Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Marek Froelich o ustawie 'futerkowej'
2020-09-20, 08:15 Autor: Witold Żurawicki

Marek Froelich o ustawie "futerkowej"

Marek Froelich o ustawie "futerkowej"
Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froelich.
Marek Froelich o tym, dlaczego samorząd rolniczy stanął w obronie przemysłu futrzarskiego
- My tą sprawę rozpatrujemy jako całość życia rolniczego – zastrzegł Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu.

Dla samorządu rolniczego jest to fragment działalności rolniczej bardzo ważny dla hodowców drobiu czy bydła. Te produkcje się mocno uzupełniają.
- My spożywamy około 40 procent wyprodukowanego mięsa drobiowego. Chodzi o tusze czy półtusze – wyjaśnił nasz gość.

Reszta idzie do utylizacji. Naturalny proces utylizacji odpadów poubojowych to skarmianie zwierząt futerkowych. Jeśli ten łańcuch zostanie przerwany – utylizacja będzie musiała nastąpić poprzez spalanie. A to spore koszty.
- Utylizacja jest w rękach firm zachodnich i to one podyktują nam ceny – powiedział Marek Froelich.

Zdaniem naszego gościa ostatecznie konsumenci zostaną dotknięci tymi zmianami, gdyż po prostu wzrosną koszty produkcji i utylizacji – w efekcie wzrosną ceny produktów rolnych.

Zobacz także

2020-10-24, godz. 08:26 Maciej Róg o tym, czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować - Test Coopera to test sprawności fizycznej i służy temu, by określić czy dana osoba jest w dobrej kondycji czy powinna rozpocząć jakąś głębszą analizę… » więcej 2020-10-23, godz. 10:49 Sylwia Daniłowska o sytuacji na rynku pracy osób niepełnosprawnych - Tak naprawdę zrealizowaliśmy dwa badania, bo pierwsze mieliśmy w kwietniu tego roku, a więc około 3 tygodnie po tym jak koronawirus zagościł na dobre… » więcej 2020-10-22, godz. 08:40 Marek Froelich o sytuacji rolników w kontekście zalanych gospodarstw i upraw - Mamy w tym roku wszystkie możliwe klęski żywiołowe prócz suszy - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej… » więcej 2020-10-21, godz. 08:43 Konrad Gęsiarz o alarmującej sytuacji w Namysłowskim Centrum Zdrowia - Wcześniej mówiło się już o tym, że szpitale powiatowe, będą miały obowiązek obsługiwania pacjentów covidowych, ale trochę jesteśmy zaskoczeni rozmiarem… » więcej 2020-10-19, godz. 08:46 Violetta Porowska o najbliższym zjeździe okręgowym PiS – Zjazd okręgowy to zawsze duże wydarzenie dla struktury partyjnej, ale z powodu pandemii został on rozłożony na trzy dni – mówiła w porannej rozmowie… » więcej 2020-10-18, godz. 08:30 Hubert Kołodziej o korzyściach ze współpracy regionu opolskiego z partnerami z Węgier - W 1999 roku powstały sejmiki województw i naturalną sprawą było szukanie partnerów do współpracy. Kierunek węgierski był czymś naturalnym – mówił… » więcej 2020-10-17, godz. 08:35 Jan Burniak o tym, jak wielu ludzi wciąż korzysta z Banku Żywności - Te dwa dni się ze sobą wiążą - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy Jan Burniak, prezes Banku Żywności w Opolu. Rozmawialiśmy bowiem o Światowym… » więcej 2020-10-16, godz. 10:01 Dawid Ozimek o tym, czy Opolanie powinni obawiać się wysokiego stanu wody w Odrze Dawid Ozimek, zastępca naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Opola - Dziś oczekujemy fali, która od godziny 9.00 będzie przechodzić… » więcej 2020-10-15, godz. 08:32 Grzegorz Fuławka o Grzegorz Fuławka, przedstawiciel powodzian z rejonu Kędzierzyna Koźla z 2010 roku - Satysfakcja jest na pewno, aż ciężko o tym mówić, bo człowiek niedowierza… » więcej 2020-10-14, godz. 08:39 Jerzy Czerwiński o tym, jakie jego zdaniem będą dalsze losy tzw. „Piątki dla zwierząt” – W przypadku tej ustawy, interesy, zapatrywania i poglądy idą w poprzek ugrupowań politycznych – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***