Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz…
2020-11-23, 09:15 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS”

Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS”
– To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, pytana o przywrócenie praw kilkunastu posłów PiS, w tym opolskiej posłanki Katarzyny Czochary. Przypomnijmy, do ich zawieszenia doszło po głosowaniu w sprawie „Piątki dla Zwierząt”, w której ci posłowie zagłosowali niezgodnie z rekomendacją władz partii.
– My jesteśmy partią, która rządzi w Polsce i jest partią odpowiedzialną. Wiemy, że najważniejsza kwestia do opanowania w tej chwili to kwestia pandemii i nic innego się bardziej nie liczy, więc nie będziemy zajmowali się tego typu sprawami, tylko będziemy pracowali nad tym, żeby wszystkie ręce były na pokładzie i żeby wszyscy pracowali sprawnie na rzecz walki z koronawirusem – mówiła poseł Porowska. – Partia musi mieć większość i my to rozumiemy – dodała.

Naszego gościa pytaliśmy czy odwieszenie posła wiąże się z odzyskaniem przez niego funkcji, które wcześniej sprawował. Przypomnijmy, że zanim zawieszono poseł Katarzynę Czocharę, pełniła ona funkcję pełnomocnika partii w powiecie prudnickim.

– Jeżeli nie wydarzyło się w międzyczasie nic co miałoby wpływać na pozycję danego posła, to wracamy do tego stanu sprzed kary. Kara się odbyła, ona miała miejsce, więc ten stan rzeczy jest zazwyczaj przywracany. Pamiętajmy, że istotą kary jest pewnego rodzaju dotkliwość… Wracamy do stanu sprzed głosowania sławnej „Piątki dla zwierząt” – mówiła poseł PiS.

Violettę Porowską pytaliśmy też o „Czarną Księgę PiS”, którą wojewodzie opolskiemu wręczyli posłowie opozycji Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński.

– Oceniam tę sprawę jako wielką porażkę, żenadę i groteskę ze strony posłów… Już sobie wyobrażam debatę, na której zarówno poseł Kostuś, jak i poseł Zembaczyński polegną. Polecam brać przykład z PiS, żeby zajmować się poważnymi sprawami, a nie happeningami i teatrzykami oraz produkowaniem niepotrzebnych dokumentów – mówiła poseł Porowska.

Przypomnijmy, że wojewoda publicznie wrzucił „Czarną Księgę PiS” do niszczarki.

– Tam jest miejsce dla tego typu dokumentów – stwierdziła poseł PiS. – Jestem przekonana, że posłowie nie staną w szranki z panem wojewodą. On codziennie pracuje z wielkim oddaniem, poświęceniem i efektami – podkreśliła Violetta Porowska. – Posłowie powinni się gdzieś w dziurze zakryć, żeby ten wstyd i wspomnienie o tym wstydzie przeminęło – dodała Porowska.

Zobacz także

2021-01-24, godz. 08:25 Marcin Żukowski o tablicy w Braciszowie, która upamiętni biskupa Antoniego Adamiuka Mija 21 lat od jego śmierci i wciąż jest wspominany i doceniany - biskup Antoni Adamiuk zostanie upamiętniony w poniedziałek w parku w Braciszowie w gminie… » więcej 2021-01-23, godz. 08:25 Roman Kolek o stanie opolskiej psychiatrii Będzie dodatkowe 220 mln złotych na psychiatrię dziecięcą w 2021 roku. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że będą to pieniądze przeznaczone między… » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Tomasz Maciaś o tym, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął na działalność i inwestycje OTBS-u Gościem niedzielnego poranka był Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którego zapytamy o to, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął… » więcej 2021-01-16, godz. 08:30 Łukasz Berlik o historii Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego Zrzesza lokalnych miłośników przyrody, edukuje i popularyzuje przyrodoznawstwo, a kiedy trzeba interweniuje - Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze w styczniu obchodzi… » więcej 2021-01-10, godz. 08:30 Maciej Stefański o realizacji programu Czyste Powietrze - Rok temu realizacja wniosków programu Czyste Powietrze na Opolszczyźnie była na poziomie 32%, dzisiaj jest to 97%. W lipcu ubiegłego roku byliśmy pod tym… » więcej 2021-01-09, godz. 08:30 Monika Bartel o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - Takie spisy powszechne prowadzone są co dziesięć lat, żeby zebrać informacje o ludności, sytuacji społeczno-ekonomicznej czy zasobach mieszkaniowych -… » więcej 2021-01-06, godz. 08:30 Piotr Giertych o Orszaku Trzech Króli w czasach pandemii - Orszaki się odbędą, ale w innej formie niż dotychczas - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Giertych rzecznik i przewodniczący Rady Fundacji… » więcej 2021-01-03, godz. 08:30 Monika Bartel o podobieństwach w poziomie życia i rozwoju w Polsce i Czechach Bezrobocie, migracja, demografia - opolski GUS we współpracy z partnerami w Czechach przebadał trzy sąsiadujące ze sobą regiony: województwo opolskie, region… » więcej 2021-01-02, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o rejestracji umów o dzieło przez ZUS w 2021 roku - Wniosek będzie należy złożyć do siedmiu dni od zawarcia umowy o dzieło. Dla każdego wykonawcy dzieła trzeba złożyć oddzielny formularz RUD, a w jednym… » więcej 2021-01-01, godz. 08:30 Psycholog, Anna Tarka, o postanowieniach noworocznych - Musimy się zastanowić, dlaczego w ogóle tego chcemy? To jest clou wszystkiego – mówiła w porannej rozmowie Anna Tarka, psycholog, z którą rozmawialiśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »