Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Jarosław Kielar: Budżet, oświata i gospodarka…
2022-06-23, 09:47 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jarosław Kielar: Budżet, oświata i gospodarka w naszej gminie są na lepszym poziomie niż w innych gminach porównywalnych wielkościowo

Jarosław Kielar o raporcie o stanie gminy Kluczbork za 2021 rok
Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o:
-Stanie gminy
-Podwyżkach opłat za wywóz śmieci
- Wakacjach na ziemi kluczborskiej
- Budżet, oświata i gospodarka w naszej gminie są na bardzo dobrym poziomie, lepszym niż w innych gminach porównywalnych wielkościowo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar komentując raport o stanie gminy za rok 2021
- Nie braliśmy żadnych kredytów, mieliśmy nadwyżkę budżetową i otrzymaliśmy dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego - to wszystko wpłynęło na ocenę w raporcie - dodaje gość Radia Opole.
Demografia, tak jak i w innych gminach, nie wygląda najlepiej. Spadła liczba mieszkańców gminy.

Raport o stanie gminy wskazuje, że w ubiegłym roku wydatki na gospodarkę mieszkaniową gminy Kluczbork wzrosły o blisko 30 procent. Powodem jest przekazanie 3 mln zł na udziały w spółce SIM Opolskie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.
Jeśli chodzi o budowę mieszkań w Kluczborku w ramach tego programu, to przeznaczony jest już teren, na którym mają powstać. Teren, jak mówi gość Radia Opole jest bardzo atrakcyjny.

- Znajduje się na już istniejącym osiedlu mieszkaniowym, jest tam infrastruktura jak sklepy, bliska odległość od szkół, jest tam plan zagospodarowania przestrzennego a teren jest uzbrojony - mówi burmistrz Kluczborka.
Gmina czeka na otrzymanie pożyczki, kiedy to się stanie, rozpocznie się projektowanie inwestycji.
Założono, że powstanie tam 150 mieszkań. - W pierwszym etapie będzie pewnie 50 mieszkań wybudowanych - zapowiada Jarosław Kielar.

Rozmawialiśmy także o tym, jak mieszkańcy gminy wywiązują się z obowiązku zgłoszenia czym ogrzewają swoje domy.

- 4 tys wniosków złożono na około 6 tysięcy, jakie powinny trafić do urzędu gminy - mówi burmistrz Kielar. Na spełnienie tego obowiązku został jeszcze tydzień.
Burmistrz wyjaśnił także dlaczego w Kluczborku wzrosną opłaty za wywóz śmieci od 1 lipca, a w internetowej części rozmowy mówiliśmy o tym jak można spędzić wakacje w gminie.

Posłuchaj i zobacz całą Poranną Rozmowę Radia Opole.

Zobacz także

2022-07-06, godz. 09:10 Sławomir Kłosowski: Spotkania z mieszkańcami dają nam siłę do tego, żeby tworzyć kolejne programy, zmiany służące… Sławomir Kłosowski, pełnomocnik PiS w okręgu obejmującym Opole i powiat opolski o: - Letniej ofensywie partii i gorącej jesieni - Wizycie Elżbiety Witek… » więcej 2022-07-05, godz. 09:04 Burmistrz Kordian Kolbiarz o wyzwaniu jakim jest demografia w Nysie, inwestycjach w mieszkalnictwo, powodach wycofania… Kordian Kolbiarz mówił dziś o: - problemie demograficznym jaki ma Opolszczyzna, a który mocno widoczny jest w Nysie, - działaniach wspierających rodziny… » więcej 2022-07-04, godz. 09:25 Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami, będą przełomowymi Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości o: - o zmianie struktur Prawa i Sprawiedliwości i podsumowaniu ostatnich 3.5 roku pracy jako przewodniczącej… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Monika Bartel o spadku ubóstwa w Polsce w 2021 roku według danych GUS Zmniejszyła się skala ubóstwa ekonomicznego w Polsce - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. » więcej 2022-07-02, godz. 09:00 Dagmara Małecka o XII Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Pożarniczych - Na sobotę zawrze przewidujemy tzw. dzień strażacki. Dzisiaj (2.07) przyjeżdżają te wszystkie pojazdy, nie wiemy jeszcze ile ich będzie - powiedziała… » więcej 2022-07-01, godz. 09:35 Przemysław Czarnek: Opiekun dopinguje do pracy, ruszamy w Polskę, ruszamy do ludzi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, "opiekun" struktur PiS w województwie opolskim o: - Zadaniach opiekuna, struktur - pełnomocnikach ds. równego… » więcej 2022-06-30, godz. 08:51 Dr Bartosz Maziarz: To przełom. W historii NATO dawno takiego szczytu nie było Dr Bartosz Maziarz o: - Trwającym szczycie NATO i decyzjach, jakie na nim zapadły - Kwaterze V Korpusu Armii USA w Polsce - Sytuacji Ukrainy w trwającej… » więcej 2022-06-29, godz. 09:26 Beata Kempa o tym czy Europa powraca do węgla i potrzebie inwestycji w polskie górnictwo Beata Kempa: - o tym czy Europa przeprasza się z węglem - o potrzebie inwestycji w polskie górnictwo » więcej 2022-06-28, godz. 09:03 Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o: - rosnącej liczbie pacjentów z zaawansowanym stadium choroby - Narodowej Strategii Onkologicznej -… » więcej 2022-06-27, godz. 09:08 Agnieszka Zientarska: Prof. Piotr Gliński powiedział, że chyba Opolszczyzna jest kolebką kultury ludowej i ja się… Agnieszka Zientarska, członek jury festiwalu "Jawor - u źródeł kultury" o: - pierwszej ogólnopolskiej edycji festiwalu organizowanego przez Radio Kielce. -… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »