Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Marek Froelich o sytuacji rolników w kontekście…
2020-10-22, 08:40 Autor: Joanna Matlak

Marek Froelich o sytuacji rolników w kontekście zalanych gospodarstw i upraw

Marek Froelich [fot. Wanda Kownacka]
Marek Froelich [fot. Wanda Kownacka]
- Mamy w tym roku wszystkie możliwe klęski żywiołowe prócz suszy - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu, którego pytaliśmy o sytuację opolskich rolników w kontekście ostatnich podtopień.
Nasz gość powiedział, że na ostatnim spotkaniu z liderami związków zawodowych pochylono się nad problemem powodzi, zatopień czy podtopień, który szczególnie dotknął południa Opolszczyzny.

- W różnych miejscach są różne sytuacje, mamy zatopione budynki i uprawy, jest problem niezebranych buraków, które są pod wodą, jest problem niezebranej kukurydzy, która stoi w wodzie – mówił prezes Froelich.

- Wystosowaliśmy apel aby powoływać komisje do spraw klęsk żywiołowych. Zależy nam aby to sprawnie szło, choć zdajemy sobie sprawę, że w warunkach COVID-u mogą wystąpić pewne problemy. Niemniej apelujemy do rolników, aby we własnym zakresie tworzyli dokumentacje zdjęciowe na swoich polach – dodał nasz gość.

- Na dziś mam dane ze spółdzielni produkcyjnych, że około 600 hektarów jest pod wodą. Mowa tu szczególnie o powiecie nyskim, prudnickim, kędzierzyńsko – kozielskim czy terenów nadodrzańskich.

Zobacz także

2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »