Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu…
2020-08-08, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół

Henryk Nosewicz o tym, dlaczego pszczoły są tak ważne
- Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego .
Już Albert Einstein powiedział, że od momentu, gdy zabraknie pszczół – po 4 latach zabraknie ludzi. Zresztą wielu uczonych weryfikowało to twierdzenie i rzeczywiście – człowiek bez pszczół obejść się nie może. Zresztą dzięki ich pracy powstaje 40 procent żywności na świecie. A jednak człowiek pszczoły niszczy. Dlaczego?

- I to jest pytanie, które nie daje mi spać – stwierdził Henryk Nosewicz.

I zarysował przykład świata, w którym z powodu znacznego spadku ilości pszczół jest znacznie mniej rzepaku, brakuje owoców. Warto przypomnieć, że pszczoły przynoszą gospodarce narodowej Polski kilkanaście miliardów złotych.

Nasz gość dodał, że nie tylko miód, ale też propolis oraz mleczko mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. To lekarstwa bez udziału chemii, czyli bez skutków ubocznych. A pamiętajmy, że w medycynie wykorzystuje się nawet jad zawarty w pszczelim żądle. To doskonały uśmierzacz … bólu a nadto rewelacyjnie skuteczne lekarstwo na wszelkie choroby reumatologiczne.

Chrońmy pszczoły nie tylko 8 sierpnia w Wielkim Dniu Pszczół.

Zobacz także

2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej 2020-09-21, godz. 08:40 Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj! – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie… » więcej 2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej 2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej 2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***