Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Weronika Woicka o dwóch wydarzeniach prozdrowotnych…
2022-05-14, 09:08 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Weronika Woicka o dwóch wydarzeniach prozdrowotnych przygotowanych przez studentów

Studenci medycyny Uniwersytetu Opolskiego zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland organizują dzisiaj dwa wydarzenia. To "Zdrowie pod kontrolą" i "Pora na seniora".

"Zdrowie pod kontrolą" to akcja propagująca profilaktykę. Rozpoczyna się o godzinie 10.00 w CH Karolinka w Opolu i potrwa do godziny 16.00.
- To flagowa akcja naszego stowarzyszenia odbywa się także w innych miastach w Polsce. Będziemy badać pozom cukru, ciśnienie, poziom masy ciała, będą porady dietetyczne i krótki kurs pierwszej pomocy - powiedziała Weronika Woicka.
- Będzie też „Szpital Pluszowego Misia”. Dzieci mogą się bawić pluszakami, które są ich pacjentami. Ma to zmniejszyć stres dzieci związany z wizytą u lekarza - dodała.

Druga z akcji to "Pora na seniora", czyli konferencja naukowa, po której zorganizowany będzie piknik. Na konferencji, która rozpocznie cię o godzinie 11.00 będą wykłady dotyczące przyjmowania zbyt dużej liczby leków, dotyczące mięśni dna miednicy a także o modelkach 80+.

- Od godz 14.00 do około 17.00 będzie piknik, na którym będziemy mierzyć ciśnienie, poziom cukru i będą też porady dietetyczne - zapowiada Weronika Woicka.

Zobacz także

2022-05-24, godz. 10:38 Zuzanna Donath-Kasiura o tym jak zatrzymać uchodźców z Ukrainy w regionie i działaniach prodemograficznych wojewó… Zuzanna Donath Kasiura o: - projekcie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej ws.uchodźców - czy potrzebujemy Specjalnej Strefy Demograficznej 2.0 - spotkaniu… » więcej 2022-05-23, godz. 09:07 Violetta Porowska: Jest to duża szansa dla kilku ośrodków w Polsce, być może dla ośrodka opolskiego, żeby dokonywać… Violetta Porowska, poseł PiS i lider tej partii w regionie: - Musimy dążyć do tego, żeby taki robot (Da Vinci red.) był też w Opolu. Mamy szpital kliniczny… » więcej 2022-05-22, godz. 09:00 Zbigniew Kubalańca o niesamowitej historii zdobycia cennych skarbów rodu Wuttembergów Unikatowe eksponaty wróciły do "domu", na ziemię opolską. Skarby rodu Wuttembergów można już oglądać w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. O niesamowitej… » więcej 2022-05-21, godz. 09:00 Grzegorz Pukas i Dawid Rygol o akcji „Podaruj Dzieciom Uśmiech” Trwa zbiórka funduszy i darów na Dom Dziecka w Krasnym Polu oraz Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczo-Interwencyjną "Gniazdo" w Głubczycach. Instytucje borykają… » więcej 2022-05-20, godz. 10:37 Dr Tomasz Pawłuszko o tym gdzie jesteśmy w 86 dniu wojny na Ukrainie - Rosjanie liczą na to, że przywódcy zachodni będą z czasem znużeni tym konfliktem. Ale w kwestii wsparcia dla Ukrainy wszystko zależy od Stanów Zjednoczonych… » więcej 2022-05-19, godz. 09:18 Wojewoda Sławomir Kłosowski o wnioskach po III Kongresie demograficznym w Opolu Gościem porannej rozmowy był wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, którego pytaliśmy jakie wnioski i jakich narzędzi potrzeba, by zwalczać negatywne trendy… » więcej 2022-05-18, godz. 08:48 Prof. dr hab. Robert Rauziński o potrzebie wdrożenia strategii lokalnych i krajowych w związku z demografią - Głównym problemem - w moim przekonaniu - jest proces starzenia się społeczeństwa, do którego musimy być dobrze przygotowani w tym znaczeniu, że muszą… » więcej 2022-05-17, godz. 10:13 Tomasz Gabor o tym, dlaczego jego zdaniem prezydent Wiśniewski powinien odejść z urzędu Gościem porannej rozmowy był dzisiaj Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego, który od kilku dni mocno krytykuje prezydenta Opola i jego podwładnych… » więcej 2022-05-16, godz. 09:30 Anna Wawrzyszko o nauczaniu języków mniejszości w Polsce i Niemczech, 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Ni… Anna Wawrzyszko o: - nadużyciach w nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości - braku dobrej woli ze strony niemieckiej co do uregulowania nauczania… » więcej 2022-05-15, godz. 09:00 Wojciech Komarzyński o pieniądzach dla działkowców, grup producenckich i pszczelarzy - To zupełnie nowa propozycja. Jesteśmy na etapie podpisania porozumienia między Ministerstwem Funduszy a Ministerstwem Rolnictwa. Ze środków UE finansowane… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »