Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o…
2020-07-20, 10:23 Autor: Witold Żurawicki

Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19

Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19
– Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.
Ostatnio statystyki się nieco uspokoiły: od 3-4 tygodni obserwuje się występowanie średnio 4-5 zakażeń na dobę. Łącznie hospitalizowanych w naszym regionie były 674 osoby, niestety 54 zmarły. To głównie osoby starsze powyżej 70 roku życia.

– W naszym województwie największym problemem były ogniska w zakładach opieki długoterminowej, chodzi o zakłady opiekuńczo-lecznice i domy pomocy społecznej – przyznał Witold Radomański. W takich placówkach zagęszczenie jest spore, poza tym przebywają tam osoby starsze, cierpiące na wiele innych chorób.

Na szczęście nie było ognisk w dużych zakładach pracy. Jeśli już to w niewielkich firmach, z niewielką ilością zatrudnionych.

– Ale nie możemy wykluczyć, że do takich zakażeń jeszcze nie dojdzie, bo wirus ciągle jest – zastrzegł nasz gość.

Dlatego zaapelował, by nadal przestrzegać wszelkich obostrzeń: używać środków dezynfekujących, stosować maseczki, utrzymywać dystans od innych. Wyższa letnia temperatura – wbrew wcześniejszym nadziejom – wcale nie eliminuje wirusa.

Zobacz także

2020-08-27, godz. 08:58 Agnieszka Rybka i Iwona Kirstein o działalności fundacji imienia Romana Kirsteina Iwona Kirstein i Agnieszka Rybka z fundacji imienia Romana Kirsteina - Fundacja powstała formalnie na początku roku i ona rozpoczęła działalność tak naprawdę… » więcej 2020-08-26, godz. 09:00 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu w rozmowie "W cztery oczy" - Jeśliby podsumować te dane zbiorczo, to budżety jednostek samorządu terytorialnego zamknęły się w 2019 roku deficytem, który wyniósł 113 mln złotych… » więcej 2020-08-25, godz. 09:46 Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu - Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani… » więcej 2020-08-24, godz. 10:35 Antoni Konopka w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Mamy prawie 650 projektów z całego województwa i to ważne, żeby uwzględnić potrzeby nie tylko samorządów, ale też jednostek, gmin, Wód Polskich czy… » więcej 2020-08-23, godz. 09:02 Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie - Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert… » więcej 2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej 2020-08-18, godz. 09:54 Beniamin Godyla o podwyżkach dla posłów, senatorów, ministrów, prezydenta i Pierwszej Damy - Wszystko działo się w ekspresowym tempie. Mieliśmy posiedzenie od wtorku do czwartku, wiedzieliśmy, że coś ma być na ten temat ustalane, ale nikt nie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***