Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich…
2020-10-30, 09:27 Autor: Joanna Matlak

Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych

Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych
Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej

- Ja nie jestem za aborcją, bo mam świadomość, że taka decyzja pozostawia na kobiecie ślad na całe życie, ale rozumiem też, że są różne sytuacje życiowe i to cała rodzina, i ta kobieta powinni decydować o ewentualnej aborcji i tych kobiet nie wolno skreślać – powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej.
- Podziały są od 5 lat bardzo wyraźne i z każdym rokiem zaostrzają się coraz bardziej – oceniła Danuta Jazłowiecka. - Zachowanie ze strony polityków PiS napędza tą agresję z jednej i drugiej strony i to jest bardzo niepokojące. Jesteśmy w trudnej sytuacji, a rząd nawet nie wyszedł do protestujących – mówiła senator PO.

- Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo przygotowuje bojówki przeciwko młodym ludziom, którzy walczą o swoją wolność i prawa i nie chcą iść jak owce na rzeź, oni chcą decydować o sobie. Ważne żebyśmy dzisiaj wyciszyli te napięcia, ale za to przede wszystkim odpowiedzialny jest rząd.

Senator Jazłowiecka powiedziała, że nie podoba jej się niszczenie kościołów i zabytków, nie podoba jej się także stosowanie wulgaryzmów przez młodzież.

– Ale też jestem w stanie zrozumieć, że jest w nich tyle złości, tak dużo bólu, że po prostu nie panują nad swoimi emocjami i w ten sposób je wyrażają. Dziś mamy więcej przypadków prowokacyjnych niż zniszczeń dokonywanych przez osoby protestujące – mówiła senator PO i dodała, że dzisiaj weźmie udział w proteście w Opolu.

Zobacz także

2020-12-21, godz. 09:03 Artur Kamiński z Grupy Azoty ZAK S.A. podsumowuje mijający rok Porannym gościem Radia Opole był Artur Kamiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A, z którym rozmawialiśmy o inwestycjach przeprowadzonych w spółce… » więcej 2020-12-20, godz. 11:37 Krzysztof Maślak o tym, czy w Opolu jest bezpiecznie Jest przeprowadzana co roku i ma odpowiedzieć na pytanie - czy w Opolu jest bezpiecznie? O analizie bezpieczeństwa przygotowanej przez ratusz opowiedział Krzysztof… » więcej 2020-12-19, godz. 14:06 Przemysław Zych o podwyżkach za odbiór śmieci i pomyśle budowy spalarni Porannym gościem Radia Opole był Przemysław Zych, wiceprezydent Opola, z którym rozmawialiśmy o podwyżkach za odbiór śmieci w Opolu oraz pytaliśmy, co… » więcej 2020-12-18, godz. 11:15 Michał Siek o zmianach w egzaminach maturalnych i ósmoklasistów - Zmiany w egzaminach maturalnych i po ósmej klasie to nie tylko wynik pandemii, ale też np. wcześniejszych strajków nauczycieli - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-12-17, godz. 08:47 Łukasz Sowada o finansach Opola w przyszłym roku Jakie finanse Opola w przyszłym roku? O tym na dzisiejszej sesji będą rozmawiać radni. O szczegóły finansowe zapytaliśmy Łukasza Sowadę, przewodniczącego… » więcej 2020-12-16, godz. 08:39 Beniamin Godyla o zanieczyszczonym powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu i swojej interwencji w tej sprawie w Ministerstwie… Kontynuujemy temat pików benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Naszym porannym gościem był Beniamin Godyla, senator Koalicji Obywatelskiej, który interweniował… » więcej 2020-12-15, godz. 08:45 Krzysztof Gaworski o stanie powietrza w Kędzierzynie-Koźlu W ciągu ostatnich lat udało się doprowadzić do znaczącej poprawy jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu, także dzięki działaniom Wojewódzkiego Inspektoratu… » więcej 2020-12-14, godz. 08:59 Prof. Zbigniew Krysiak o "Wigilii bez granic" - Wigilia bez granic polega na tym, że do naszych domów zapraszamy tych cudzoziemców, którzy studiują, pracują i mieszkają w Polsce, aby mogli oni poznać… » więcej 2020-12-13, godz. 08:35 Wojciech Komarzyński o bieżącej pracy ARiMR, trwających naborach i planach na poprowadzenie instytucji O poranku w niedzielę przepytaliśmy Wojciecha Komarzyńskiego, nowego dyrektora ARiMR - rozmawialiśmy o bieżącej pracy agencji, trwających naborach, ale… » więcej 2020-12-12, godz. 08:35 Katarzyna Doros o tegorocznym Weekendzie Cudów Szlachetnej Paczki Gościem dzisiejszej rozmowy "W cztery oczy" była Katarzyna Doros, reporterka Radia Opole, ale też koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie opolskim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »