Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Bazan: Festiwalowe Radio Opole już gra!
2022-05-28, 09:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Bazan: Festiwalowe Radio Opole już gra!

Tomasz Bazan: Festiwalowe Radio Opole już gra!
Ruszyło Festiwalowe Radio Opole!
- To kolejna edycja, tego projektu radiowego. Po raz pierwszy pojawiło się w 2014 roku, spontanicznie. Zdecydowaliśmy się na utworzenie kanału, który będzie poświęcony tylko festiwalowi opolskiemu - powiedział Tomasz Bazan szef redakcji muzycznej Radia Opole.
Festiwalowego Radia Opole można słuchać na 96,5 FM w Opolu i okolicach. Można go także słuchać przez naszą stronę internetową www.radio.opole.pl lub aplikację.

- Idea jest taka, że chcemy przedstawić wszystkie bogactwa festiwalowe, które mamy w naszym archiwum, a mamy przecież wszystkie festiwale zarejestrowane. To dobre miejsce, żeby podzielić się tymi piosenkami, które nie są aż tak dobrze znane - mówił Tomasz Bazan.

- Ramówka Festiwalowego Radia Opole podzielona jest na kilka segmentów. W nocy prezentujemy głównie piosenki, od godziny 6:00 do 12:00 w paśmie "Opolskie przeboje KFPP". Od 12:00 do 18:00 "Festiwalowe wspomnienia" a od 18:00 do północy "Niezapomniane koncerty KFPP". Staramy się w tym paśmie wyciągnąć te najbardziej znaczące i te, które najbardziej zapisały się w historii festiwalu koncerty.

Festiwalowe Radio Opole będzie grało do 26. czerwca. W czasie trwania tegorocznego festiwalu, czyli od 15. czerwca będzie także studio festiwalowe na żywo.

- Będą w opolskim amfiteatrze nasi dziennikarze muzyczni, chcemy namówić artystów na wspominki i próbę sięgnięcia do tego, co było kiedyś - mówił gość Porannej Rozmowy.

Zobacz także

2022-06-29, godz. 09:26 Beata Kempa o tym czy Europa powraca do węgla i potrzebie inwestycji w polskie górnictwo Beata Kempa: - o tym czy Europa przeprasza się z węglem - o potrzebie inwestycji w polskie górnictwo » więcej 2022-06-28, godz. 09:03 Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o: - rosnącej liczbie pacjentów z zaawansowanym stadium choroby - Narodowej Strategii Onkologicznej -… » więcej 2022-06-27, godz. 09:08 Agnieszka Zientarska: Prof. Piotr Gliński powiedział, że chyba Opolszczyzna jest kolebką kultury ludowej i ja się… Agnieszka Zientarska, członek jury festiwalu "Jawor - u źródeł kultury" o: - pierwszej ogólnopolskiej edycji festiwalu organizowanego przez Radio Kielce. -… » więcej 2022-06-26, godz. 08:45 Agnieszka Gabruk o koloniach i półkoloniach dla uchodźców, a także o mieszkaniach - Już 30. czerwca pierwsza grupa dzieci z Ukrainy będzie mogła wyjechać na kolonie - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agnieszka Gabruk, wicedyrektor… » więcej 2022-06-25, godz. 08:33 Krzysztof Kleszcz o badaniach losów Kresowian - To projekt duży, bo obejmujący cały Śląsk, nie tylko Opolszczyznę. Chcemy pokazać ich wkład w rozwój tych ziem - powiedział w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2022-06-24, godz. 10:47 Michał Siek: To był kolejny nietypowy i trudny rok szkolny Michał Siek, opolski kurator oświaty o: - podsumowaniu roku szkolnego - zmianach w Karcie Nauczyciela - bezpiecznych wakacjahc » więcej 2022-06-23, godz. 09:47 Jarosław Kielar: Budżet, oświata i gospodarka w naszej gminie są na lepszym poziomie niż w innych gminach porównywalnych… Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o: -Stanie gminy -Podwyżkach opłat za wywóz śmieci - Wakacjach na ziemi kluczborskiej » więcej 2022-06-22, godz. 09:02 Joanna Kardasińska: 60 lat misji narodowego Instytutu Dziedzictwa Narodowego łączy się z tym, czym nasza fundacja się… Joanna Kardasińska z Zamku Niemodlin o: - Współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa - Dziedzictwie materialnym i niematerialnym - I Opolskim Etnofes… » więcej 2022-06-21, godz. 08:45 Prof. Przemysław Malinowski: PWSZ od października będzie Państwową Akademią Nauk Stosowanych Prof. Przemysław Malinowski, rektor Państwowej Szkoły Zawodowej w Nysie o: - rekrutacji i kształceniu przyszłych magistrów - Zmianie nazwy uczelni - Planowanych… » więcej 2022-06-20, godz. 08:48 Dr Piotr Stanek: W czasie III Powstania Śląskiego trafiło do obozu Lamsdorf co najmniej kilkuset powstańców Dr Piotr Stanek z działu Naukowego Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. - Lamsdorf było bazą niemiecką do różnych działań podejmowanych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »