Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań…
2020-10-29, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań mogą mieć strajki kobiet

Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

- Na pewno protesty nie sprzyjają zwalczaniu pandemii, ale trzeba o to pytać tych, którzy to spowodowali - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym, czy protesty widoczne w tak wielu miastach są dużym zagrożeniem epidemiologicznym. – Jeżeli jest jakieś działanie rządzących, to trzeba wziąć za nie odpowiedzialność, trzeba wziąć pod uwagę, że będą protesty, sama zresztą uważam, że bardzo słuszne – mówiła dr Błudzin i dodała, że najważniejsze, że protesty odbywają się na świeżym powietrzu i w maskach.

- Te 18 tysięcy zakażonych to można by pomnożyć 5 razy i nawet dodać 0. Proszę sobie wyobrazić ile naprawdę jest zakażeń. Nie wszyscy się przecież badają, tak naprawdę nie wiemy ile jest osób zakażonych – mówiła doktor Błudzin.

Zdaniem naszego gościa na obecne wyniki zakażeń wpłynęły wakacje. – Już wtedy trzeba było myśleć, bo mówiło się przecież o drugiej fali. I niestety, mamy to co mamy. Szpitale są wypełnione pacjentami, którzy są w ciężkim stanie, większość z nich ma zapalenie płuc. Tych z kolei, którzy u nas przebywają nie można tak szybko wypisać do domu. To co słyszymy, że ludzie czekają w karetkach to nie dlatego, że lekarz nie chce ich przyjąć, tylko nie mają ich gdzie położyć – mówiła dr Błudzin.

Pacjentów jest ponad stan, a lekarzy brakuje. – Wirus wciąż nas zaskakuje, a przebieg zakażenia i zachorowań u poszczególnych jest nieprzewidywalny – dodała.

Doktor Błudzin uważa uruchomienie szpitala polowego w CWK za dobry pomysł, ale zwróciła uwagę, że system ochrony zdrowia jest „całkowicie pod ścianą”.

Zobacz także

2020-12-21, godz. 09:03 Artur Kamiński z Grupy Azoty ZAK S.A. podsumowuje mijający rok Porannym gościem Radia Opole był Artur Kamiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A, z którym rozmawialiśmy o inwestycjach przeprowadzonych w spółce… » więcej 2020-12-20, godz. 11:37 Krzysztof Maślak o tym, czy w Opolu jest bezpiecznie Jest przeprowadzana co roku i ma odpowiedzieć na pytanie - czy w Opolu jest bezpiecznie? O analizie bezpieczeństwa przygotowanej przez ratusz opowiedział Krzysztof… » więcej 2020-12-19, godz. 14:06 Przemysław Zych o podwyżkach za odbiór śmieci i pomyśle budowy spalarni Porannym gościem Radia Opole był Przemysław Zych, wiceprezydent Opola, z którym rozmawialiśmy o podwyżkach za odbiór śmieci w Opolu oraz pytaliśmy, co… » więcej 2020-12-18, godz. 11:15 Michał Siek o zmianach w egzaminach maturalnych i ósmoklasistów - Zmiany w egzaminach maturalnych i po ósmej klasie to nie tylko wynik pandemii, ale też np. wcześniejszych strajków nauczycieli - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-12-17, godz. 08:47 Łukasz Sowada o finansach Opola w przyszłym roku Jakie finanse Opola w przyszłym roku? O tym na dzisiejszej sesji będą rozmawiać radni. O szczegóły finansowe zapytaliśmy Łukasza Sowadę, przewodniczącego… » więcej 2020-12-16, godz. 08:39 Beniamin Godyla o zanieczyszczonym powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu i swojej interwencji w tej sprawie w Ministerstwie… Kontynuujemy temat pików benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Naszym porannym gościem był Beniamin Godyla, senator Koalicji Obywatelskiej, który interweniował… » więcej 2020-12-15, godz. 08:45 Krzysztof Gaworski o stanie powietrza w Kędzierzynie-Koźlu W ciągu ostatnich lat udało się doprowadzić do znaczącej poprawy jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu, także dzięki działaniom Wojewódzkiego Inspektoratu… » więcej 2020-12-14, godz. 08:59 Prof. Zbigniew Krysiak o "Wigilii bez granic" - Wigilia bez granic polega na tym, że do naszych domów zapraszamy tych cudzoziemców, którzy studiują, pracują i mieszkają w Polsce, aby mogli oni poznać… » więcej 2020-12-13, godz. 08:35 Wojciech Komarzyński o bieżącej pracy ARiMR, trwających naborach i planach na poprowadzenie instytucji O poranku w niedzielę przepytaliśmy Wojciecha Komarzyńskiego, nowego dyrektora ARiMR - rozmawialiśmy o bieżącej pracy agencji, trwających naborach, ale… » więcej 2020-12-12, godz. 08:35 Katarzyna Doros o tegorocznym Weekendzie Cudów Szlachetnej Paczki Gościem dzisiejszej rozmowy "W cztery oczy" była Katarzyna Doros, reporterka Radia Opole, ale też koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie opolskim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »