Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów…
2024-06-19, 08:39 Autor: Ireneusz Prochera

Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów a ja coś o tym wiem

Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów a ja coś o tym wiem
-Myślę, że do 10 lipca ta sprawa powinna się wyjaśnić. Troszkę niezrozumiałe jest to, że przez ponad miesiąc było czterech członków zarządu, a teraz ma się to zmienić. Nic się przez ten miesiąc nie zmieniło! - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca, odnosząc się do zakulisowych rozmów na temat pojawienia się w zarządzie województwa kolejnej osoby.
Obecny zarząd składa się z marszałka Szymona Ogłazy, Zuzanny Donath-Kasiury i Zbigniewa Kubalańcy – wicemarszałków oraz Roberta Węgrzyna – członka zarządu. Nieobsadzony pozostaje jeden fotel. Swoje aspiracja zgłaszają do niego PSL, Śląscy Samorządowcy i PO. Na 10 lipca zaplanowano sesję Sejmiku, podczas której sprawa obsady stanowiska w zarządzie ma się rozstrzygnąć.

- Polityka jest różna. Nie zawsze jest taka, jak sobie wyobrażamy, nie zawsze jest sprawiedliwa, ale w tej polityce jestem tyle lat, że idę dalej z tym poparciem i zaufaniem radnych i mieszkańców. - w ten sposób Zbigniew Kubalańca skwitował swoją przegraną w rywalizacji o fotel marszałka z Szymonem Ogłazą, podkreślając, że w głosowaniach uzyskał bardzo dobry wynik.

Zapowiedział, że będzie czynił starania, by w zarządzie województwa nadal odpowiadać m.in. za obszar kultury. Zapewnił, że ma kilka pomysłów, które chciałby zrealizować na tym polu, wymieniając całoroczny pawilon w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.
Ze Zbigniewem Kubalańcą rozmawia Ireneusz Prochera (19.06.2024)

Zobacz także

2024-07-24, godz. 09:36 "Jest dialog. Chciałbym, by były też działania" - Jakub Roszuk o złotej aldze, sytuacji na Jeziorze Otmuchowskim i… Choć sytuacja na Jeziorze Otmuchowskim stabilizuje się, to na zbiorniku wciąż występują ograniczenia związane z połowem ryb. Termin ich zniesienia będzie… » więcej 2024-07-23, godz. 09:08 "W końcu musiało się coś zdarzyć" - dr Adam Czubak o piątkowej awarii komputerów oraz o wpływie wojny hybrydowej… - Moja pierwsza myśl była taka, że nastąpił zmasowany atak grup ze wschodu na naszą infrastrukturę IT - przyznał we wtorkowy poranek dr inż. Adam Czubak… » więcej 2024-07-22, godz. 09:00 "Te osoby są ofiarami handlu ludźmi" - Marcin Laskowski o planowanych zmianach w Opolskim Centrum Onkologii - Po 30 latach pracy, jeżeli ktoś ma zostać przekazany, to się ładnie nazywa, przekazany do podmiotu prywatnego, to uważam, że nie jest to dobre - tak plany… » więcej 2024-07-19, godz. 08:45 Arkadiusz Wiśniewski: SIM Opolskie to "Miś" naszych czasów -Od razu byłem pełen wątpliwości. Od razu mi to wyglądało na kalkę TBS-ów. Wąpliwości dotyczyły też sposobu zarządzania, bo udziałowcy niewiele mają… » więcej 2024-07-18, godz. 09:21 "Lepiej stworzyć jeden mocny szpital, niż rozdrabniać oddziały" Ireneusz Szafraniec o możliwych zmianach w ochronie… Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był I wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych Ireneusz Szafraniec, którego pytaliśmy o prace nad zmianami… » więcej 2024-07-17, godz. 08:59 "To były inne czasy, taka była wizja KZN-u" - Bogdan Wyczałkowski o kontrowersyjnych wydatkach SIM Opolskie oraz o przyszłości… - Początkowe plany są nie do końca aktualne, bo tych mieszkań będzie więcej - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes SIM Opolskie Bogdan Wyczałkowski… » więcej 2024-07-16, godz. 10:19 "Donald Trump jest w bardzo dobrej sytuacji, ale nic nie jest jeszcze przesądzone" - dr Marek Kawa o sytuacji politycznej… - Donald Trump ma bardzo dobrą sytuację w tych wyborach, ale uważam, że nic nie jest jeszcze przesądzone - tak o szansach byłego prezydenta w listopadowych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:28 "Wreszcie ktoś chce słuchać praktyków". Zuzanna Donath-Kasiura o założeniach reformy służby zdrowia - W tej reformie chodzi o jak najlepsze wykorzystanie potencjału szpitali, ich zasobów sprzętowych i personelu - mówiła w Porannej Rozmowie Radia Opole Zuzanna… » więcej 2024-07-12, godz. 08:37 Marcin Wycisło o "złotej" nagrodzie Odnowy Wsi dla Jemielnicy - To dla nas bardzo miłe zaskoczenie. To efekt pracy wielu ludzi: decyzji podejmowanych przez samorządowców, ale przede wszystkim społecznego zaangażowania… » więcej 2024-07-11, godz. 08:20 "Życie potrafi zaskakiwać, szczególnie polityka" - Antonii Konopka, nowy członek zarządu województwa opolskiego -Przed wyborami nie zakładałem swojej dalszej misji, jako członek zarządu województwa opolskiego. To, że zdobyłem jedyny mandat w Sejmiku dla PSL spowodowało… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »