Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim…
2020-10-21, 08:43 Autor: Joanna Matlak

Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim Centrum Zdrowia

Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
- Wcześniej mówiło się już o tym, że szpitale powiatowe, będą miały obowiązek obsługiwania pacjentów covidowych, ale trochę jesteśmy zaskoczeni rozmiarem jeśli chodzi o ilość łóżek, które musimy przygotować. Ma ich być 80 i to praktycznie spowoduje, że poza ZOL-em i hospicjum pozostałe oddziały zostaną zamknięte - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski, z którym rozmawialiśmy o przekształceniu Namysłowskiego Centrum Zdrowia w szpital dla pacjentów „covidowych”.
Co się stanie z pozostałymi pacjentami?

- Jest część pacjentów, którzy do piątku powinni zakończyć leczenie i trafią potem do domu, ale też jest kilku, którym musimy zapewnić miejsce w innym szpitala i tutaj kadra działa tak, by znaleźć takie miejsce – mówił Konrad Gęsiarz.

- Pacjenci, którzy mieliby w przyszłości skorzystać z naszego szpitala będą trafiali do Brzegu. Z zapowiedzi wojewody wynika bowiem, że obsługę powiatu namysłowskiego przejmie Brzeskie Centrum Medyczne. To dość duży szpital, jest tam SOR, więc myślę, że Brzeg jest przygotowano na przejęcie naszych pacjentów – mówił starosta namysłowski.

W tej chwili w szpitalu powiatowym w Namysłowie trwają prace, które mają dostosować warunku do przyjęcia pacjentów z COVID-19.

- Najważniejszą rzeczą, którą musimy przygotować na szybko to są śluzy. Chodzi o to by zapewnić bezpieczeństwo kadrze i to jest dla nas w tej chwili największy problem. Musimy też przystosować instalację ściekową, bo ścieki muszą być dodatkowo odkażane, żeby mogły trafić do naszej oczyszczalni. Poza tym poszukujemy przenośnego rentgenu, potrzebne są też zamgławiacze. Na szybko organizujemy też monitoring sal aby kadra mogła łatwiej czuwać nad bezpieczeństwem pacjentów – mówił starosta Gęsiarz.

- Głównymi akcjonariuszami szpitala jest powiat i gmina, z naszej strony jak i od burmistrza jest zapewnienie, że jeśli szpital będzie potrzebował dodatkowych finansów to je zabezpieczymy – mówił gość Radia Opole.
Konrad Gęsiarz "W cztery oczy" (21.10.2020)

Zobacz także

2020-12-03, godz. 09:18 Małgorzata Kozak o problemie przemocy w rodzinie, o tym jak pandemia ten problem "wyciszyła" – Przemoc w rodzinie jest takim problemem, któremu izolacja służy. Kwarantanna spowodowała, że ciężko jest zliczyć ilość przypadków – powiedziała… » więcej 2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »