Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów…
2024-06-19, 08:39 Autor: Ireneusz Prochera

Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów a ja coś o tym wiem

Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów a ja coś o tym wiem
-Myślę, że do 10 lipca ta sprawa powinna się wyjaśnić. Troszkę niezrozumiałe jest to, że przez ponad miesiąc było czterech członków zarządu, a teraz ma się to zmienić. Nic się przez ten miesiąc nie zmieniło! - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, odnosząc się do zakulisowych rozmów na temat pojawienia się w zarządzie województwa kolejnej osoby.
Obecny zarząd składa się z marszałka Szymona Ogłazy, Zuzanny Donath-Kasiury i Zbigniewa Kubalańcy – wicemarszałków oraz Roberta Węgrzyna – członka zarządu. Nieobsadzony pozostaje jeden fotel. Swoje aspiracja zgłaszają do niego PSL, Śląscy Samorządowcy i PO. Na 10 lipca zaplanowano sesję Sejmiku, podczas której sprawa obsady stanowiska w zarządzie ma się rozstrzygnąć.

- Polityka jest różna. Nie zawsze jest taka, jak sobie wyobrażamy, nie zawsze jest sprawiedliwa, ale w tej polityce jestem tyle lat, że idę dalej z tym poparciem i zaufaniem radnych i mieszkańców. - w ten sposób Zbigniew Kubalańca skwitował swoją przegraną w rywalizacji o fotel marszałka z Szymonem Ogłazą, podkreślając, że w głosowaniach uzyskał bardzo dobry wynik.

Zapowiedział, że będzie czynił starania, by w zarządzie województwa nadal odpowiadać m.in. za obszar kultury. Zapewnił, że ma kilka pomysłów, które chciałby zrealizować na tym polu, wymieniając całoroczny pawilon w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.
Ze Zbigniewem Kubalańcą rozmawia Ireneusz Prochera (19.06.2024)

Zobacz także

2024-07-12, godz. 08:37 Marcin Wycisło o "złotej" nagrodzie Odnowy Wsi dla Jemielnicy - To dla nas bardzo miłe zaskoczenie. To efekt pracy wielu ludzi: decyzji podejmowanych przez samorządowców, ale przede wszystkim społecznego zaangażowania… » więcej 2024-07-11, godz. 08:20 "Życie potrafi zaskakiwać, szczególnie polityka" - Antonii Konopka, nowy członek zarządu województwa opolskiego -Przed wyborami nie zakładałem swojej dalszej misji, jako członek zarządu województwa opolskiego. To, że zdobyłem jedyny mandat w Sejmiku dla PSL spowodowało… » więcej 2024-07-10, godz. 09:26 "Jest bezpiecznie, więcej drobnych przestępstw". Insp. Magdalena Nguyen-Fudala o przestępczości i pracy policji w … Województwo Opolskie jest bezpieczne - zapewniała w Porannej Rozmowie Radia Opole komendant wojewódzka policji insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Wskazała też… » więcej 2024-07-09, godz. 08:56 "Bez tej struktury świat wyglądałby inaczej". Bartosz Maziarz o szczycie i rocznicy NATO - Powstanie i istnienie NATO przez 75 lat niewątpliwie przyczyniło się do pokoju na świecie. Bez tej struktury świat mógłby dziś wyglądać zupełnie inaczej… » więcej 2024-07-08, godz. 09:19 "Sprawdzamy i weryfikujemy". Podkom.Dariusz Świądczak o działaniach policji w sprawie fentanylu i innych wakacyjnych… - Na Opolszczyźnie jeszcze nie dostaliśmy takiego zgłoszenia, że ktoś na przykład w szpitalu jest pod wpływem tego narkotyku, ale sprawdzamy i weryfikujemy… » więcej 2024-07-05, godz. 09:24 "Paszporty wydawane na bieżąco, nie trzeba długo czekać". Wicewojewoda Piotr Pośpiech o paszportach i przepisach dla… - Nie ma na razie żadnych rozmów o tym, by w województwie miały powstać dodatkowe punkty składania wniosków i wydawania paszportów. - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-04, godz. 08:35 "Mamy do czynienia ze zbiegiem kilku przestępstw". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Szanse na przesłuchanie Zbigniewa Ziobry są uzależnione od jego stanu zdrowia - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł Koalicji Obywatelskiej Witold… » więcej 2024-07-03, godz. 09:27 "Nie porzucamy projektu CPK, ale wiemy, jak napięty mamy budżet". Robert Węgrzyn w Radiu Opole o rozbudowie kolei - Do 2040 roku, według zapowiedzi poprzedniego rządu, miała powstać tzw. szprycha kolejowa nr 8 w ramach CPK łącząca Kłodzko - Nysę - Opole, ale nie zapewniono… » więcej 2024-07-02, godz. 08:40 "Najważniejsza sprawa to kwestia przejęcia europejskiego cargo". Tobiasz Gużda o CPK - Centralny Port Komunikacyjny - jako największy w tej części świata mógłby zagwarantować przejęcie przez Polskę europejskiego cargo - mówił w Porannej… » więcej 2024-07-01, godz. 08:46 "Jest szansa na odzyskanie równowagi w szpitalnych budżetach". Starosta nyski Daniel Palimąka w Radiu Opole - Jako zarząd powiatu pochyliliśmy się nad sytuacją obu naszych ZOZ-ów, bo powiat nyski to także szpital w Głuchołazach i w oparciu o audyt funkcjonowania… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »