Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim…
2020-10-21, 08:43 Autor: Joanna Matlak

Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim Centrum Zdrowia

Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
Konrad Gęsiarz [fot. Paula Hołubowicz]
- Wcześniej mówiło się już o tym, że szpitale powiatowe, będą miały obowiązek obsługiwania pacjentów covidowych, ale trochę jesteśmy zaskoczeni rozmiarem jeśli chodzi o ilość łóżek, które musimy przygotować. Ma ich być 80 i to praktycznie spowoduje, że poza ZOL-em i hospicjum pozostałe oddziały zostaną zamknięte - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski, z którym rozmawialiśmy o przekształceniu Namysłowskiego Centrum Zdrowia w szpital dla pacjentów „covidowych”.
Co się stanie z pozostałymi pacjentami?

- Jest część pacjentów, którzy do piątku powinni zakończyć leczenie i trafią potem do domu, ale też jest kilku, którym musimy zapewnić miejsce w innym szpitala i tutaj kadra działa tak, by znaleźć takie miejsce – mówił Konrad Gęsiarz.

- Pacjenci, którzy mieliby w przyszłości skorzystać z naszego szpitala będą trafiali do Brzegu. Z zapowiedzi wojewody wynika bowiem, że obsługę powiatu namysłowskiego przejmie Brzeskie Centrum Medyczne. To dość duży szpital, jest tam SOR, więc myślę, że Brzeg jest przygotowano na przejęcie naszych pacjentów – mówił starosta namysłowski.

W tej chwili w szpitalu powiatowym w Namysłowie trwają prace, które mają dostosować warunku do przyjęcia pacjentów z COVID-19.

- Najważniejszą rzeczą, którą musimy przygotować na szybko to są śluzy. Chodzi o to by zapewnić bezpieczeństwo kadrze i to jest dla nas w tej chwili największy problem. Musimy też przystosować instalację ściekową, bo ścieki muszą być dodatkowo odkażane, żeby mogły trafić do naszej oczyszczalni. Poza tym poszukujemy przenośnego rentgenu, potrzebne są też zamgławiacze. Na szybko organizujemy też monitoring sal aby kadra mogła łatwiej czuwać nad bezpieczeństwem pacjentów – mówił starosta Gęsiarz.

- Głównymi akcjonariuszami szpitala jest powiat i gmina, z naszej strony jak i od burmistrza jest zapewnienie, że jeśli szpital będzie potrzebował dodatkowych finansów to je zabezpieczymy – mówił gość Radia Opole.
Konrad Gęsiarz "W cztery oczy" (21.10.2020)

Zobacz także

2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej 2020-11-16, godz. 09:46 Janusz Kowalski o wagonówce i funduszach unijnych Porannym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy o opolskiej wagonówce i kwestii powiązania… » więcej 2020-11-15, godz. 08:20 Krzysztof Drynda podsumowuje swoją czteroletnią kadencję w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej - To był długi czas, zmieniały się zarządy, ale najistotniejsze jest to, że jesteśmy do przodu jeśli chodzi o nowe inwestycje - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-14, godz. 08:20 Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd - W tym trudnym czasie pandemii udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmów z nowym inwestorem, więc to cieszy. Negocjacje trwały około… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***