Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'Bardzo łatwo jest zniesławić człowieka' - Michał…
2024-06-04, 08:52 Autor: Daniel Klimczak

"Bardzo łatwo jest zniesławić człowieka" - Michał Dworczyk o doniesieniach na temat właściciela "Red is Bad" oraz końcówce kampanii wyborczej

Michał Dworczyk: Bardzo łatwo jest zniesławić człowieka - o doniesieniach na temat właściciela "Red is Bad"
O nastroje wśród polityków PiS na kilka dni przed wyborami, a także wpływ doniesień o możliwych nieprawidłowościach w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy pytaliśmy we wtorkowy poranek kandydata tej formacji do Parlamentu Europejskiego, Michała Dworczyka.
Rozwój infrastruktury transportowej, wzbogacenie oferty połączeń kolejowych, w tym transgranicznych, a także budowa obwodnic - to priorytety, które nasz gość stawia sobie w ewentualnej przyszłej pracy europosła na rzecz Opolszczyzny.

- Ważne jest, aby skutecznie zabiegać o te sprawy, które są istotne z punktu widzenia województwa i jego mieszkańców. Do tej pory udawało mi się to robić dla województwa dolnośląskiego. Jestem przekonany, że jeśli mieszkańcy Opolszczyzny obdarzą mnie zaufanie, to skutecznie będę zabiegał o województwo opolskie tym razem - przekonywał.

Naszego rozmówcę pytaliśmy też o pojawiające się w kampanii doniesienia o możliwych nieprawidłowościach w czasach, gdy jego partia sprawowała władzę. To między innymi kwestie związane z Funduszem Sprawiedliwości, ministerstwem sportu, ale też Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

- W ogóle mnie nie cieszy to, że w tej kampanii jest dużo tematów zastępczych. Oczywiście trzeba rozmawiać o wszystkich istotnych sprawach z punktu widzenia Polaków, ale uważam, że wybory europejskie w tym roku są szczególnie ważne. Wybierzemy europarlament, który będzie podejmował decyzje absolutnie kluczowe z punktu widzenia Polski i Europy, które na najbliższe dekady ustalą zasady funkcjonowania Unii Europejskiej - tłumaczył.

Wśród wymienianych przez naszego gościa istotnych zagadnień, którymi zajmą się nowi eurodeputowani są między innymi prace nad przyszłym kształtem traktatów regulujących życie wspólnoty. Zapytany, czy frakcja, do której w Parlamencie Europejskim należy Prawo i Sprawiedliwość będzie miała zdolność do wprowadzania w życie swoich pomysłów, wskazywał że na razie nic nie jest w tej kwestii przesądzone.

- Tak naprawdę na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć dopiero po tym, jak wybory zostaną rozstrzygnięte - usłyszeliśmy.

Wśród pytań do Michała Dworczyka nie zabrakło też tych o doniesienia na temat firmy Pawła Szopy, który dzięki współpracy z rządowymi instytucjami miał zarabiać spore pieniądze. Michał Dworczyk wskazywał, że podległe wówczas rządowi służby robiły wszystko, by pieniądze były wydawane prawidłowo. Jak jednak wskazywał, o szczegółach będzie można mówić po tym, jak sprawie dokładniej przyjrzy się prokuratura. Nasz gość dodawał jednocześnie, że oprócz doniesień medialnych, warto wziąć pod uwagę także stanowisko głównych zainteresowanych, w tym byłego prezesa RARS, który w swoim wczorajszym oświadczeniu odpierał stawiane przez Onet zarzuty.

- Znam go od lat, cenię i wiem, że zawsze w swoich działaniach prezentował propaństwową postawę. W artykule jest dużo insynuacji, a jego autor jest dla mnie kompletnie niewiarygodny. Niejednokrotnie czytałem jego teksty, w których wiele informacji okazywało się absolutnie nieprawdziwymi [...] Odsyłam do oświadczenia prezesa Kuczmierowskiego, który pisze w nim wyraźnie, że procedury zakupowe były realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a żadne firmy nie były faworyzowane. - powiedział.

Zapytany, czy nadzór nad wydatkowaniem publicznych pieniędzy przez takie instytucje jak RARS w czasach rządów PiS, Michał Dworczyk mówił, że "to jest do zbadania przez stosowne instytucje". Jednocześnie zapewniał, że w czasie, gdy on nadzorował jej pracę "dokładano wszelkich starań, żeby ten nadzór był właściwy i rzetelny".

Zobacz także

2024-11-21, godz. 09:57 Aleksandra Drescher: zawieszamy kontrole WFOŚ na terenach dotkniętych powodzią Jak przekazał w PRRO prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu Aleksandra Drescher. Fundusz zdecydował się zawiesić na terenach dotkniętych… » więcej 2024-11-20, godz. 09:49 "Prace cały czas trwają, aby nikogo nie zatopiło". Daniel Palimąka o usuwaniu skutków powodzi na rzekach - Musimy przygotowywać się na kataklizmy, które będą nas ciągle zaskakiwać. W tym sensie, że będą być może mocniejsze, być może większe. I takie… » więcej 2024-11-18, godz. 16:38 "Ponad 1200 gospodarstw, które ucierpiały". Łukasz Smolarczyk o pomocy dla rolników po powodzi - Do 15 rolnicy mogli składać wnioski za zalaną produkcję w toku i teraz Agencja bardzo szybko te wnioski weryfikuje i bardzo szybko przystąpi do wypłaty… » więcej 2024-11-18, godz. 08:51 Paweł Szymkowicz: brakuje rąk do pracy przy opracowywaniu wniosków o pomoc popowodziową -Problemów finansowych faktycznie nie ma, bo jeśli Ośrodek Pomocy Społecznej składa zapotrzebowanie na wydane decyzje, to te środki pojawiają się czasami… » więcej 2024-11-15, godz. 09:10 "Ministerstwo Infrastruktury widzi potrzebę". Antoni Konopka o powrocie planów budowy trzech zbiorników retencyjnych… Dyrektor generalny Lasów Państwowych wydał zarządzenie, "które zobowiązuje nadleśnictwa w całej Polsce do regularnego informowania samorządów o swojej… » więcej 2024-11-14, godz. 08:46 "Mamy bogatą ofertę polityczną". Tadeusz Jarmuziewicz o braku jednego kandydata koalicji w wyborach prezydenckich - Proszę zobaczyć, że raczej chłopcy trzymają lejce krótko i nie ma tam jakichś scen gorszących albo jakichś takich historii, żeby trzeba się po wyborach… » więcej 2024-11-13, godz. 08:45 "Niedosyt". Arkadiusz Wiśniewski o zapowiedzianym w nowej ustawie zwiększeniu dochodów samorządów - Do samorządu Opola trafi rok do roku, jak policzyliśmy, 30 parę milionów złotych więcej. To jest kwota, która z jednej strony cieszy, bo to zawsze więcej… » więcej 2024-11-12, godz. 08:54 "To grozi wznowieniem konfliktu za parę lat". Marcin Ociepa o pomysłach "zamrożenia" konfliktu w Ukrainie - Rosja funkcjonuje od pewnego czasu w trybie gospodarki wojennej. I tylko dlatego może robić rzecz niezwykle groźną, to znaczy prowadzić równolegle wojnę… » więcej 2024-11-08, godz. 08:49 "Setki tysięcy, jeśli nie miliony". Zbigniew Kubalańca o stratach branży turystycznej w regionie w związku z powo… O tym jak pomóc przedsiębiorcom z branży turystycznej, którzy ucierpieli w trakcie powodzi rozmawialiśmy w Porannej Rozmowie Radia Opole z wicemarszałkiem… » więcej 2024-11-07, godz. 08:51 "Wszystkie ręce na pokład". Wojewoda Monika Jurek o wypłatach pomocy finansowej dla powodzian Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole była wojewoda opolska Monika Jurek, którą pytaliśmy o to, kiedy będzie można powiedzieć, że wszyscy, którzy potrzebowali… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »