Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich…
2020-10-30, 09:27 Autor: Joanna Matlak

Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych

Danuta Jazłowiecka o protestach ws. aborcji i ich skutkach zarówno politycznych jak i społecznych
Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej

- Ja nie jestem za aborcją, bo mam świadomość, że taka decyzja pozostawia na kobiecie ślad na całe życie, ale rozumiem też, że są różne sytuacje życiowe i to cała rodzina, i ta kobieta powinni decydować o ewentualnej aborcji i tych kobiet nie wolno skreślać – powiedziała w porannej rozmowie „W cztery oczy” Danuta Jazłowiecka, senator Platformy Obywatelskiej.
- Podziały są od 5 lat bardzo wyraźne i z każdym rokiem zaostrzają się coraz bardziej – oceniła Danuta Jazłowiecka. - Zachowanie ze strony polityków PiS napędza tą agresję z jednej i drugiej strony i to jest bardzo niepokojące. Jesteśmy w trudnej sytuacji, a rząd nawet nie wyszedł do protestujących – mówiła senator PO.

- Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo przygotowuje bojówki przeciwko młodym ludziom, którzy walczą o swoją wolność i prawa i nie chcą iść jak owce na rzeź, oni chcą decydować o sobie. Ważne żebyśmy dzisiaj wyciszyli te napięcia, ale za to przede wszystkim odpowiedzialny jest rząd.

Senator Jazłowiecka powiedziała, że nie podoba jej się niszczenie kościołów i zabytków, nie podoba jej się także stosowanie wulgaryzmów przez młodzież.

– Ale też jestem w stanie zrozumieć, że jest w nich tyle złości, tak dużo bólu, że po prostu nie panują nad swoimi emocjami i w ten sposób je wyrażają. Dziś mamy więcej przypadków prowokacyjnych niż zniszczeń dokonywanych przez osoby protestujące – mówiła senator PO i dodała, że dzisiaj weźmie udział w proteście w Opolu.

Zobacz także

2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »