Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Dorota Piechowicz-Witoń o szczegółach konsultacji…
2021-10-02, 08:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Dorota Piechowicz-Witoń o szczegółach konsultacji w sprawie fajerwerków

Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Od kilku lat w okolicy Sylwestra trwa internetowa dyskusja o fajerwerkach. Dla mieszkańców to ważny temat. Widać, że są mieszkańcy, którzy są za fajerwerkami, są też tacy, którzy są przeciw podnosząc argumenty ochrony środowiska i hałasu - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik wydziału Centrum Dialogu Obywatelskiego UM Opola.
- Patrząc na tę dyskusję prezydent postanowił skonsultować temat z mieszkańcami. Już teraz dyskusja w internecie jest gorąca i trudno przewidzieć wynik konsultacji. Wiemy, że mieszkańcy już czekają "w blokach startowych" i pokazuje, że decyzja o konsultacjach trafiła w potrzebę mieszkańców - powiedziała naczelnik Piechowicz-Witoń.

Konsultacje ruszają w poniedziałek 4. października. Będzie można głosować przez internet i tradycyjnie, wrzucając głos do urny.

- Internetowe konsultacje poprzez www.konsultacje.opole.pl. Tam należy podać nasze dane i numer telefonu komórkowego na który dostaniemy kod potrzebny do zagłosowania. Jeśli ktoś internetowo głosować nie może, będzie mógł wypełnić ankietę w CDO i wrzucić do urny w godzinach pracy urzędu - wyjaśnia gość Radia Opole.
Konsultacje potrwają do 10 października.

Zobacz także

2021-10-17, godz. 08:30 Marek Cholewa o rekreacji i gospodarce leśnej O rekreacji i gospodarce leśnej rozmawialiśmy w niedzielnym programie „W cztery oczy”. Zaproszenie do rozmowy przyjął Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa… » więcej 2021-10-16, godz. 08:30 Paweł Szymkowicz o jesiennym natężeniu ruchu turystycznego na górskim pograniczu opolsko-czeskim oraz w stolicy naszego… Gościem sobotniego programu „W cztery oczy” był Paweł Szymkowicz z Głuchołaz, licencjonowany przewodnik sudecki i po Pradze. Rozmawialiśmy o jesiennym… » więcej 2021-10-08, godz. 15:02 Z Anną Tarką o dbaniu o zdrowie psychiczne O zdrowiu psychicznym mówimy coraz częściej, zwłaszcza w kontekście pandemii, dlatego w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego rozmawialiśmy z psychologiem… » więcej 2021-10-08, godz. 17:58 MIchał Kalinowski o Kongresie zjednoczeniowym lewicowych partii Po wielu perturbacjach i przeszkodach Lewica wreszcie ma być zjednoczona. Właśnie dziś (09.10) w Warszawie odbędzie się Kongres zjednoczeniowy lewicowych… » więcej 2021-10-03, godz. 08:30 Monika Bartel o tym, kiedy poznamy pierwsze wyniki spisu powszechnego - W styczniu planowana jest konferencja demograficzna, na której ogłoszone będą pierwsze wyniki spisu powszechnego - powiedziała Monika Bartel z Urzędu Statystycznego… » więcej 2021-09-26, godz. 09:30 Antoni Konopka o drugim naborze w konkursie UMWO dla organizacji pozarządowych W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu trwa drugi nabór w konkursie dla organizacji pozarządowych. Maksymalna kwota do zdobycia to 12 tys. zł, ale w puli jest… » więcej 2021-09-25, godz. 09:00 Dorota Piechowicz-Witoń o starcie głosowania w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Gościem porannej rozmowy była Dorota Piechowicz-Witoń naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o starcie głosowania w 8 edycji… » więcej 2021-09-19, godz. 08:30 Adam Leszczyński m.in. o Tygodniu Zrównoważonego Transportu - Pierwszy rajd rowerowy odbył się rok temu, kiedy wybudowaliśmy most im Joachima Halupczoka łączący ul. Krapkowicką z wyspą Bolko. Było to fantastyczne… » więcej 2021-09-18, godz. 08:30 Barbara Pawlos o Krainie Zdrowych Dzieci i Teleplatformie Pierwszego Kontaktu - Kraina Zdrowych Dzieci, to pomysł, który dyrekcja NFZ chciała już dawno zorganizować - powiedziała Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego oddziału Narodowego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »