Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu…
2020-08-08, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół

Henryk Nosewicz o tym, dlaczego pszczoły są tak ważne
- Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego .
Już Albert Einstein powiedział, że od momentu, gdy zabraknie pszczół – po 4 latach zabraknie ludzi. Zresztą wielu uczonych weryfikowało to twierdzenie i rzeczywiście – człowiek bez pszczół obejść się nie może. Zresztą dzięki ich pracy powstaje 40 procent żywności na świecie. A jednak człowiek pszczoły niszczy. Dlaczego?

- I to jest pytanie, które nie daje mi spać – stwierdził Henryk Nosewicz.

I zarysował przykład świata, w którym z powodu znacznego spadku ilości pszczół jest znacznie mniej rzepaku, brakuje owoców. Warto przypomnieć, że pszczoły przynoszą gospodarce narodowej Polski kilkanaście miliardów złotych.

Nasz gość dodał, że nie tylko miód, ale też propolis oraz mleczko mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. To lekarstwa bez udziału chemii, czyli bez skutków ubocznych. A pamiętajmy, że w medycynie wykorzystuje się nawet jad zawarty w pszczelim żądle. To doskonały uśmierzacz … bólu a nadto rewelacyjnie skuteczne lekarstwo na wszelkie choroby reumatologiczne.

Chrońmy pszczoły nie tylko 8 sierpnia w Wielkim Dniu Pszczół.

Zobacz także

2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej 2020-09-06, godz. 08:20 Dr Rafał Parvi o nowych miejscach pracy i najbliższej zmechanizowanej przyszłości w gospodarce - W najbliższych latach w Unii Europejskiej potrzebnych będzie około 500 tysięcy fachowców od obsługi dronów - przyznał dr Rafał Parvi, ekonomista z… » więcej 2020-09-05, godz. 08:20 Ksiądz Arnold Drechsler o dobroczynności i o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym - Dobroczynność oznacza dobro czynić – powiedział ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. » więcej 2020-09-04, godz. 08:52 Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole - Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa… » więcej 2020-09-03, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o dodatkowym zasiłku opiekuńczym - Między marcem a lipcem, kiedy rodzice uznali, że nie będą posyłać dziecka do szkoły, mimo tego, że szkoła funkcjonuje, to mogli o taki zasiłek wystąpił… » więcej 2020-09-02, godz. 09:26 Michał Siek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkołach oraz o lekcjach w dobie pandemii - Pewnie będą sytuacje że gdzieś uczniowie będą zakażeni, ale nie ma co popadać w jakąś panikę – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-09-01, godz. 08:24 Dr Bartosz Kuświk o wybuchu II Wojny Światowej - To jest zawsze dobre pytanie gdzie zaczęła się II wojna światowa, a to nie ma chyba większego znaczenia. Sprawa Wielunia pojawiła się w latach 70. i godzina… » więcej 2020-08-31, godz. 09:44 Cecylia Gonet o 40-leciu porozumień sierpniowych – Ja zapisałam się w 1980 roku, ale byłam szeregowym członkiem związku, nie byłam wtedy działaczem. Pamiętam jednak to, co opowiadali mi koledzy i był… » więcej 2020-08-30, godz. 08:20 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwa… Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań » więcej 2020-08-29, godz. 08:40 Beata Szpakowska o pracy strażnika miejskiego - Nasza straż liczy sobie niespełna 30 lat – przypomniała Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. W sobotę 29 sierpnia strażnicy… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***