Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań…
2020-10-29, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Wiesława Błudzin o tym, jaki wpływ na wzrost zachorowań mogą mieć strajki kobiet

Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Dr Wiesława Błudzin [fot. Marcin Skomudek]
Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

- Na pewno protesty nie sprzyjają zwalczaniu pandemii, ale trzeba o to pytać tych, którzy to spowodowali - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym, czy protesty widoczne w tak wielu miastach są dużym zagrożeniem epidemiologicznym. – Jeżeli jest jakieś działanie rządzących, to trzeba wziąć za nie odpowiedzialność, trzeba wziąć pod uwagę, że będą protesty, sama zresztą uważam, że bardzo słuszne – mówiła dr Błudzin i dodała, że najważniejsze, że protesty odbywają się na świeżym powietrzu i w maskach.

- Te 18 tysięcy zakażonych to można by pomnożyć 5 razy i nawet dodać 0. Proszę sobie wyobrazić ile naprawdę jest zakażeń. Nie wszyscy się przecież badają, tak naprawdę nie wiemy ile jest osób zakażonych – mówiła doktor Błudzin.

Zdaniem naszego gościa na obecne wyniki zakażeń wpłynęły wakacje. – Już wtedy trzeba było myśleć, bo mówiło się przecież o drugiej fali. I niestety, mamy to co mamy. Szpitale są wypełnione pacjentami, którzy są w ciężkim stanie, większość z nich ma zapalenie płuc. Tych z kolei, którzy u nas przebywają nie można tak szybko wypisać do domu. To co słyszymy, że ludzie czekają w karetkach to nie dlatego, że lekarz nie chce ich przyjąć, tylko nie mają ich gdzie położyć – mówiła dr Błudzin.

Pacjentów jest ponad stan, a lekarzy brakuje. – Wirus wciąż nas zaskakuje, a przebieg zakażenia i zachorowań u poszczególnych jest nieprzewidywalny – dodała.

Doktor Błudzin uważa uruchomienie szpitala polowego w CWK za dobry pomysł, ale zwróciła uwagę, że system ochrony zdrowia jest „całkowicie pod ścianą”.

Zobacz także

2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »