Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej…
2020-09-23, 09:34 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy

Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy
– Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy.
– Przyczyną tej wojny nerwów jest nie tylko rekonstrukcja rządu, to też kwestia przejęcia schedy po Jarosławie Kaczyńskim. Dziś Ziobro mając arsenał dowodowy próbuje Mateusza Morawieckiego szachować, w tle jest też ustawa „bezkarnościowa” – mówił nasz gość.

– Ja przede wszystkim ubolewam, że rząd zamiast zajmować się ważnymi sprawami dla Polek i Polaków zajmuje się samym sobą. Dzisiaj rząd powinien się zajmować pandemią i skupić się na sprawach związanych z tym co dzieje się na Śląsku, do tego inflacja deficyt i problemy z praworządnością – dodał Kostuś.

Co zdaniem Kostusia powinna teraz robić opozycja? – Jest kilka dróg – stwierdził Kostuś.

– Jest droga, którą proponuje Donald Tusk, żeby Zjednoczonej Prawicy nie przeszkadzać. Jest też szkoła, że to właśnie teraz trzeba wejść z inicjatywą programową, że mamy inny pomysł na Polskę. I jeszcze ofensywa polityczna a więc wniosek o odwołanie premiera, rządu czy poszczególnych ministrów – dodał gość Radia Opole.

– Gabinet cieni jest odtwarzany i zapewniam, że jesienią tego roku zostanie ponownie zaprezentowany, przygotowujemy ofensywę programową, będziemy przedstawiać nową kartę ideową, to się zbiegnie z 20-leciem powstania Platformy Obywatelskiej więc zapewniam, że jeszcze wiele razy będziemy rozmawiać o pomysłach KO – podkreślił Tomasz Kostuś.

– Koalicja Obywatelska ma się dobrze i do wyborów jest przygotowana, ale żeby wygrać musimy iść szerzej. Szeroka koalicja anty-PiSowska nie jest przygotowana do tego, żeby wybory wygrać, dlatego że mówi różnymi językami, trzeba te lekcje gry zespołowej odrobić, zakopać różnice polityczne, ambicjonalne aby opozycja stanowiła jeden blok, który tylko i wyłącznie razem może wygrać – powiedział poseł Kostuś.

Dodajmy, że w piątek, 25 września odbędzie się posiedzenie klubu Koalicji Obywatelskiej na której prawdopodobnie zostanie wybrany nowy szef klubu. – Złożyłem podpis i nie zamierzam chować głowy w piasek, udzieliłem poparcia Cezaremu Tomczykowi i uważam, że te wybory wewnętrzne wygra, a jak będzie, zobaczymy. W sobotę natomiast mamy Radę Krajową PO – dodał Kostuś.

Zobacz także

2020-10-21, godz. 08:43 Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim Centrum Zdrowia - Wcześniej mówiło się już o tym, że szpitale powiatowe, będą miały obowiązek obsługiwania pacjentów covidowych, ale trochę jesteśmy zaskoczeni rozmiarem… » więcej 2020-10-19, godz. 08:46 Violetta Porowska o najbliższym zjeździe okręgowym PiS – Zjazd okręgowy to zawsze duże wydarzenie dla struktury partyjnej, ale z powodu pandemii został on rozłożony na trzy dni – mówiła w porannej rozmowie… » więcej 2020-10-18, godz. 08:30 Hubert Kołodziej o korzyściach ze współpracy regionu opolskiego z partnerami z Węgier - W 1999 roku powstały sejmiki województw i naturalną sprawą było szukanie partnerów do współpracy. Kierunek węgierski był czymś naturalnym – mówił… » więcej 2020-10-17, godz. 08:35 Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności - Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym… » więcej 2020-10-16, godz. 10:01 Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola - Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić… » więcej 2020-10-15, godz. 08:32 Grzegorz Fuławka o Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku - Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza… » więcej 2020-10-14, godz. 08:39 Jerzy Czerwiński o tym, jakie jego zdaniem będą dalsze losy tzw. „Piątki dla zwierząt” – W przypadku tej ustawy, interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy… » więcej 2020-10-13, godz. 08:32 Dorota Piechowicz–Witoń o budżecie obywatelskim na rok 2021 - Głosujemy za pośrednictwem strony internetowej www.bo.opole.pl, to ważne i bezpieczne w czasie epidemii. Klikamy opcję głosuj, system pyta nas o dane i… » więcej 2020-10-12, godz. 11:28 Aleksander Iszczuk o koronawirusie w opolskich szkołach i możliwościach przejścia na naukę zdalną - Sytuacja na pewno jest napięta - powiedział w porannej rozmowie „W cztery Oczy” Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Opola… » więcej 2020-10-11, godz. 09:01 Joanna Hassa o najnowszym projekcie językowym Mniejszości Niemieckiej - Naszym celem jest to, by członkowie Mniejszości Niemieckiej poprawiali swoje umiejętności językowe, pielęgnowali tradycję i kulturę - powiedziała w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***