Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się…
2020-10-24, 08:26 Autor: Joanna Matlak

Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować

Czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować [źródło: Pixabay]
Czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować [źródło: Pixabay]
- Test Coopera to test sprawności fizycznej i służy temu, by określić czy dana osoba jest w dobrej kondycji czy powinna rozpocząć jakąś głębszą analizę swojego stylu życia i zacząć dbać o swoje zdrowie - powiedział w porannej rozmowie Maciej Róg, koordynator Testu Coopera, który w niedzielę odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym w Opolu.
Jak zaznaczył nasz gość, taki test mogą wykonać wszyscy, w każdej kategorii wiekowej.
- Test polega na ciągłym 12-minutowym biegu. Nie jest to aż tak mocny wysiłek fizyczny, więc mogą go wykonać zarówno dzieci, osoby dorosłe jak i starsze. Można różnicować swoje siły, ale ideą jest to, żeby dana osoba biegła tak, by osiągnąć jak największy dystans.

- Właśnie wyniki testu i ocena jaką sobie wystawiamy po tym teście jest uzależnione od tego jaki dystans osiągniemy w ciągu 12 minut. Ocenę sprawdzamy w specjalnej tabeli.
Test rozpoczyna się rozgrzewką, uczestników obowiązuje zasłanianie nosa i ust w biurze zawodów (nie podczas biegu). Wydarzenie będzie się odbywać w godzinach od 10.00 do 15.00 na stadionie lekkoatletycznym w Opolu przy ul. Sosnkowskiego 21.

Po zakończeniu akcji, wyniki będą dostępne na stronie http://testcoopera.pl/opole/ a galeria zdjęć na profilu https://www.facebook.com/testcoopera/

Zobacz także

2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »