Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach…
2020-08-09, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają

Mł. asp. Łukasz Nowak o tym, jaki jest wpływ upałów na prace strażaków
- Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.
Jednak cały czas służby leśne monitorują stan ścioły. A ta z dnia na dzień jest coraz bardziej sucha. Nasz gość przestrzegał też przed lekkomyślnością w obchodzeniu się z ogniem na ścierniskach czy w pobliżu składowisk słomy lub siana. Rokrocznie dochodzi do wielu takich pożarów.

Strażacy zapewniają też bezpieczeństwo nad wodą. W pierwszym miesiącu wakacji już sześciokrotnie interweniowali na akwenach, gdy pomocy potrzebowały osoby z przewróconych łódek czy kajaków. A warto wspomnieć, że wielu druhów jest przeszkolonych nie tylko w zakresie ratowania ludzi z wody, ale nawet w nurkowaniu.

- Nie ma dla nas znaczenia czy działania będą w nocy, czy w dzień, zimą czy latem – zastrzegł mł. asp. Łukasz Nowak.

Nasz gość dodał, że często w miastach strażacy nie mogą na miejsce akcji ratowniczej dojechać. Z prozaicznego powodu: drogi dojazdowe są zatarasowane parkującymi samochodami. Zaapelował, by kierowcy braki pod uwagę, że strażackie samochody mają spory wymiary.

Zobacz także

2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej 2020-09-21, godz. 08:40 Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj! – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie… » więcej 2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej 2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej 2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***