planach finansowych województwa wynikają z tego, że część rzeczy trzeba przesunąć na przyszły rok. Ale cieszy mnie, że jako samorząd województwa… » więcej 2022-11-28, godz. 09:03 Adam Gomoła: Naszą ambicją jest uzyskać w wyborach parlamentarnych w regionie co najmniej 2 mandaty, a mam nadzieję… Adam Gomoła z zarządu Polska 2050 na Opolszczyźnie o: - wyborze zarządu ugrupowania w regionie - działalności i strukturze partii - planach na wybory… » więcej 2022-11-26, godz. 08:35 Minister Bortniczuk o wyławianiu sportowych talentów - To jest program, w którym wzorujemy się na rozwiązaniach słoweńskich. Słoweńcy są narodem bardzo małym, ale osiągają wiele sportowych sukcesów. Zdaniem… » więcej 2022-11-27, godz. 08:30 Szymon Ogłaza: Rosną koszty kolei regionalnych - Na pewno jesteśmy w takim momencie dosyć trudnym, jeśli chodzi o kolej. Z jednej strony odbudowujemy się po pandemii, z drugiej strony różnica między… » więcej 2022-11-25, godz. 09:19 Piotr Wożniak o pomyśle Lewicy na wybory i wdowich emeryturach - Renty wdowie to taka symboliczna nazwa dla obywatelskiego projektu, który będzie umożliwiał dziedziczenie emerytur. - mówi Piotr Woźniak, współprzewodniczący… » więcej 2022-11-24, godz. 08:56 Bartosz Ryszka: kluby sportowe jak firmy - Wspieranie klubów sportowych daje możliwość integracji środowiska biznesu wokół sportu. To już się dzieje. Przykładem jest klub KPR Gwardia Opole… » więcej 2022-11-23, godz. 08:55 Irena Wolińska o wyzwaniach dla rynku pracy - Na razie rynek pracy kryzysu nie odczuwa, odczuwamy go my, obywatele. Zdaniem ekspertów, którym ufam, bezrobocie nie wzrośnie - mówiła Irena Wolińska… » więcej 2022-11-22, godz. 08:52 Konrad Gęsiarz: Dochodzimy do absurdu, że nie chce się dawać na podstawową działalność, a oczekuje się jej ro… Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o: - finansach szpitala powiatowego i tym, kto nie chce na szpital łożyć - przyszłorocznym budżecie powiatu - planowanych… » więcej 2022-11-21, godz. 08:50 Opolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej Paweł Nakonieczny o kontrolach składów węgla, liście pracowników… Inspekcja Handlowa rozpoczęła kontrole składów węgla w całym kraju; sprawdzi łącznie kilka tysięcy punktów sprzedaży. - Te kontrole są przede wszystkim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »